PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Selamunaleyküm

Hasan Hüseyin
13-08-2012, 23:06
Esselamu aleyküm kablel kelam, arkadaşlar aranıza Aksaray'dan katılıyorum. Teknik konularda kendimi geliştirmek istiyorum. Çünkü joomla dendiği zaman soğuk bakıyorum. Bu önyargımı umarım sayenizde yıkabilirim.

İnşALLAH bilgilerinizden istifade ederim. Hayırlı ramazanlar.

yahyahoca
13-08-2012, 23:20
Aleyküm Selam. Hoşgeldiniz.

mhusty
13-08-2012, 23:21
Aleyküm Selam Hoşgeldiniz.. Bir şey sormak istiyorum acaba Joomla!'ya olan bu ön yargınız nedir ?

Hasan Hüseyin
13-08-2012, 23:30
Bİlemiyorum wordpress bana göre daha kullanışlı geliyor. Belki wordpress ile yapabildiklerimi joomlada yapamıyor olmamdandır. Yada neyi nasıl yapacağımı bilmediğimdendir. Şuanda kendime joomlayı nasıl sevebilirim gibisinden sorular yöneldiyorum bakalım cevabını bulabilecekmiyim.

DoganLokman
14-08-2012, 01:16
:) Benim içinse tam tersi bir durum söz konusu... Bende Joomla!'da yapabildiklerimi wordpresste yapamıyorum. Kendi kişisel blogumu oluşturma konusunda wordpress kullamayı istedim çok sefer ancak bir türlü bazı konularda yaşadığım sorunları aşamadım :) istediğim tarzda ve yapıda eklentiler bulmakta sıkıntı yaşadım... Temalar konusunda her iki sistem içinde dışarıya muhtaçtım ve Joomla! için üretici farkı gözetmeksizin hemen hemen her temanın bulunduğu siteler söz konusu. Burada yazmanın doğru olmayacağını düşündüğüm için siteyi yazmıyorum. Ancak wordpresste tema aramak işi biraz daha zor geldi bana açıkcası... Ayrıca dosya sistemi vs çok değişik geldi bir türlü girişemedim wordpress'e açıkcası :) Şu anda ise bu platformda Joomla! tema yapım dersleri ile yola çıkarak Joomla! için özellikleri kısıtlı bir kaç tea yaptım ve şimdi blog sitem için bir tema yapmaya başladım. Tema çalışmalarım localde ilerlediği için uyguladığım bir site vs. yok. Kendimi denemek için bir kaç tema yaptım o kadar :) Joomla!'nın yapısını uzun zamandan beri kullandığım için iyi bir şekilde biliyorum ancak wordpress konusunda çevremde de destek alabileceğim kişiler olmadığı için olsa gerek pek bir bilgim yok. Admin paneli kullanımı konusunda bile çok sıkıntı yaşadım :)

Hasan Hüseyin
14-08-2012, 01:27
Umarım tecrübelerimizi bir birimize aktarırız. Bilgilernizden istifade etmek isterim. Wordpress başta blog olarak yola çıksada şuanda kendini aştı diyebilirim. E-Ticaret siteleri bile olabiliyor. Tema konusuna gelecek olursak oda basittir aslında. Bende joomla tema yapamam bana göre çok zor. Neyin nerede olduğunu bilmediğimden kaynaklanıyor herhalde. Umarım bu uzun matrajlı bir birliktelik olur.

Selametle.

DoganLokman
14-08-2012, 01:36
Umarım... Bende Wordpress konusunda ilerlemek istiyorum... Blog yönetimi konusunda Wordpress kullanmak isterim elbette. Çünkü iki sistemide kullanan tanıdıklarım wordpress'in blog siteleri için daha iyi olduğunu, bu anlamda kullanımlarının daha kolay olduğunu söylüyorlar. Birde kullandığım cep telefonunda uygulama mağazasında gezerken wordpress admin paneline erişim sağlayan uygulamaların varlığını görünce bu sisteme geçme iştahım daha da kabardı diyebilirim. Bu uygulamalar tarayıcıyı açıp web aracılığıyla wordpress arayüzünü kullanan basit uygulama değil aksine kendi arayüzü olan cep telefonundan metin mesajı veya multimedya mesajı atmak kadar kolay içerik ekleyebileceğiniz uygulamalardı.

Bence portalda anlatılan tema derslerini takip etmelisin (: anlatım gerçekten çok iyi yapılmış. HTML ve CSS bilmen yetiyor neredeyse...

mhusty
14-08-2012, 03:55
Wordpress ile joomla!'nın kullanım alanları farklı bence. Ben Joomla! konusunda uzmanlaşmış sayıılırım ama inanın Wordpress'ide Joomla! kadar biliyorum. Wordpress basit post yapısı sayesinde genellikle haber siteleri , blog siteleri , film siteleri ve basit siteler için kullanılıyor. Ama joomla! genellikle portal tarzı sitelerde kullanılıyor. Joomla! ' nın artı yönü daha çok tema ve eklenti desteği olması . Ama kod yapısı wp kadar basit olmadığından bazıları Joomla! kullanmaktan çekiniyor. Bence Wp'de Joomla'da aynı sadece kullanım alanları farklı diye düşünüyorum. Ona bakılırsa AceShop eklentisi sayesinde Joomla! ile E - Ticaret sitesi yapabilirsiniz. Ben yapmam şahsen herşeyin kullanım alanı farklı diye düşünüyorum. Bu kadar ön yargılı davranmayın siz merak ettiklerinizi sorun burda cevaplayacak arkadaşlar çok hepsi yardımcı olur.

DoganLokman
14-08-2012, 04:27
Aslında benim için en önemli konu tema diyebilirim. Tema yapımı konusunda Joomla! için olduğu gibi Wp için de burada tema yapım anlatımları olsa blog konusunda Wp kullanmaya başlayabilirim.

mhusty
14-08-2012, 04:49
Aslında benim için en önemli konu tema diyebilirim. Tema yapımı konusunda Joomla! için olduğu gibi Wp için de burada tema yapım anlatımları olsa blog konusunda Wp kullanmaya başlayabilirim.

WP'te tema yapma daha basit. Divler ve cssler ile herşeyi halledebilirsin birde birkaçtane Wp ile ilgili fonksiyonları bilmen gerekli internette Wordpress tema yapımı konusunda çok kaynak olduğunu görmüştüm bir incele derim abi.

İlyas
14-08-2012, 10:23
ve aleykumusselam hoşgeldiniz

gezweb
14-08-2012, 11:45
Aleykümü Selam..

M.Enes AYDÜZ
23-08-2012, 13:55
Aleykümselam hoşgeldiniz.