PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Aktivasyon maili hatası

abc135
12-09-2012, 07:57
İyi günler arkadaşlar. Ben joomla 2.5.6 üzerinden bir site kurmaya çalışıyorum. Şu ana kadar sitenin neredeyse tamamı bitti her türlü sorunu aştım ancak bu sorunu aşamadım. Sorun şu: Kullanıcılar kayıt olunca onlara bir mail gidiyor. Mail hepimizin bildiği gibi bir takım bilgiler içermekte. Ancak benim sitemin gönderdiği mailde bir takım sorunlar var. (Türkçe Karakter sorunu dahil) Daha iyi anlaşılması için alta kopyalıyorum.

----

Thank you for registering at Çankaya Makine Topluluğu. Your account is created and must be activated before you can use it.
To activate the account click on the following link or copy-paste it in your browser:

Username: asdasd

Spam Filtered (11318535)
----

İlgili mesajın gönderilmesini sağlayan kod COM_USERS_EMAIL_REGISTERED_WITH_ACTIVATION_BODY'ni n içeriği:

----

Hello %s,\n\nThank you for registering at %s. Your account is created and must be activated before you can use it.\nTo activate the account click on the following link or copy-paste it in your browser:\n%s\n\nAfter activation you may login to %s using the following username and password:\n\nUsername: %s\nPassword: %s
----

Benim isteğim gönderilen aktivasyon mailinde giriş metni aktivasyon linki kullanıcı adı ve şifrenin olmasıdır. Yardımlarınızı bekliyorum.:emin-degil:

angelaus
12-09-2012, 08:32
İlgili dil dosyasının türkçe versiyonu ile dil sorunu olmamalı.

türkçe kısmında ise aşağıdaki metinle değiştirebilirsin

Merhaba %s,\n\nÜyelik işlemlerinin tamamlanması için aşağıdaki linke tıklanmalısın:\n%s\n\n\n\nKullanıcı adın: %s\nŞifren: %s

abc135
12-09-2012, 08:40
Üyelik işlemlerinin tamamlanması için aşağıdaki linke tıklanmalısın:

Kullanıcı adın: http://www.cankayamakinetoplulugu.com/index.php?option=com_users&task=registration.activate&token=89dfad1badfb9b563a8ff92484ea78e0

Spam Filtered (11318535)

biraz sıkıntı var gibi ama aktivasyon link artık var yanlış yerde de olsa :D

angelaus
12-09-2012, 08:44
Merhaba %s,\n\n %s üyelik işlemlerinin tamamlanması için aşağıdaki linke tıklanmalısın:\n%s\n\n\n\nKullanıcı adın: %s\nŞifren: %s

arada bir %s unutmuşuz

Dil dosyasını UTF-8 yap olmazsa ı ->i ş->s ç->c dönüştür sorun kalmaz

abc135
12-09-2012, 08:51
üsteki mailin aynısı geldi. Ek olarak dil dosyasını nereden UTF-8 yapabiliriz. Aslında o kısmı bulabilirsem windows-1254 yapmayı planlıyorum.

angelaus
12-09-2012, 09:02
notepad++ ile "encoding" menüsünden

abc135
12-09-2012, 09:05
teşekkürler hocam onunla şimdi ilgileniyorum peki bu mail sorununu nasıl düzeltebiliriz? Son gönderdiğin kodları denedim işe yaramadı aynı mail geldi :/

Not: Notepad'den tr-TR.com_users.ini yi windows-1254 olarak değiştirdim ancak gelen maildeki karakterler yine de bozuktu.

angelaus
12-09-2012, 09:13
%s,\n\n %s,\n\n %s,\n\n %s,\n\n %s,\n\n

sadece bunu yaparsan ne veriyor peki

abc135
12-09-2012, 09:17
Spam Filtered (11318535)

Sadece bu var başka birşey yok.

angelaus
12-09-2012, 09:20
Sadece bu var başka birşey yok.

bişey görünmüyor.

abc135
12-09-2012, 09:24
çünkü mailde birşey yok mailin alt kısımlarına kadar boşluk ve Spam Filtered (11318535) yazısı var o kadar.

Ümit
12-09-2012, 10:30
teşekkürler hocam onunla şimdi ilgileniyorum peki bu mail sorununu nasıl düzeltebiliriz? Son gönderdiğin kodları denedim işe yaramadı aynı mail geldi :/

Not: Notepad'den tr-TR.com_users.ini yi windows-1254 olarak değiştirdim ancak gelen maildeki karakterler yine de bozuktu.

Orjinal dosyayı Notepad++ ile açtıktan sonra ;
Kodlama > UTF-8 (BOM'suz) olarak Kodla seçeneğini işaretle. (Dönüştürmeden önce yapılan değişiklikler varsa bozulacağı için dosyadaki Türkçe karakterleri tekrar düzelterek kaydet.)

abc135
12-09-2012, 11:33
Orjinal dosyayı (/SİTEADI/htdocs/language/tr-TR\tr-TR.com_users) dediğin şekilde düzenledim ancak sonuç aynı Türkçe karakter sorunu da diğer sorunlar da devam etmekte :/

angelaus
12-09-2012, 11:38
Çankaya Makine Topluluğu alanına kayıt olduğunuz için teşekkürler. Hesabınız oluşturuldu ve kullanmadan önce etkinleştirilmelidir.
Hesabı etkinleştirmek için takip eden bağlantıyı tıklatın ya da tarayıcınıza kopyalayıp yapıştırın:

Kullanıcı Adı: dfgfdgdfg

Password gelmiyor o kadar. Ki zaten gelmez. geri kalanda sıkıntı yok

abc135
12-09-2012, 11:47
Hocamsıkıntıyı bizzat kendin copy/paste olarak göstermişsin. Etkinleştirme linki yok mail içerisinde. Ek olarak ben şifrenin de gönderilmesini istiyorum. Ayrıca 2 farklı mail adresi üzerinde daha deneme yaptım. Hotmail ve yahoo'da gönderilen mail Türkçe karakter açısından bozuk ve mailin altında spam uyarısı var. Gmail'de ise düzgün. Ancak hiçbirinde şifre ve etkinleştirme linki yok :(

Not: Hotmail ve Yahoo'da maillerin bozuk çıkmasının sebebi olarak SPF kaydında sıkıntı olabileceğine düşünüyorum.

angelaus
12-09-2012, 11:50
spamı ve linki yokeden senin posta sunucun. genel ayarlardan posta sunucusunu php mail seç.

Şifreyi mail ile yollayamıyorsun demekki. onun için koda müdahale gerekebilir. güvenlik sebebi ile jooomla yollatmıyor olabilir.

Gmail düzgün gösterdi maili. sorun diğer posta alıcılarda demekki

abc135
12-09-2012, 11:57
zaten PHP mail diğerlerinde mail gönderilmiyor hata veriyor. Şu an mailleri göndermek için webonline mail serverını kullanıyorum hotmaili denedim az önce ve gmail adresiyle kayıt oldum. Sonuç aynı aktivasyon maili ve şifre yok ayrıca şu anki kodun şifreyi de gönderiyor olması lazımdı. Bu arada gmail de de spam yazısı varmış en altta.

angelaus
12-09-2012, 12:00
mail kaynak kodunda xxx edu tr sunucusundan geldiğini gördüm o sebeple soyledim

abc135
12-09-2012, 12:03
mail kaynak kodunda xxx edu tr sunucusundan geldiğini gördüm o sebeple soyledim

doğrudur standart olarak onu kullanıyorum ancak hotmail serverını kullanınca da sonuç değişmedi :/ SPF kaydını domaine sordum ancak çok büyük ihtimal olması lazım (i--------.net domaini aldığım yer) Virtuemart yüklüydü onu kaldırdım ondan olma ihtimali var mıdır bu sorunların?

abc135
12-09-2012, 13:34
başka fikri olan var mı? Gerçekten önemli bir sorun siteyi tam manasıyla yayınlayacağım ancak bu sorun yüzünden yapamıyorum. :S

angelaus
12-09-2012, 13:36
sakıncası yoksa admin bilgilerinnizi yollayın bakayım

abc135
12-09-2012, 13:58
o pek mümkün olmayabilir ancak isterseniz istediğiniz sayfanın bölümün ss ini atabilirim bu arada bir tahmin olarak http://www.php.joomlademo.de/nav.html?components/com_users/models/registration.php.source.html registration.php de bir sorun olabilir mi? İsterseniz onu internete yükleyebilirim.

angelaus
12-09-2012, 14:01
yok sağolun. Bilen varsa cevap verecektir. Kolay gelsin

abc135
12-09-2012, 17:01
activation e-mail - Byet.net (http://byet.net/discussion/215/activation-e-mail) sayfasındaki yoruma göre hosttan kaynaklanan bir sıkıntıymış.

angelaus
12-09-2012, 17:07
orda nerede yazıyor host kaynaklı olduğu ?

abc135
12-09-2012, 21:22
It don't work here, i've suffered same problem and all you get is you should upgrade.

O (bahsi geçen kod) burada işe yaramıyor, bende de aynı problem var ve yapman gereken elindekini yükseltmek.

Orası hostun forumu here dan kastı byethost.

angelaus
12-09-2012, 21:33
google translate kullanmayın yanılırsınız. :D

abc135
13-09-2012, 08:51
İngilizce biliyorum Google translate e ihtiyacım yok. Yanlış olduğunu düşünüyorsanız, ki çeviri yanlış değil, engin İngilizce ve Joomla bilginizle bu sorunun çözümünde yardımcı olabilirsiniz belki. Sorun halen devam etmekte.

angelaus
13-09-2012, 09:34
yani siz orda sunucu değişikliği anladıysanız problem yok. sunucu değiştirin sorun çözülsün.

Ama ben öyle anlamadığımı belirtme ihtiyacı duyuyorum. Yukarıda da belirttiğim gibi başına benzer bir sorun gelen arkadaş varsa cevap yazacaktır. Ben boyle bir sorunla karşılaşmadığım ve resimlerden sorunu çözemediğimi belirttim.

Sevgiyle kalın, kolay gelsin