PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ÇÖZÜLDÜ İlginç bir site içi arama problemi

omera_
27-09-2012, 18:54
Arkadaşlar, localhostta joomla 2.5 ile çalıştığım bir siteyi bitirmek üzereyim. Fakat dün farkettiğim bir problem beni resmen tıkadı. Sitenin sadece anasayfasında arama yaptığımda sayfa yenileniyor ve anasayfa tekrar görünüyor. Arama sonucu diye bir şey çıkmıyor. Adres satırı aynen şöyle oluyor:

index.php/component/search/?searchword=aranacakkelime&searchphrase=all&Itemid=435

Adres satırından &Itemid=435 kısmını silip enter dediğimde bütün sonuçlar karşıma çıkıyor. Bu Itemid menülerin Id numaralarıymış. 435 anasayfanın ID numarası. Kullandığım şablonun demosunun anasayfasında arama yaptığımda adres satırı sadece bundan ibaret:

index.php/component/search/?searchword=aranacakkelime&searchphrase=all

Bu itemid olayını kaldırmanın bir yolu yok mudur? Yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler..

Bu arada, biraz acele ettim sanırım. Konuyu yanlış yere açmışım. Adminler konuyu silebilir, veya uygun bir yere taşıyabilirler.

omera_
27-09-2012, 19:40
Sorunumu ikinci günün sonunda nihayet çözdüm. Aynı sorunla karşılaşabilecek arkadaşlar için çözümü yazıyorum:

Kullandığım şablonun html klasöründeki mod_search klasöründe default.php isimli dosyayı açıp

<input type="hidden" name="Itemid" value="<?php echo $mitemid; ?>" />

şeklindeki satırdan

<?php echo $mitemid; ?> kodunu kaldırdım. Itemid sorununu kökten hallettim.
Konu kapatılabilir.

ZuCChiNi
28-09-2012, 15:41
Konuyu yanlış yere açmış olsanız da çözümünü paylaştığınız için teşekkür ederim.
Herkes bu inceliği göstermiyor çünkü.

lokumtozu
08-11-2012, 00:32
Aynı dertten şu an ben de musdaribim. Kodlardan item id i kaldırınca düzeliyor evet. Fakat neden böyle yapsın ki ?
Bunun bir sebebi olmalı. Kodları değiştirmek ileride farklı problemlere yol açabilir. o zaman daha fazla cebelleşiriz.
Bu problem ile ilgili açtığım konu : http://forum.joomla.gen.tr/genel-konular/2920-itemid-sorunsali.html