PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Joomla 2.5 Takma Ad Alias Sorunu

efsane86
06-10-2012, 18:59
her sefrinde el ile düzeltmek ızdırap ve dert bunun bir yolu varmı acaba arkadaşlar . Normal makele yazısını giriyorsun alt tarafta takma ad otomatik olarak türkçe kelimeyi ingilizce olarak çevirse fena olmazmı
örnek : bugün hava bulutlu ama çok neşelenmeyin sakına
örnek : bugun-hava-bulutlu-ama-cok-neselenmeyin-sakina
yukarıdaki örnekteki gibi makeleye yazıyorsun Türkçe sesli sessiz harfleri ama rumzu otormatik çevirmiyor çevirdiği ise aralarda mutlaka bozuk çıkıyor bunun gibi
bugun-havabulutli-ama-coksevionmeyin-sakina buna benzer bir çeviri insanı bayıyor tekrar düzeltmek için geri dön sil bastan yaz pluginlere baktım çalışan yok 2.5 uyumlu varmı acaba ercan arkadaşımızın 1.5 uyumlu plugini var keşke 1.5 olanıda olsa sitesine baktım göremedim buna bir çare lazım

M.Enes AYDÜZ
06-10-2012, 19:59
Bu sorun joomlanın Türkçe sürümlerini çıkaran kişiyle alakalı.

Bizim kendi hazırladığımız Türkçe pakette bu tür bir sıkıntı yok. Yeni kurulumlarınızı bu paketten yapınız.

Joomla! 2.5.x Son Sürüm - Joomla Portalı (http://www.joomla.gen.tr/joomla-25-son-surum)

Mevcutları düzeltmek için ek olarak plugini var mı bilmiyorum, AKAR geldiğinde bilgi verecektir.

angelaus
06-10-2012, 20:22
joomla.gen.tr ve joomlabilgi den başka yerden paket indirmeyin :D

efsane86
06-10-2012, 22:37
evet dediğiniz gibi sorun dil paketinden kaynaklanıyor bana sadece joomla 2.5.7 türkçe dil paketi lazım tam paket değil ama çünkü bendeki ümit kenan gönüllü arkadaşımızın dil paketi sorun ondan kaynaklanıyor çünkü admin panelden otomatik olarak güncelle dediğim için Türkçe güncellendi ve dil paketinde çevirmen ümit kenan gönüllü yazdı büyük bir ihtimal çeviride bir hata var güncel bir link varmı sadece Türkçe dil paketi linki 2.5.7 için verilen linkler tam paket linkleri çünkü

efsane86
07-10-2012, 12:21
resimdeki gibi zip içinde sadece admin ve önyüz Türkçe dil paketi varmı joomla 2.5.7 için aytuğ hoca galiba çevirmedi tek bir paket çevirdikleri hepsi tam paket çünkü banada sadece Türkçe dil dosyaları lazım takma adlardaki sorunum devam ediyor eğer Türkçe dil paketi bu şekilde indirip yüklersem yaşadığım sorun bitecek
http://g1210.hizliresim.com/12/7/dqzz0.jpg

efsane86
07-10-2012, 14:43
sorun çözülmüştür angelaus yardımı ve benim düzenlemem ile artık joomla 2.5.7 türkçe dil paketi ayrı olarak yükleyebileceksiniz siz diyeceksiniz zaten bu var ne gerek vardı hemen cevap verm ümit kenan gönüllü arkadaşımızın çevirdiğinde hata var ne yazıkki hatasını bulamadım bende joomla portalından indirdiğim son sürüm 2.5.7 joomla paketin içindekileri düzenledim angelaus ile birlikte en son halini buraya ekliyorum ümit arkadaşımızın türkçeleştirdiği dil dosyasını yükleyince takma adlardaki ingilizce türkçe eşleşmeler biribirini tutmuyordu ve aliaslarda örnek bu gün hava çok bulutlu yazdığınız zaman şöyle görünüyordu : bugun-havacouk-bulutlau normalde böyle gözükmesi lazım : bugun-hava-cok-bulutlu ekteki dosya ile artık otomaik olarak eşlemşe sağlıyor ve sorunsuz çalışıyor her seferinde geri dönüp düzeltme derdinden kurtuluyorsunuz ekteki dosya sadece türkçe dil paketi 2.5.7 dir tam paket değildir buraya yükleyemedim dosya boyutu büyük olduğu için joomlabilgi.org dan indirebilirsiniz forum linki : Topic: Joomla 2.5 Takma Ad Alias Sorunu (3/3) - Joomla Forum - Joomla (http://www.joomlabilgi.org/forum/53-Joomla-25-Genel/13641-joomla-2-5-takma-ad-alias-sorunu.html?start=20#14905)

efsane86
08-10-2012, 20:01
yanlış anlaşılma olmasın ümit kenan gönüllü arkadaşımızın çevirdiğene lafım yok kendisi bu yazılanı görürse sevinirim çeviri işini bilirim zaman alır illaki bir yerde gözden kaçan bir şey var :blink: