PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Üyelerin içerik eklemesi sorunu!

Alaca
08-01-2012, 15:52
Joomla 1.7 de üyelerin içerik eklemesi için alan oluşturdum. Üst menüden de buna link verdim. Sorun şu ki, ziyaretçiler o linke tıkladıklarında hata sayfası açılıyor. Ziyaretçiler o linke tıkladığında hata sayfası değil de, içerik gönderebilmeleri için üye olmaları gerektiğini gösteren bir yazı nasıl koyabilirim?

Akar
08-01-2012, 16:48
Erişim seviyelerinde bir düzenleme gerekir. Üye ile ziyaretçi çok farklı şeyler malum. Ziyaretçiler için böyle bir çalışma yapmadığımdan ezbere konuşmak istemiyorum. İlk fırsatta deneyerek anlatacağım. Önemli bir soru sordunuz.

Alaca
08-01-2012, 17:15
Aslında dini bir site için, soru cevap kısmı eklemek istiyorum. Soruyu da üyeler sorabilsin sadece. Bunun için ziyaretçiler soru-cevap linkine tıklayınca karşılarına üye olmaları gerektiğine dair sayfa gelsin. Yapmak istediğim bu. Başka çözüm yolları varsa olabilir yine.

Akar
08-01-2012, 17:17
Aslında dini bir site için, soru cevap kısmı eklemek istiyorum. Soruyu da üyeler sorabilsin sadece. Bunun için ziyaretçiler soru-cevap linkine tıklayınca karşılarına üye olmaları gerektiğine dair sayfa gelsin. Yapmak istediğim bu. Başka çözüm yolları varsa olabilir yine.Ziyaretçiler neticede ekleyemeyeceklerse bunu yetkilendirilmemiş bağlantıların görülmesine izin vererek çözebilirsiniz. İlgili bağlantıya tıklandığında Joomla kendisi üyelik gereksinimi olduğuna dair uyarıyı verir.

Alaca
08-01-2012, 17:21
Hocam bu dediğinizi içerik yöneticisi kısmından yaptım ama değişen birşey olmadı. Nerden yapmam gerekiyordu?

Akar
08-01-2012, 18:05
İçerik ayarlarında oluyor bu. Seçenekler düğmesi altındaki ayarlarda.

Alaca
08-01-2012, 18:15
Bu resimdekini yaptığım halde görünmüyor. Başka bir yer mi tarif ediyorsunuz?

http://s7.directupload.net/images/120108/nw7gnalp.png