PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ÇÖZÜLDÜ Joomla 2.5 beez5 temada kelime değiştirme

jooomlayalım
19-09-2012, 12:53
Merhaba,

2 sorum var ?

1. joomla 2.5 Beez5 temada, footer kısmında "sunan: site ismi.com" şeklinde yazının olduğu kısım var. Burdaki "sunan" kelimesini kaldırmak istiyorum. firefox firebugla yeri buluyorum. fakat index.php açtığımda o kısım index phpde yok. Bu kısım hangi sayfadan değiştiriliyor ?

2. Normal ücretsiz standart joomla2.5 beez5 temada iletişim sayfasındaki standart olarak gelen EK BİLGİ başlığını başka bir başlık ismiyle değiştirmek istiyorum. Fakat bununda hangi sayfadan değiştirilebileceğini bulamadım. Bu kısım hangi sayfadan değiştiriliyor ?

3. Joomla yönetim panele giriş ekranındaki " Joomla! Yönetici Girişi " kelimesini hangi sayfadan değiştirebilirim.

Şimdiden ilgilenenlere teşekkür ederim.

Akar
19-09-2012, 18:21
Yönetim merkezinde Eklentiler > Dil Yöneticisi altında Dil Umursamazlığı özelliği ile beğenmediğiniz kelimeyi bularak dilediğiniz kelime ile değiştirebilirsiniz.

jooomlayalım
20-09-2012, 00:01
ilgilendiğiniz için çok teşekkür ederim.

Sitem Türkçe içerikli ama ingilizce bir tema. Bahsettiğiniz değişikliği yapmaya çalıştım. Kelime değişimi oluyor ama iletişim sayfası başlıkları ingilizceye otomatik olarak dönüyor.

sunucudaki dosyadan değiştirmem gerekiyor gibi. İlgili dosyaların ismini veya yerini biliyormusunuz ?

Akar
20-09-2012, 11:51
Dosyaların ismini ezbere bilmiyorum ama temaya ait bir dil dizisi kullanılmış ise language/dil-KODU.tpl_tema-ismi.ini isimli dosyada yer alır. Beez5 temasının iki dil dosyası bulunuyor:
tr-TR.tpl_beez5.ini
tr-TR.tpl_beez5.sys.ini
Dil Umursamazlığı özelliği kullandığınızda yazılan İngilizceye dönmesi anormal bir durum, bir hata yapıyor olabilirsiniz.

jooomlayalım
20-09-2012, 15:42
Verdiğiniz bilgi için teşekkür ederim. Sağolun.

jooomlayalım
20-09-2012, 16:07
Benzer sorunu yaşayanlar için çözüm olması dileğimle. İletişim sayfasındaki, başlıkları ana dizindeki

language ---> tr-TR ----> tr-TR.com_contact dosyasından değiştirebildim.

Yonetim panel giriş ekranındaki " Joomla! Yönetici Girişi " yazını değiştirmede

administrator ---->language -----> tr-TR ----> tr-TR.com_login.ini dosyası

Akar
20-09-2012, 21:07
Benzer sorunu yaşayanlar için çözüm olması dileğimle. İletişim sayfasındaki, başlıkları ana dizindeki

language ---> tr-TR ----> tr-TR.com_contact dosyasından değiştirebildim.

Yonetim panel giriş ekranındaki " Joomla! Yönetici Girişi " yazını değiştirmede

administrator ---->language -----> tr-TR ----> tr-TR.com_login.ini dosyasıEğer sunucunuzda yetki sorunları gibi sorunlar yoksa bu işlemi dil umursamazlığı alanından kolaylıkla, yazdığınız kelimeyi buldurup yeniden yazdığınızla değiştirterek, üstelik orijinal dil dosayalarında değişikliklik yapmadan gerçekleştirebilirsiniz. Sizin sanırım sunucu tarafında sizin sorunları var.