PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Forum Türkçesi - Yabancı Kelimeler ve Hatalı Yazımlar

Akar
28-09-2011, 14:55
Merhaba,

Forumda gördüğünüz yabancı kelime içeren alanaları ve Türkçe olsa da anlam ya da yazım olarak yanlış olduğunu düşündüğünüz kısımları buradan bildermeniz durumunda gerekli düzeltme derhal yapılacaktır. Lütfen hata bildirirken varsa önerinizi de iletiniz.

Teşekkürler.

İlyas
01-01-2012, 14:22
kayıt kısmında ingilizce ifadeler duruyor abi

Onur
01-01-2012, 14:28
kayıt kısmında ingilizce ifadeler duruyor abi
Tamamdır.

YsfBahar
01-01-2012, 17:17
üstteki kolay erişim menüsünde bir yabancı var :) "Open Contacts Popup"Halledildi. (Akar)

YsfBahar
01-01-2012, 17:58
Yeni konu açarken alt kısımdaki seçeneklerde de dil düzeltmesi gereken kısımlar var.
72Halledildi. (Akar)

TÜRK
01-01-2012, 18:19
Öncelikle Joomla! GEN TR hayırlı olsun :)

Forumda, bölümlerin yanında bulunan "(* Viewing)"lerin de Türkçe'leştirilmesi gerekiyor.Halledildi. (Akar)

Bir de forumun bazı yerlerinde "Joomla! GEN.TR", bazı yerlerinde ise "Joomla! GEN TR" yazıyor. Biri kullanılırsa iyi olur kanaatindeyim ;)Şimdilik ikisini de kullanma kararındayız. Teşekkürler. (Akar)

TÜRK
01-01-2012, 18:25
Portalda "Web Site Değerlendirme" başlığı altında bulunan "Sizde Başvuru Yapın!", "Siz de Başvuru Yapın!" şeklinde değiştirilmeli.

Forum ana sayfasının en alt kısmında bulunan "Top", diğer sayfalardaki gibi "Yukarı git" şeklinde düzenlenmeli. Hatta bu ifade komut sayılabilecek nitelikte olduğundan "Yukarı git!" de olabilir. Ama tam emin değilim bu konuda.

TÜRK
01-01-2012, 18:37
Bu "Gelecek 90 gündeki randevular" başlığının baş harfleri büyük olmalı. İçeriğinde bulunan "*The times shown may change, depending on DST settings" de Türkçe'leştirilmeli. "Default Calendar" da değişilmeli tabii. Bugün biraz fazla yüklendim ama ;)

---
Yüklenmeyi düşündüğünde liste yapıp topluca versen çok güzel olur. Böyle de sorun yok. vBulletin dil düzenlemeleri adamın ömrünü yer, yine bitmez. (Akar)

TÜRK
01-01-2012, 18:52
Abi, böyle uzayacağını tahmin etmiyordum aslında :o Ama şunu da sıkıştırayım bari araya: Konuların altında bulunan "Paylaş"a diğer popüler sosyal paylaşım siteleri de eklenebilir. Facebook, Google+ gibi... Zaten daha bir şey kalmamış oluyor herhalde :)Halledilmedi. Öneri kısmında değerlendirilebilir. (Akar)

cihangir
01-01-2012, 19:41
Türrk :) tam bir gözlemci gibi konuştun ...

Havas
01-01-2012, 22:34
Üyelik esnasında doğrulama sağlamak için girmemiz gereken karakter grubunu yanlış yazdığımızda uyarı mesajı ingilizce olarak ekrana geliyor.Hallettim (Akar).

cihangir
02-01-2012, 13:58
akar hoçam beğendikten sonra like diye yazıyor orayı turkçeleştirmek lazım bide ben beğenince you oluyor onuda dğeiştirelim...Hallettim (Akar).

Akar
02-01-2012, 14:04
akar hoçam beğendikten sonra like diye yazıyor orayı turkçeleştirmek lazım bide ben beğenince you oluyor onuda dğeiştirelim...Tam olarak nerede dediğiniz yer? Ben onların tamamını Türkçeleştirdim sanıyorum ve bende Türkçe gözüküyorlar.

YsfBahar
02-01-2012, 17:55
Tam olarak burası abi. Konunun ilk mesajı.
İlgili konu: http://forum.joomla.gen.tr/istanbul/43-5-subat-2012-istanbuldayiz.html
101Halloldu (Akar).

Arfmin
03-01-2012, 21:45
Herkese merhaba. Siteniz hayırlı olsun.

Şu an kullandığım editörde simgeler ve sağ alt köşe sayfa büyütücü bölümü çeviri yapılmamış. Forum ana sayfa bağlantısı "geliyor..." ibareli sayfaya yönlendirilmiş.
Halloldu. (Akar)
Ek.
- "Forumları okundu kabul et" bağlantısı dahilinde açılan uyarı penceresi içeriği çevrilmemiş.

- Ajanda bağlantısında; çeviri yapılmamış 1-2 yer mevcut (Day, Default Calendar, Calendar Picker)Bugün bakmıştım oraya. Hallolmuş olması lazım, başka da noktaları düzelttim hatta takvim alanında. (Akar)

- Yardım bağlantısı sayfasında çeviri yapılmamış.Epey zaman alacak. Şimdilik askıda bir madde. (akar)

Mehmet ULUÇ
03-01-2012, 22:15
Merhaba hoşgeldiniz Arfmin, umuyorum ki en kısa sürede tüm eksikliklerimiz giderilecektir.

seri_ac
20-02-2012, 17:13
eklenti dizininde bir eklentiyi indirmek için girdiğimizde ingilizce kelimeler var.
Chronoforms - Joomla Portalı (http://www.joomla.gen.tr/eklenti/iletisimler-ve-geri-bildirim/formlar/chronoforms)

Ümit
20-02-2012, 20:08
eklenti dizininde bir eklentiyi indirmek için girdiğimizde ingilizce kelimeler var.
Chronoforms - Joomla Portalı (http://www.joomla.gen.tr/eklenti/iletisimler-ve-geri-bildirim/formlar/chronoforms)

Daha oraya sıra gelemedi. :) Eklenti bölümü mart ayının sonuna doğru tamamen elden geçecek gibi görünüyor şu an.