PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : K2 yazar bilgisi ve pozisyonu

KKKK
30-08-2012, 02:48
K2 de içeriklerin altında çıkan yazara ait kısmı içeriğin sağında göstermek istiyorum. Bunun için yardım edebilirmisiniz.
Not: Sağdan kasıt temanın right pozisyonu değil. Örneğin bir tablo oluşturdum 2 sütün 1 satır. Sütünların ilkinde içerik 2. sinde yazara ait kısım...

angelaus
30-08-2012, 08:39
K2 temasının php dosyası düzenlenmeli. ve css ayarları yapılmalı. İki üç cümle ile çözülecek iş değil

KKKK
30-08-2012, 23:48
Yani?

angelaus
31-08-2012, 00:24
yanisi k2 temasıı açacaksın. yazarla ilgili kısımları bulup php den düzenleyeceksin. sonra da uygun css düzenlemelerini yapacaksın. kod editlemesi gerekli, php, html vs css bilginiz yoksa bilen birine yaptırmalısınız.

KKKK
01-09-2012, 14:39
yanisi k2 temasıı açacaksın. yazarla ilgili kısımları bulup php den düzenleyeceksin. sonra da uygun css düzenlemelerini yapacaksın. kod editlemesi gerekli, php, html vs css bilginiz yoksa bilen birine yaptırmalısınız. İşte bu yüzden yazıyorum buraya yani derken kastettiğim olayda buydu arkadaşım. Görünümün dua ile değişeceğini düşünmemiştim zati...

neyzen
01-09-2012, 14:50
Daha nasıl anlatabilir ki sana KKKK ben de anlayamadım.
Bir iki cümleyle olacak iş değil epeyi uzun diyor sana.
Sen de yani? diyorsun.
Yine neler yapılması gerektiğini anlatıyor angelaus. Bunları da kabaca söylüyor. Onların herbiri bir başlık yani. Uygun css düzenlemesi diyor mesela. Bu demek kimbilir kaç yerde css edit yapılacak. Onlar muhtemelen de deneme yanılma yaparak bulunabilecek şeyler. Yani şu yolda şu dosyada şu kodu felanca kod ile değiştirin olan tamamdır gibi bir şey olsaydı zaten söylerdi emin ol.
Şu şu konularda bilgisi olan birine yaptırabilirsin diye yol göstermiş işte.

Ben kendi adıma konuşayım bu site ve bundan önceki sitelerde bu arkadaşlardan çok şeyler öğrendim ve öğrenmeye devam ediyorum. Yardımcı olmaktan gerçekten hiç yüksünmüyorlar. Çoğu kişinin okuyunca çıldırabileceği türden soruları okuyup sabırla cevap veriyorlar. Bence daha vefalı ve müteşekkir durumda olmalıyız.

KKKK
01-09-2012, 15:00
Sayın neyzen burada lafım angelaus'a değil. Bu forumu veya eski forumu incelersen yardım edebileceğim konularda net olarak paylaşımlar yaptığımı görürsün. Derdim şu arkadaşın yazdığı cevap "yanisi k2 temasıı açacaksın. yazarla ilgili kısımları bulup php den düzenleyeceksin. sonra da uygun css düzenlemelerini yapacaksın. kod editlemesi gerekli, php, html vs css bilginiz yoksa bilen birine yaptırmalısınız."
Dikkat edersen ne bir dosya adı nede ilgili satırlar mevcut. Ya arkadaş bilmiyor bu konuyu yada beni çok ileri bilgisi olan biri sanıyor. Arkadaşın verdiği cevap zaten bilinen ama yetersiz olan kısım. Bu yüzden bilgilendirme yapılacaksa daha iyi bir şekilde yapılması sorunun çözümüne fayda sağlar. Ama sadece yazmak için yazmak gereksiz yere işi uzatır. Yoksa herkesin emeğine saygımız sonsuzdur.

angelaus
01-09-2012, 16:53
Default temasının icindeki default.php desem daha mı anlamlı olur acaba. ;) rahat olun arkadaslar

angelaus
01-09-2012, 20:07
ben yine yazmak için yazayım o zaman. Afilli imzalarım da yok idare edin.

Konuya dönersek eğer, kod bilgin yoksa ben zaten yapabileceğin bişey yok. Çünkü istediğin şey öyle bir iki tıklama ile olabilecek bişey değil. Kod bilgin varsa zaten o dosyanın yerini söylememe bile gerek yok. Basit bir ikilem aslında.

Yok senin işini senin adına yapmamızı istiyorsan buna diyecek bişeyim yok, gönüllüsü varsa elbet yapacaktır. Ama neden mutsuz olduğunu cidden anlayabilmiş değilim.

KKKK
04-09-2012, 15:35
ben yine yazmak için yazayım o zaman. Afilli imzalarım da yok idare edin.

Konuya dönersek eğer, kod bilgin yoksa ben zaten yapabileceğin bişey yok. Çünkü istediğin şey öyle bir iki tıklama ile olabilecek bişey değil. Kod bilgin varsa zaten o dosyanın yerini söylememe bile gerek yok. Basit bir ikilem aslında.

Yok senin işini senin adına yapmamızı istiyorsan buna diyecek bişeyim yok, gönüllüsü varsa elbet yapacaktır. Ama neden mutsuz olduğunu cidden anlayabilmiş değilim.

Alınmışsın verdiğim cevaba halbuki be lafımın sana olmadığını mesajımda özellikle belirtmiştim. Şimdi benim yardım almak veya yettiğim kadarıyla yardım etmek için geldiğim forumda sorduğum soruya senin ilk mesajında verdiğin cevap biliyorsan uğraş bilmiyorsan salla... Yani gerçekten yazmak için yazmana gerek yok. Bu arada mutsuzluk konusunda söylediklerin gerçekten ne alaka onuda anlamadım ama umarım cevap vermedende mutlu olabilirsin.

Konu halen daha güncel arkadaşlar...