PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : sitede "kayıt" yerine "üye ol" yapmak istiyorum

mimicom
27-08-2012, 16:07
sitemde "Kayıt" yerine "Üye Ol" yapmak istiyorum. Ama dil dosyalarında yerini bulamadım. Hepsine baktım.
.../compenent/users/?wiew=registration dil dosyasında diye aradım. Bütün dil dosyalarına baktım. Yoruldum.

Akar Bey sizin dil dosylarında bunun yerini söylerseniz sevinirim.

angelaus
27-08-2012, 17:08
administrator/index.php?option=com_languages&view=override açın ve YENİ seçin.

sağ altta arama var. orda kayıt aratın. Çıkan sonuçtan istediğinizi bulun JREGISTER olmalı.
ona tıklayınca sol üstteki alana otomatik geliyo.

Ordaki kayıt adını istediğinizle değiştirin

mimicom
27-08-2012, 18:29
Üstadım çok teşekkür ederim. dediklerinizi uyguladım. üye kullanıcı adı ve şifremi girdiğimde hesabım yerine My Account geliyor. O kısmı da aynı mantık ille buluyorum. Türkçe olmadığı için ingilizce dil dosyalarında MY_ACCOUNT My Account geliyor. Oraya My Account yerine Hesabım yazdığımda değişmiyor.
Bir bu kısmı kladı. Onu halledemedim.
Akar Bey orayı Türkçeleştirmediği için mi bulamadım. Yoksa bu türçe dil dosyalarında yokmu?
Bu kısmı da halledebilir isek tamamdır inşallah.

angelaus
27-08-2012, 18:31
Login modulunuz nedir

mimicom
27-08-2012, 18:43
üstadım shapperin neo templatesi. ücretli bir modül. mod_login olarak üst menüde gösteriyor.

angelaus
27-08-2012, 18:48
o zaman tema kodlarında "Hardcoded" olarak yazılıdır. bakmak lazım

Akar hocam çevirmeden bırakırmı aşkolsun yani

Arfmin
27-08-2012, 23:18
language\tr-TR\tr-TR.mod_login.ini

Burada (24. satır) ilgili satırı değiştirmeniz yeterli olacaktır.

Yanlış giriş sonrası açılan sayfada değişiklik yapmak isterseniz aynı klasörde bulunan tr-TR.com_users.ini dosyasında düzenleme yapabilirsniz.

Akar
28-08-2012, 01:40
Dil Umursamzlık yönetimi çok iyidir ve dosya dosya gezme derdinden kurtarır. Üstelik üçüncü parti eklenti dosyalarını da görür :)