PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : This Account Has Been Suspended

ucarwebnet
14-10-2012, 21:34
Selam aleyküm web sitem askıya alınmış sebebini sordum bunu yazdı hiç kafam almadı ne demek istiyor acaba Linux reseller kullanıyorum .

MYSQL kullanımını optimize etmeniz lazım, cache tarzı bir sistem kullanabilirsiniz, optimize üzerinde işlem yapacaksanız hesabı açalım.

M.Enes AYDÜZ
14-10-2012, 21:44
Öncelikle geçmiş olsun diyorum. Daha önceden başınıza gelmemişti herhalde böyle birşey.

Öncelikle RokGZipper (http://www.rockettheme.com/extensions-joomla/rokgzipper) adresindeli cache eklentisini kurup aktif edin.

Ardından phpmyadmin'e giriş yapın, tüm tabloları seçin ve tabloları onar deyiniz.

Yine phpmyadmin üzerindeki tabloların MB cinsinden büyüklüğüne bakın. Çok yüksek MB'li bir tablo var mı diye.

ucarwebnet
14-10-2012, 22:01
Enes bey,

allah razı olsun valla ilk defa böylr birşey gördüm şimdi site askıda o halde açmalarını söyleyeyim sonra o dediklerinizi yapayım sonrada buraya yazarım.

Peki ben bu siteyi baştan kurmak istiyorum yani bir script kuracam aynı sorun devam edermi?

M.Enes AYDÜZ
14-10-2012, 22:23
Gerçi ben siteniz joomladır diye yukarıdaki yorumu yaptım. Eğer joomla değilse, sadece phpmyadmin ile ilgili dediğim şeyi yapmalısınız. Önce bir phpmyadmini kontrol edin. Orada problem varsa, sorunun tespitini bulmuş oluruz.

ucarwebnet
14-10-2012, 22:29
Yorumunuz doğru Site joomla 1.5 zaten plugin indirdim siteyi açmalarını bekliyorum site cpanel yönetim hiç birşey çalışmıyor zaten.
açılınca çözer buraya yazarım.
Kolay gelsin ilgine teşekkür ederim.

sukruak
15-10-2012, 00:29
Peki sunucu firması herhangi bir yardımda bulunmuyor mu ?

M.Enes AYDÜZ
15-10-2012, 13:15
Firmaların genelde bu tür durumlarda destek verme zorunlulukları yok. Sadece bazı firmalar kendilerine artı değer katmak için bu tür destekleri veriyor.

angelaus
15-10-2012, 20:24
sunucun sana bu yardımı vermiyorsa ( en azından soruna yönlendirmiyorsa) bence ayrılın o sunucudan

ucarwebnet
15-10-2012, 23:30
Valla aktif ettiler siteyi şirket 5 para etmiyor.

siteyi baştan sona herşeyiyle sildim.

Enes bey'in anlattığı gibi yaptım plugini kurdum denedim değişen birşey olmadı veri tabanı 4 mb. yazıyordu yaptım phpmyadmin'den tüm tabloları seçtim onar dedim sonuç aynı 4 mb yazıyordu.

yardımcı olan herkeze teşekkür ederim.

ihtiyar
19-10-2012, 12:15
korkma trafik aşımından başka bişey değil.
aynı şey bendede oluyor 20 gb trafiğim var doldumu aynı şey oluyor.

M.Enes AYDÜZ
19-10-2012, 12:41
Valla aktif ettiler siteyi şirket 5 para etmiyor.

siteyi baştan sona herşeyiyle sildim.

Enes bey'in anlattığı gibi yaptım plugini kurdum denedim değişen birşey olmadı veri tabanı 4 mb. yazıyordu yaptım phpmyadmin'den tüm tabloları seçtim onar dedim sonuç aynı 4 mb yazıyordu.

yardımcı olan herkeze teşekkür ederim.

Veritabanınız zaten çok çok büyük bir boyutta. 4MB hiçbir şey değil. Nice joomla siteler varki, veritabanı boyutları 2-3 GB.

Site adresinizi gönderin, sorunu tespit etmeye çalışalım.

fasiharapca
12-04-2013, 00:07
This Account Has Been Suspended evet bu hatayı bir kaç saat önce bende aldım malesef. aşırı cpu kullanımı dedi şirketim %90 mış . bundan önce de uyarı almıştım cpu kullanımından dolayı. Bunun sebebinin de bi eklenti olduğunu düşünüyordum. Joomla kontrol panelinden bunu kaldırıdım tamamen. fakat bir şey değişmedi. Acaba databese deki dosyları silmediğim/ silemediğim için mi aynı hatayı almaya devam ediyorum. Databese dosyalarında ilgili bileşen dosyalarını nasıl bulup silebilirim

M.Enes AYDÜZ
12-04-2013, 00:18
This Account Has Been Suspended evet bu hatayı bir kaç saat önce bende aldım malesef. aşırı cpu kullanımı dedi şirketim %90 mış . bundan önce de uyarı almıştım cpu kullanımından dolayı. Bunun sebebinin de bi eklenti olduğunu düşünüyordum. Joomla kontrol panelinden bunu kaldırıdım tamamen. fakat bir şey değişmedi. Acaba databese deki dosyları silmediğim/ silemediğim için mi aynı hatayı almaya devam ediyorum. Databese dosyalarında ilgili bileşen dosyalarını nasıl bulup silebilirim

Databasede'ki dosyalarla doğrudan ilgili değildir muhtemelen ama silebilmek için phpmyadmin'e erişim sağlamanız lazım. Phpmyadmin'e eriştikten sonra o tabloları silmeyi deneyebilirsiniz.

Fakat bir kere bu şekilde suspend yedikten sonra kolay kolay o firmada rahat edemeyebilirsiniz. Çünkü her sunucu yavaşlamasında suç sizin sitenize atılacaktır.

Firmaların bazıları yüzde 30 cpu sınırımız vardır yazarlar hizmet sözleşmesine. Fakat daha başka bir yerde bir sunucudaki bir çekirdekteki cpu kullanım oranı olarak detaylandırır. Yani şöyle ki, en ufak sunucuda 8 çekirdek olduğunu düşünürsek siteniz, bir çekirdeğin yüzde 30'unu aşarsa kapanır. Matematiksel olarak yaklaşık olarak bir sunucuda yüzde 3-4'lük bir cpu kullanım oranına sahipsiniz demektir.

fasiharapca
12-04-2013, 00:24
Php admine erişim sağlayabiliyorum. Daha doğrusu 1 2 saat sonra açacaklarmış..
Bu cpu oranında böyle bir hile olduğunu sayenizde öğrendim.
Php adminde sadece eklenti ismine göre bakmam yeterli olur mu yoksa eklentilerin isimleri php de farklı adlandırılabiliyor mu

Databasede'ki dosyalarla doğrudan ilgili değildir muhtemelen ama silebilmek için phpmyadmin'e erişim sağlamanız lazım. Phpmyadmin'e eriştikten sonra o tabloları silmeyi deneyebilirsiniz.

Fakat bir kere bu şekilde suspend yedikten sonra kolay kolay o firmada rahat edemeyebilirsiniz. Çünkü her sunucu yavaşlamasında suç sizin sitenize atılacaktır.

Firmaların bazıları yüzde 30 cpu sınırımız vardır yazarlar hizmet sözleşmesine. Fakat daha başka bir yerde bir sunucudaki bir çekirdekteki cpu kullanım oranı olarak detaylandırır. Yani şöyle ki, en ufak sunucuda 8 çekirdek olduğunu düşünürsek siteniz, bir çekirdeğin yüzde 30'unu aşarsa kapanır. Matematiksel olarak yaklaşık olarak bir sunucuda yüzde 3-4'lük bir cpu kullanım oranına sahipsiniz demektir.