PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : J2.5 Tema Sorunu

NogayHan
29-08-2012, 11:17
Değerli gençler ; ben hemen hemen çıktığı ilk günlerden bu yana joomla kullandım dönem dönem yakın takip ediyorum da.
Geçenlerde Wordpress kulandığım oyun sitemi eski dost Joomla'ya çevirmeyi düşündüm ve wordpress'i silip Joomla 2.5 son sürümünü kurdum .

Kendime bir tema edindim "shaper_crux" teması benim için yeterli gözüktü. Çünki üzerinde tam istediğim modüllerde hazır.
Alışveriş ( Shop ) ve Forum . Buraya kadar herşey mükemmel... Her zaman olduğu gibi Localhost'um da ilk denemeyi yaptım test ettim , herşey yolunda ve güzel tıkır tıkır çalışıyor. Gelin görünki hosta attığımda kurulum sonrası normal olmasına rağmen Joomlanın varsayılan teması çalışmasına karşın , benim istediğim tema çalışmıyor 3 gündür silip silip kuruyorum. Hatta şu anda bile yeniden kurmak üzere joomlayı atıyorum hostuma.

Sevgili gençler.. Deyin bakalım bu abinize nedir problem? siz yeni gençler bizlerden daha engin deneyimlere sahipsiniz. inşallah çözerim.

Yılmaz DURU

angelaus
29-08-2012, 14:50
herhangi bir hata kodu ya da hata cümlesi vermemişsiniz.

NogayHan
29-08-2012, 16:28
herhangi bir hata kodu ya da hata cümlesi vermemişsiniz.

kurulumda hata yok kurulum bitikten sorna sayfayı ilk görüntülerken çıkan mesaj Aşşağıdaki gibi

Hata Mesajı : Parse error: syntax error, unexpected $end in /home/yilmaz/public_html/modules/mod_news_show_sp2/k2helper.php on line 1

işin garibi localde kurduğumda hiç bir sorun olmadan sorunsuz kuruluyor ve açılıyor sıkıntı yok yani ama hostta bu hata il karşılaşıyorum

Akar
29-08-2012, 21:42
İnternetin ve Joomla!'nın geçmişine bakarsak Türkiye'de herkesin genç olduğunu varsayabiliriz. Yazdığınız hata uyarısı tema değil k2 modülünde hata olduğunu söylüyor. Teyid etmek için modülü kapatarak bakabilirsiniz.

angelaus
29-08-2012, 21:57
Akar abinin dediği gibi mod_news_show_sp2 modülünü etkisiz kılıp deneyebilirsin

NogayHan
30-08-2012, 16:13
onu daha önce ilk gördüğümde denedim değişiklik olmadı... önce düşünelim bir. Localhostta sorunsuz çalışan bir script aynı özeliklerde bir diğer sunucuya düzgün kurulmasına ve hiç bir sorunal karşılaşılammasına rağmen neden çalışmaz?

1-Sunucunun sürümleri güncel değildir.
2-Scriptte sorun vardır çalışan versiyonlar ile çakışma yapıyordur.
3-Modulerden 1 veya daha fazlasının bir birileri iel uyumsuzluğunda kaynaklanıyor olabilir.

Bunlar altarnatif düşünceler işte

Çözümsüz işlerle çok zaman kaybetmek çare değil joomla istediğim bir scripttir çok sevdiğim bir scrtipttir lakin yılardır bu tür abuk sabuklulukları neticesinde sıkılıp bırkmıştım Joomla ile savaş yapmayı. Wordpress'e geçmiştim. kaldıki joomla'da gördüğüm abuk sabuk bu kadar bariz hatalarının bir tanesini bile ,sevmediğim Wordpresste yaşamadım. Onuda sevmiyorum neden? Temaları çok kaba ve statik geliyor bana ondan. joomlayı seviyorum renklilik çok fazla .bir tasarımcı olarak joomla bu konuda çok başarılı ama moduler konunda hala sinir harbi yaşatıyor insana.

Sorun çözüldü ! nedenini tesbit ettim ve düzeltim . hastalık alakasız başka bir modulun hatasından kaynaklandığını tesbit ettim. bir güncelleme ilede tam işi garantiye aldım.
Dedik ya yukarıda 2. şıkda dediğimiz gibi çıktı neymiş hata modülerin çakışmasından kaynaklıymış. Yorumlarınıza çok güldüm ama genede teşekürler..

neyse kolay gelsin sizlere karşlerim. Teşekkür ederim.