PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Joomla Kurulum Ekranında Dil Seçeneğinden İleriye Gidememe

M.Enes AYDÜZ
01-10-2012, 20:13
Merhaba arkadaşlar

Joomla! 3 kurulumunu deneyen bazı arkadaşların karşılaşabileceği birkaç sorundan bahsetmek istiyorum.

Öncelikle "Joomla Kurulum Ekranında Dil Seçeneğinden İleriye Gidememe" sorunu var. Burada Dil seçimini yaptıktan sonra ileriye tıklamanıza rağmen sayfa hareket etmiyor.

Sebebi ise alt bölümdekli özelliklerde KIRMIZI uyarıların olmasıdır. Buradaki tüm özellikler yeşil olmalı.

Bazılarınız bu sayfayı hiç görmemiş olabilir. Eğer istenen özelliklerin tamamı sorunsuzsa, doğrudan bir sonraki sayfa açılıyor. (Buradaki derste buna değinmiştim (http://joomla.gen.tr/joomla/517-joomla-3-kurulumu-joomla-3-nasil-kurulur))

Buradaki kırmızı işaretlilerin düzeltilmesi gerekiyor. Bununla ilgili olarak birinci derecede hosting aldığınız yer ile irtibata geçmeniz gerekiyor. Fakat durum şu ki, birçok hosting firmasının sunucusu henüz joomla 3'e hazır değil. Çünkü joomla 3 sürümleriyle, joomla 1.0 sürümleri aynı sunucuda çalışmıyor.

http://www.joomla.gen.tr/images/makale-ders/joomla3/kurulum-517/kurulumda-istenen-ozellikler.jpg

Sihirli Tırnaklar (GPC) hatasının çözümünü daha sonra anlatacağız.

angelaus
01-10-2012, 21:14
eskiden kırmızı olsa da kurulum yapıyordu, bu çoğu kullanıcı için sıkıntı olacaktır

M.Enes AYDÜZ
01-10-2012, 21:17
Hem Php sürümünün 5.3 istemesi, hemde ufak tefek ayarları bile zorunlu tutması gerçekten sıkıntılı olacak.

Joomla 1.0 siteleriyle, Joomla 3 aynı sunucuda barınamayacak mesela :)

angelaus
01-10-2012, 21:22
%100 joomla uyumlu hostingler tavan yapacak.

M.Enes AYDÜZ
01-10-2012, 22:00
0 joomla uyumlu hostingler tavan yapacak.

Sadece Joomla uyumlu diye birşey kalmayacak ki.

Joomla 3 ve sonrası uyumlu şeklinde olacak. Joomla 3'ün gereksinimleri çok katı

pcmami
07-10-2012, 11:03
Merhaba

Bence bu katılık iyi oldu sistemin stabil çalışması açısından.

ucarwebnet
23-10-2012, 13:10
JOOMLA 3 GÜZEL SORUN ÇIKINCA YARDIM EDECEK KİMSE YOK :d

M.Enes AYDÜZ
23-10-2012, 21:33
JOOMLA 3 GÜZEL SORUN ÇIKINCA YARDIM EDECEK KİMSE YOK :d

Sorunların çözümlerini hep birlikte öğreneceğiz. Açıkcası ben henüz joomla 3 kullanmaya başlamadım. Joomla 3.5'i bekliyorum 2.5'i bırakmak için.

angelaus
23-10-2012, 22:24
3.0 geliştirici sürümdür kullanmayın diye her yerde yazıyorum. Açıkçası destek bulamamanız normal. Bende Enes gibi 3.0 kullanmayacağım. 3.5 stabil uzun ömürlü sürümü bekleyeceğim

ucarwebnet
24-10-2012, 23:40
merhaba,

valla arkadaşlar ben biraz öğrendim :D ama sonunu getiremedim daha gencim delirmeye niyetim yok :))
Resim yollarında tuhaflık vardı zaten örnek: siteadı.com/''\\images/1.jpg gibi karmaşık birşeyler çıkıyordu ondan sonra makale bölümüne yazı yazdım resim ekledim resim form oldu böyle karmaşık bişeyler oluyordu bakalım nasıl olacak son hali?

TÜM İSLAM ALEMİNİN VE AYRICA SİZ ABİ, DOST, KARDEŞLERİMİN VE JOOMLA.GEN.TR KULLANICILARININ EN GÖNÜLDEN DUYGULARIMLA MÜBAREK OLAN KURBAN BAYRAMINI KUTLARIM.

kemaltuna
14-04-2013, 01:26
Dil seçeneği sayfasına geldiğimize göre GPC hatası yok demektir , sorun dil seçeneği sayfasından database sayfasına geçemiyor olmamız. Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.