PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : JFolder::create: Yol, open_basedir yolları arasında değil.

sukruak
23-08-2012, 13:32
Merhabalar

Joomla 2.5.6 sitemde JFolder::create: Yol, open_basedir yolları arasında değil. hatasını alıyorum.

Hemen hemen tüm alternatifleri denedim fakat herhangi bir çözüme ulaşamadım.

configuration dosyasını düzenledim.
Klasör yazılabilirliklerini düzenledim.
Genel ayarlardan SERVER sekmesinden sunucu FTP ayarlarını yaptım.

hala düzelmedi

yardımcı olurmusunuz

M.Enes AYDÜZ
23-08-2012, 13:41
FTP ayarını KAPALI olarak işaretleyip tekrar dener misiniz?

sukruak
23-08-2012, 13:54
Açıkta da kapalıdada aynısı oluyor üstad.

Akar
23-08-2012, 15:07
Sunucu yönetimine danışmanızda fayda var. open base dir ayarı ile alakası sorun olabilir. Daha evvel karşılaşmadım.

Ümit
23-08-2012, 17:11
Tmp ve log klasörlerinin yolları ile ilgili veya bu klasörlerin yazma izinleri ile ilgili sorun olabilir.

sukruak
23-08-2012, 17:12
Üstad sağolasın.

Sunucu firmamız ile görüştüm. Fakat sanırım sunucu kaynaklı değildir. Zira xxx ile çalışıyorum ve joomla ile kurulu olan
yüzlerce sitem var.

yinede cevap bekliyorum. teşekkürler

sukruak
23-08-2012, 17:33
Tmp ve log klasörlerinin yolları ile ilgili veya bu klasörlerin yazma izinleri ile ilgili sorun olabilir.

Bu yollar ve yazılabilirliği ile ilgili sorun yok. Her şey normal yazılabilir durumda

sukruak
23-08-2012, 21:11
Konu ile ilgili hosting firması düzenleme yaptı fakat herhangi bir değişim olmadı.

Bu konuda yardımcı olabilecek arkadaşlar varmı

Ümit
26-08-2012, 02:18
Yukarıda bu sorunun iki olası sebebi paylaşılmış. Yer sağlayıcınızın yaptığı düzenlemeye rağmen sorun çözülmediyse tüm dosya izinlerini tekrar kontrol edin ve hata yok diyorsanız yer sağlayıcınızı değiştirin.

sukruak
26-08-2012, 23:09
Yukarıda bu sorunun iki olası sebebi paylaşılmış. Yer sağlayıcınızın yaptığı düzenlemeye rağmen sorun çözülmediyse tüm dosya izinlerini tekrar kontrol edin ve hata yok diyorsanız yer sağlayıcınızı değiştirin.

Merhaba

Öncelikle ilginize teşekkürler. Fakat bu tür bir hatadan dolayı sunucu firmamı değiştirmem mantıksız olur. Yüzlerce site sorunsuz barınıyor çünkü.

Tabi sizde olası çözümleri paylaşıyorsunuz.

Soruna gelince. Sitedeki tüm eklentileri teker teker deaktif ettim ve bir eklentiden dolayı bu hata alınıyormuş. İlk defa karşılaştım.
Eklenti kaldırılınca sorunçözüldü.

Teşekkürler

angelaus
26-08-2012, 23:10
hangi eklenti

sukruak
26-08-2012, 23:13
hangi eklenti

Sanırım temaya göre değişebilir sanırım. Joomla shaper temasından birisiydi ve bir blog eklentisiydi adı aklımda kalmadı açıkcası. Ama ilk fırsatta panele girer bulmaya çalışırım.

Ümit
27-08-2012, 00:36
Merhaba

Öncelikle ilginize teşekkürler. Fakat bu tür bir hatadan dolayı sunucu firmamı değiştirmem mantıksız olur. Yüzlerce site sorunsuz barınıyor çünkü.

Tabi sizde olası çözümleri paylaşıyorsunuz.

Soruna gelince. Sitedeki tüm eklentileri teker teker deaktif ettim ve bir eklentiden dolayı bu hata alınıyormuş. İlk defa karşılaştım.
Eklenti kaldırılınca sorunçözüldü.

Teşekkürler

Angelaus'un yazdığı gibi eklentiyi paylaşırsanız ona göre yorum yapmak daha kolay olacaktır.

Sorununuzun çözüldüğü için sevindim.

veysi
13-11-2012, 01:46
Söz konusu sorun; yanlış modül pozisyonundan kaynaklanıyor.
Eğer sitenizde birden fazla tema var ve siz aktif olmayan temanın pozisyonunu modüle atarsanız sorun çıkar.
Diyelim ki sizin aktif olmayan temanın user1 diye bir pozisyonu var. Siz kurduğunuz bir modül için user1 pozisyonu eklerseniz sorun çıkar.
Yapmanız gereken tema pozisyonu kısmından önce kendi temanızı seçmeniz ardından da temanın pozisyonunu seçmenizdir.
Not: bu sorun benim başıma geldi. Çözümü yukarıdaki gibi yaptım, oldu. Ayrıca sorun çıkaran modül pasif edilirse sorun yine giderilir. Bu durumda modülü kurmanın bir manası kalmaz.

angelaus
13-11-2012, 09:32
işin modül pozisyonu ile ilgisi olmamalı. ben bazen modüllere asdf123 gibi pozisyonlar atıyorum.

sukruak
09-04-2013, 20:33
Eklentiyi hatırlayamadım malesef :(

Plugini deaktif ettiğimde olmuştu. Bu sorunu yaşayan arkadaşlar uyumlu eklentileri tek tek pasif edip deneyebilirler.

yuuuyuuuyeter
07-09-2013, 23:01
Merhaba arkadaslar konu biraz eski ama sonradan bu problem ile karsilasacak arkadaslar icin cevap yazmak istiyorum.
ben daha yeni bu problem ile karsilastim ve biraz arastirdim cozum. uyarinin sebebi Tmp ve log klasörlerinin yolları ile ilgili. joomlayi kendi bilgisayarina ilk kurdugunuzda log ve temp dosyalari
public $log_path = 'C:\\xampp\\htdocs\\sitenizin_adi/logs';
public $tmp_path = 'C:\\xampp\\htdocs\\sitenizin_adi/tmp';
seklinde oluyor daha sonra sitenizi hostinge tasidiginiz zaman bu iki yolu degistirmeniz gerekiyor.
hostingde alacagi yollar ise genelde su sekilde oluyor
public $log_path = '/home/CpanelKullaniciAdiniz/public_html/logs';
public $tmp_path = '/home/CpanelKullaniciAdiniz/public_html/tmp';
seklinde degistirirseniz sorun ortadan kalkar.
unutmadan yaziyim bu degisiklikleri joomlanin configuration.php dosyasindan yapiyorsunuz...
denemedim ama sanirim (joomla 3.x kullanicilari) joomla yonetici panelinden site->genel yapilandirma... sistem sekmesinden
Sistem Günlüğü Klasörü Yolunu /home/CpanelKullaniciAdiniz/public_html/logs olarak
ve sunucu sekmesinden Geçici Klasör Yolunu da /home/CpanelKullaniciAdiniz/public_html/tmp olarak degistirin. daha sonra
/libraries/joomla/filesystem klasorleri altinda folder.php dosyasini acin(Joomla! 2.5.11)
220. satirdaki $obd = ini_get('open_basedir'); satirinin basina // koyarak devre disi birakin kaydedin veri sitenize yukleyin tamamdir.