PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Site adresinde component/content/article yazısı yardım!

GNCTürk
09-10-2012, 21:44
S.a değerli arkadaşlar 3-4 gündür sitede arama yapıp makalelere tıkladığımda siteadresi/component/content/article diye gösteriyor ve açılan sayfada hiçbir menü öğesini modulü göstermiyor bu sorunu nasıl çözebilirim.Saygılar..

M.Enes AYDÜZ
09-10-2012, 21:49
Bunun sebebi ilgili içeriğin herhangi bir menü öğesine bağlı bulunmuyor olmasıdır.

Menü yöneticisi üzerinden ilgili içeriğin yer aldığı bir menü öğesi oluşturmanız lazım. Menü türü olarakta "Tekil İçerik" "kategori listesi" yada "kategori blogu"nu seçmelisin.

GNCTürk
09-10-2012, 21:57
Hızlı cevap için teşekkürler Enes hocam dediğinizi yaptım(kategori bloğu olarak) ama hala aramada çıkan sonuçlarda yine site adresinde aynı yazı çıkıyor, bir de makaleleri gösterdiğim modüllerde de aynı sorun oluşuyor. Başka bir bileşen tarafından kaynaklanıyor olabilir mi?.Saygılar...

M.Enes AYDÜZ
09-10-2012, 23:08
Bahsettiğiniz yazı o Kategori blogu olarak seçtiğiniz kategorinin içinde değil mi?

Birde içerikleri modül içerisinde gösteriyorsanız, modülden kaynaklı olabilir. Modül içerisinde mi oluyor bu link olayı?

GNCTürk
11-10-2012, 23:58
Evet Enes hocam arama modülü ve makale slayt modülü kullanınca oluyor.Nasıl düzelteceğimi bilemedim.Sorun güncel.Saygılar..

M.Enes AYDÜZ
12-10-2012, 07:25
Makale slayt modülünde ek bir ayar var mı kontrol edin. Eğer ayar yoksa modül geliştiricisi modülü eksik olarak hazırlamış, bu yüzden farklı modül kullanmanız lazım.

Arama modülünde de çıkmamasının çözümünde de, modülleri şu seçtiğim sayfa hariç tüm sayfalarda göster özelliğini kullanın.

GNCTürk
12-10-2012, 13:25
Enes Hocam kullandığım makale slayt modulü bu https://www.gavick.com/updates/modules/mod_news_pro_gk4_j16,918.html
Arama modulü için de dediğiniz yapıp cevap yazarım.Saygılarımla..