PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sitenin Yayına Açılmasınde Sorun Yaşıyorum

Sayın Karaca
26-09-2012, 11:35
Herkese İyi Günler Dilerim,
Joomla'ya almış oldum bir temayı kurduktan sonra elimden geldiğince içerik düzeltmeleri yaptım.
Yönetim panelinde "siteyi görüntüle" diyince her şey yolunda, yan sekmeden yaptığım düzeltmelerle siteyi görebiliyordum.
Fakat sonra 'genel yapılandırmadan' siteyi yayına açtım.
Sonra birde ne göreyimmm!!! Site yayındayken bomboş geliyor. Yaptığım hiç bir düzeltme yayına çıkmıyor. Halbuki kontrol panelindeki "siteyi görüntüle" deyince bire bir yaptıklarımı görüyordum.
Acaba neden yayına açılan sitem bomboş geliyor?

Akar
26-09-2012, 15:51
Arada başka işlem yapıyor olabilirsiniz. Ön izleme neticede siteyi açmakla aynı görevi görüyor, yani başka bir adresten göstermiyor mesela steyi. Site adresinin sonuna /index.php ekleyerek de bir deneyebilirsiniz.

Sayın Karaca
26-09-2012, 16:56
Akar Bey, dediğinizi yaptım fakat yine site bomboş.
Size şöyle gösteriyim:
Aşağıda görmüş olduğunuz benim yönetim panelinden çalışmış olduğum sitenin görüntüsü.

1107

Şimdi aşağıda göreceğiniz ise siteyi yayına açtığımda gelen boş görüntüdür:

1108

Anlatmak istediğim bu şekilde. Acaba yayına açtığımda sitemi tam olarak görmek için ne yapmam gerekiyor?

M.Enes AYDÜZ
26-09-2012, 21:13
İçeriklerin yada menülerin dil seçeneklerinde değişiklik yaptınız mı?

Yani sitenizdeki tüm modül, içeriklerin dil seçeneğinde TÜMÜ yazıyor olması lazım. Eğer türkçe yada ingilizce seçiliyse TÜMÜ olarak değiştirip dener misiniz.

mehmettan
27-09-2012, 01:14
Sanırım genel yapılandırmada index i takip et seçeneğini seçerseniz düzelecektir.
1. resimde www. siteniz. com
2. resimde www. siteniz. com/index.php şeklinde sanırım index takibi olmadığından kaynaklanıyor

Sayın Karaca
27-09-2012, 10:24
Enes Bey, yönetim panelindeki bütün modül ve içerik dilleri kontrol ettim. Hepsinde zaten TÜMÜ yazıyor.

Mehmettan Bey, demiş olduğunuz zaten ayarlı. Yani genel yapılandırmada "indexleme takipet" seçili.
Onun dışında genel yapılandırma sayfasını göstereyim isterseniz:

1111

Başka çözüm önerileriniz varsa ne olur paylaşırmısınız. Hepsini deneyeceğim.
Allah bilir bir yere tık atmam yada bir yerden tık kaldırmam gerekiyordur :bozulmus: 3 gündür bunla uğraşıyorum.

KKKK
27-09-2012, 17:27
Tema ayarlarınızdan temanızı bütün menüler için seçermisiniz.

M.Enes AYDÜZ
27-09-2012, 17:38
Problemin sebebi içeriklerin yayınlandığı kategorilerinin gösterime kapalı olmasıymış.

Admin panelinde site önizle denildiği zaman siteye giriş yapılmış gibi oluyor ve yayında olmayan içeriklerde görünüyor. Ama bir süre sonra yada farklı bir sekme ile site açıldığı zaman o yayında olmayan kategorinin içerikleri kayboluyor.

Sayın Karaca
27-09-2012, 17:46
Öncelikle Enes Bey'e
ve daha sonra vakit ayırıp çözüm önerisi veren bütün arkadaşlara çok teşekkür ederim.
Sorunun çözümü Enes Beyin anlattığı gibi hallolmuştur.

güngör
27-09-2012, 21:34
gerçekten ilginç bir sorunmuş hallolmasına sevindim

mehmettan
02-10-2012, 02:42
walla 40 yıl düşünsem aklıma gelmezdi acaba bu admin paneli ayarlarındanmı yolsa kullanıcı ayarlarındanmı kaynaklı. hani farklı yerlerden joomla kurulum indirince bi sürü acaip sorunlar çıkabiliyor.

M.Enes AYDÜZ
02-10-2012, 07:16
Yok, joomlanın kurulumu normal. Kullanıcı hatası diyelim. Hazır içerikle kurulum yapılıyor. Ardından alakasız tüm şeyler yayından kaldırılıyor. Sadece gösterilmek istenen içerikler yayına açılıyor. Fakat bu içeriklerin bağlı olduğu kategoriler yayında değil. Bu yüzden admin site önyüzüne admin girişiyle girdiğimizde içerikler gözüküyor. (admin olduğumuz için, yayında olmayan kategorilerdeki içerikleri düzenleme yetkimiz var.)

Fakat siteyi bir sekmede açtığımızda admin giriş yapmış şekilde olmadığı için içerikler ortada yok. Yayında olmayan kategorileri yayınladık ve sorun çözüldü.