PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hırsızın Suçu Yok!

Ümit
11-08-2012, 03:31
Çok çok ayrı semtler de 3 defa evimin kapısından içeri girdi bu şeref..... 3'ün birinde sadece bir cep telefonu gitmiş oldu. 3 'de kapı. Ama psikoloji tamamen gitti bu defa...

İlkinde kovaladım ama sabahın 5'i olduğu için yataktan kalkarak kovalamak olmadı, yetişemedim. İkincisinde kapıyı, testere, matkap, tornavida kullanarak tamamen kullanılamaz hale getirmişlerdi. Dün olan olay ise, başına gelsin de gör gibi bir olaydı. Eşim ve ben işte iken kilidi kırmışlar, daha önce yaşadıklarımdan dolayı evde değerli (harddiskler hariç) bir şeyler bulundurma alışkanlığını yok etmiştim.

Daha önce yaşadığım 2 olay bana ders vermemiş olacak ki yine onları arayayım dedim. Aramaz olaydım. Yüzeellibeş' de karşıma çıkan kişiye olayı anlattım. Kapının kilidini kırmışlar ve içeri girmişler ama giden birşey yok dedim, ben sadece burada böyle bir olay yaşandı, haberiniz olsun demek için aradığımı söyledim. Daha önce başıma gelenlerden sonra zaten şikayet etmek mi tövbe! Galiba merkez olduğu için, olsun diyerek bulunduğum semtin çalışanlarına haber vermişler. Onlar da işleri gereği! geldiler. Ne gitti, ne almışlar, nasıl olmuş diyerek daha önce yaşadıklarım gibi suçluyu koruma pozisyonuna geçtikleri an çıldırdım....... Zaten keşke bizi aramasaydınız o zaman diyen o kişiden sonra +18 oldu. Bundan önceleri de olduğu gibi karakola, çalan yerine çalınan olarak ben gittim.

Gelişiyoruz diye sevinenlere, gece rüyasında gördüğünü sabah kanun yapanlara, iti köpeği ortalığa salanlara ben hakkımı helal etmiyorum.

Akar
11-08-2012, 04:29
Büyük geçmiş olsun. Polis de bu hırsızlarla nasıl başa çıkacağını şaşırmıştır, muhtemelen bunun için poliste netice alınmayacak duurmlarla ilgilenme isteği yoktur. İşi gereği bu kabul edilemez tabii. Cezaevleri en çok hırsızlarla doludur ama bunların çoğu belirli aralıklarla girip çıkanlardır. Kanunlar bu konularda çok yetersiz, otomasyon da zayıf. 10-15 sabıkası olan bir hırsız yeni bir seferinde yakalandığında tutuksuz yargılanmak üzere bırakılabilir. Hırsızlık ile ilgili cezalar da çok yetersiz. Bir hırsızın anca 5-10 dosyası aynı anda neticelenirse dişe dokunur bir süre cezaevinde kalması mümkün oluyor.

Hasan Hüseyin
11-08-2012, 05:42
Geçmiş olsun hocam ALLAH tekrarını yaşatmasın. Akar hocamın dediklerine katılıyorum.

Fatih
11-08-2012, 05:51
Geçmiş olsun adınıza üzüldüm ki böyle birşey Allaha şükür gelmedi başıma ki gelmiş olsa benim ailemin piskolojisini düşünemiyorum. Daha önceki oturduğum evden sırf bu yüzden taşınmak zorunda kaldım kaldığım yere yakın civar semtler pek tekin değildi birde karşı komşunun başına geldi bende biran önce taşınmaya karar verdim.Hayır öyle birşey ki evde karşı karşıya geldin ne yapıcan veya nasıl bir piskoloji olacak insanda öldürürmüsün boğarmısın yoksa o mu sana zarar verir sonucunda ne olur.İnanın çok zor.

Allah kolaylık versin.Tekrardan Geçmiş olsun.

vuslat
11-08-2012, 12:56
çok geçmiş olsun. Size 2 tane anımı anlatacağım.

İstanbulda bir marketimize var güvenlikli olsun diye kamera sistemi felanda var. Birgün kardeşimin telefonu kaşla göz arasında kasadan uçmuş bizde kamera kayıtlarını inceledik. hırsızın yüzündeki bene kadar kaydetmiş neyse jandarmayı cağırdık kardeşim jandarma geldi. OO bunları tanıyoruz aman ha isterseniz yakalayalım ama bu sefer kafaya koyar dükkanı yakarlar dediler. Ee ne yapalım dedik ya sadakanız olsun. uğraşmayalım dediler. tabi bende **** ne biçim adamsınız böyle jandarmamı olur diye baya bir küfür ettimm.

Neyse zaman geçti üniv. bitti askere gittim. jandarma astb olarak gürev yapıyorum antalyada, hırsızlık oluyor adamları yakalıyoruz mahklemeye cıkıyor adamlar serbest evraklarınıda 3 güne hazırlayıp sonradan mahkemeye savcılığa götürüyoruz. dünya kadar uğraşıyoruz ama adamlar 1 saatte serbest biz 3 gün evrak peşindeyiz. adamlar giderken yine görüşürüz komutanım diyip birde dalga geçiyor dövsen şikayet ediyor insan haklarına aykırı diye hapse sen atılıyorsun ( 2 kez yaşadımda ) ozaman işte istanbuldaki olayda jandarmanın neden uğraşmadığınız anladı.

İşin özü vesselam hata asker ve poliste değil yönetimde ve hükümette. şöyle düşünün hırsızlık yapan 2 kişiyi sallandırsalar taksimde gör bakalım birdaha oluyormı hırsızlık. ama nerdee

tekrar geçmiş olsun.

Şenol
11-08-2012, 16:48
Öncelikle geçmiş olsun,ceza evlerimiz dolu olduğundan hırsızları bir süreliğine içeri alamıyoruz kusurumuza bakmayın ? doluluk oranı arttığı için bazı ceza evlerinde ranzalar 3 kat yapılmış durumda. Bu sebeple akşam gir sabah çık taktiği uyguluyoruz, Not: 2012 Türkiye...

Ümit
12-08-2012, 03:37
Teşekkürler arkadaşlar kimsenin başına gelmesin.

Polisi veya askeri suçlamıyorum. Sadece onların bu halleri ile yaptıkları görevin gereksiz olduğunu düşünüyorum. Polisi boş işlerle uğraştırarak onlardan güvenlik hizmeti bekleyenlerin suçu ve bu böyle gidecek.

1000 normal polisin olduğu yere 100 çevik kuvvet ve motorize polis bakmalı. Normal polis karakolların içinde kalmalı ve sayıları azaltılarak polislik kavramı bitirilmeli. Marka veya isim değeri deriz, yetkiler ve kanunlarla polisin marka ve isim değerini düşürdükleri için hırsızı, sapığı, canisi yani bizden başkası onları takmaz oldu.