PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ÇÖZÜLDÜ Kategori Blogu

March
16-10-2012, 12:45
Merhaba Arkadaşlar,

Site Profili diye bir katagori açtım. Site Profili adında bir içerik yazdım sonra katagoriyi seçtim. Menüdende katagori blogunu seçtim kaydettim yazı çıkmıyordu. Bende içeriği sildim. Menü öğesini sildim. Tekrar içeriği oluşturdum aynı şekilde. Bu sefer menü öğesini oluşturmuyor. Verdiği hata "Kayıt şu hata ile başarısız oldu: Aynı ana öğedeki başka bir menü öğesi aynı rumuza sahip." yardımcı olurmusunuz?

GNCTürk
16-10-2012, 14:52
Sildiğiniz kategoriyi ya da makaleyi çöp kutusundanda silmelisiniz yoksa bu hatayı alırsınız saygılar..

GNCTürk
16-10-2012, 14:58
Birde şunu unuttum isimler aynı olmuş yani anasayfa adlı bir menü öğesi var siz yine anasayfa adlı bir menü öğesi kaydetmeye çalışıyorsunuz farklı bir ad kullanmalısınız saygılar...

March
16-10-2012, 15:07
Sildiğiniz kategoriyi ya da makaleyi çöp kutusundanda silmelisiniz yoksa bu hatayı alırsınız saygılar..

Çöp kutusuna nasıl giriliyor? tıklyorum menü de "Lütfen önce listeden bir seçim yapın." diyor.

GNCTürk
16-10-2012, 22:29
Kategori vb. duruma göre gösterme seçeneği vardır orada çöpe gönderilmiş olanı seçeceksiniz sonra silmek istediğiniz makale vs. işaretleyip sağ üst köşede bulunan çöp kutusunu boşalta tıklayacaksınız.Saygılar...

March
17-10-2012, 15:37
Sağolasınız. Düzelttim ama yazılar çıkmıyor nedense. Aşadaki gibi yaptım:

Site Profili diye bir katagori açtım. Site Profili adında bir içerik yazdım sonra katagoriyi seçtim. Site Profili adında bir menü öğesi açtım. Menü öğesi türünü katagori blogunu seçtim. Katagori seçinden site profilini seçtim. kaydettim. yazı çıkmıyor hala. yardımcı olabilirmisiniz?

GNCTürk
17-10-2012, 18:43
Hocam joomlada önce kategori oluşturacaksınız,sonra makalenizi yazacaksınız daha sonra menü bölümünden kategorinize menü atayacaksınız sonra bu menüyüde bir modül yardımıyla site sayfanızda göstereceksiniz. Bu sıra değişmez. Kategori>makale>menü>modül sıraya göre yapılır.Siz kategori bloğunu seçiyorsunuz ama kategorinize bağlı makale yok ondan gözükmez.Sadece kategori açıklamasını gösterecekseniz menüde kagegori açıklamasını da göster seçeneğini "göster" yapınız.Saygılar..

March
17-10-2012, 18:57
Hocam joomlada önce kategori oluşturacaksınız,sonra makalenizi yazacaksınız daha sonra menü bölümünden kategorinize menü atayacaksınız sonra bu menüyüde bir modül yardımıyla site sayfanızda göstereceksiniz. Bu sıra değişmez. Kategori>makale>menü>modül sıraya göre yapılır.Siz kategori bloğunu seçiyorsunuz ama kategorinize bağlı makale yok ondan gözükmez.Sadece kategori açıklamasını gösterecekseniz menüde kagegori açıklamasını da göster seçeneğini "göster" yapınız.Saygılar..

Çalıştı Sağol Hocam.

GNCTürk
17-10-2012, 19:10
hocam siz ne yapıyorsunuz Allah aşkına:) modül seçerken menü modülünü seçeceksiniz. Bu kadar.Saygılar..

March
17-10-2012, 19:30
hocam siz ne yapıyorsunuz Allah aşkına:) modül seçerken menü modülünü seçeceksiniz. Bu kadar.Saygılar..

Tmm çalıştı şimdi sağolun.