PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Makalenin Solunda Reklam

gezweb
02-10-2012, 13:42
Selamun Aleyküm arkadaşlar.

Joomla.gen.tr nin kullandığı gibi makalelerin sol kısmında adsense reklamlarını yayınlayabilmek için hangi eklentiyi kullanmamız gerekiyor.

SEO Nasıl Yapılır? SEO Yaparken Nelere Dikkat Etmeliyiz? - Joomla Portalı (http://joomla.gen.tr/webmaster/515-seo-nasil-yapilir-seo-yaparken-nelere-dikkat-etmeliyiz)

Örnekte olduğu gibi

güngör
02-10-2012, 14:08
bunun için pek çok eklenti olmakla beraber ben contentads kullanıyorum ve aynı dediğiniz sola reklam oluyor. fakat tam solda kullanmak için ayarı ver ve şu an okuldayım akşama onuda paylaşırım .

dediğim gibi content ads plugin

gezweb
02-10-2012, 14:33
Before content ads
css for ''before content'' ads container:
Content top ads
css for ''top content'' ads container:
Inside content ads
Parragraph count before insert ''inside'' ads
css for ''inside content'' ads container:
Content bottom ads
css for ''bottom content'' ads container:
After content ads
css for ''after content'' ads container:
Blog view ads count
Only Guest
Exclude article ids
Exclude category ids
Block IPs
Authors Ids
Only Templates

///////////////////////////////

Bu ayarların içerisinde bulamadım...

M.Enes AYDÜZ
02-10-2012, 14:39
İstediğimiz içerikte istediğimiz reklamı, istediğimiz yerde göstermek için loadposition pluginini kullanıyoruz. (Joomlayla standart olarak gelir bu plugin)

Reklam modülü oluşturuyoruz. Modülü googlereklamicerik modül pozisyonunda yayınlıyoruz. (Bu pozisyonun temada olup olmaması önemli değil. Pozisyon kısmına tıklayıp, bu pozisyonun ismini yazıyoruz)

Ardından içeriğin istediğimiz yerinde {loadposition googlereklamicerik} yazarak reklamı yayınlıyoruz.

gezweb
02-10-2012, 14:47
peki bu makalede olduğu gibi solda reklam loadposition ile; onun sağında ve altında devamında makale nasıl geliyor.

M.Enes AYDÜZ
02-10-2012, 15:24
Bunun için temamızın css dosyasında bir sefere mahsus bir tanımlama yapmamız lazım.

.bannergroup {float:left; margin:0 5px 0 0}