PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yasal Olmayan Bağlantı Paylaşımına 4 yıl Hapis Cezası

Ümit
16-08-2012, 10:58
Tv şovları ve film izleme bağlantıları paylaşımı yapan SurfTheChannel.com (http://surfthechannel.com/) 'un sahibi Anton Vickerman, web sitesinde yasal olmayan bağlantıları paylaştığı için 4 yıl hapis cezasına mahkum oldu. En popüler 500 içinde yer alan web sitesi, günde 400.000 'den fazla ziyaretçi ile sahibine aylık 35.000-60.000 sterlin arası kazandırıyormuş.

Çoğu zaman tartışılan "içeriği ben yayınlamıyorum bana bir şey olur mu?" sorusuna ABD tarafından verilmiş net bir cevap.

erbasaran
16-08-2012, 16:55
Site en popüler 500 site arasında olduğu için paylaştıkları çok önemli. Eğer bağlantıyı kendi paylaşmışsa birşey söyleyemem ama herhangi bir kullanıcı paylaşmışsa adam yazık olmuş. Bence önce uyarmaları lazım sonra işleme almaları lazım. Aynı iş ShiftDelete'nin başına da gelmişti. Önce uyarmak lazım sonra gereğini yapmak lazım :)

mimicom
17-08-2012, 02:39
Youtube den bağlantılar paylaşıyoruz çoğu zaman. Bu tür vide haber, veya fragmanlar da bizlere zarar verir mi/
Veya bir haber sitesinden alıntı yapıyor ve içeriği değiştiriyoruz. Bu tür haber içeriklerinde acaba hangi aşamada zarar grürüz.
Bu tür sıkıntılardan muzdarip için mutlaka yeni çıkan kanunu incelemek gerekiyor.

M.Enes AYDÜZ
23-08-2012, 13:58
Youtube'dan embed ile çekiyor olsanız bile, o içeriğin sizin sitenizde yayınlanıyor olması sizi de suçlu yapıyor.

Ki açıklamasıda gayet basit. Bakkal dükkanınız var ve yan komşunuz satmanız için size yasadışı bir ürün verdi. Sizde rafınıza koydunuz. Baskın olduğunda, o ürünler benim değil, yan komşunun deseniz bile sizi içeri atarlar.

Akar
23-08-2012, 15:15
Aslında ilgili yasa çıktığında herkes net bir şekilde bunu anlayabilmişti. Ancak bazı sitelerin sayfa altına yazdığı "içeriği yazan yazar sorunludur" ve benzeri yazılar bilinen şeyi karıştırdı. Kim yazmış kim paylaşmış olursa olsun yayını yapan (ve paylaşan) sitenin sorumluluğu var. Şu forumda yazılan her harfin yayında kalmasıyla ilgili forum yönetimi sorumluluk altında. Kimse adı sanı belli olmayan biri yazdı diye kendini kurtaramaz.