PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Joomla 2.5 Kurmadan Önce Hostumda Bu Ayarları Yapıyorum

efsane86
25-09-2012, 10:03
php.ini dosyasındaki upload_max_filesize değeri post_max_size değerinden daha büyük. post_max_size değerinden büyük blok istekleri engellenecektir. Bu genellikle bir sunucu eksikliğidir. Lütfen upload_max_filesize değerini en az post_max_size değeri kadar yükseltiniz.

ayrıca SQL=LOCK TABLES yetkikerini verirmisiniz

sunucudaki php.ini dosyasındaki allow_url_fopen = off olan kısmı allow_url_fopen = on olarak değiştirebilirmisiniz lütfen

PHP'nin allow_url_fopen ayarı devre dışı bırakılmış. Güncelleyicinin çalışması için bu ayar etkileştirilmelidir.

Ümit
25-09-2012, 19:38
Nedir bu?

Php.ini dosyasına müdahale etmek her zaman mümkün olmayabilir. Yetkiler veritabanı kullanıcısı oluşturulurken eksik yetkiler verildiğinden bu Joomla'nın değil kullanıcının hatasıdır. Kaldı ki bunları tüm joomla kullanıcılarının da yapması gerekmez. Sunucu uyumu diyoruz ama artık çoğu sunucu sahibi zaten bu ayarları önemsiyor. Ayrıca, allow_url_fopen için Joomla güvenlik rehberi içinde yazılanlara göz atmanızı tavsiye ederim.
Security Checklist 2 - Hosting and Server Setup - Joomla! Documentation (http://docs.joomla.org/Security_Checklist_2_-_Hosting_and_Server_Setup)

Lütfen başlığı aldığınız hataya veya çözümün amacına göre düzenleyiniz. Yanlış veya eksik bilgiler ile boşuna zaman harcamayalım.

efsane86
25-09-2012, 21:16
bu ayarları zaten sunucu tarafındakiler yani hostcular yapacak bizler yapmayacağız sadece hostinge bu ayarların olması için mail gönderilmesi lazım ben onun için yazmıştım yazdıklarımda herhangi bir yanlışlık yada eksklik yok harfiyen doğrudur ve tamamen joomla içindir ben joomlayı kurduktan sonra son sürümde genelde bu uayarıalrı alıyorum joomla admin panelde biraz araştırma yaptıktan sonra bu ayarların verilmesi gerektiğini öğrendim ayar yapılmadan önce hiçbir şekilde güncelleme alamıyordum ve yüklerken ekelntileri ufak tefek hatalar alıyordum taki bu ayaları yaptım ve herşey çalışmaya başladı şu anda bile bu ayarlar evcut tabikide her sunu bu ayaları yapmaz güvenlikten dolayı açtığım konu başlığına gelince konu başlığı aldığım hata ile alakalı değil sadece bilgilendirme amaçlı idi ayrıca cvp içinde teşekkürler .