PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ÇÖZÜLDÜ Anlamadıgım Bir Konu Var ?

VentoFM
17-10-2012, 14:46
Arkadaşlar Anlayamadıgım Bir Konu Var joomla'da Nasıl Site Kurucaz Yoksa Joomla Sadece
Sitesi Olanlara Arayüz Felan Ekleme Kolaylıgımı Sağlıyor Yani Ben Nası .com .gen vs. Site Kurucam
Bi Anlatırsanız Sevinirim Demek İstedigim Şey Kısaca .com .gen vs. Siteyi joomladan Nasıl Kurucam
Bi Anlatırsanız ??:anlamamis:

Ümit
17-10-2012, 19:04
Alan adı nedir? Hosting nedir? gibi soruları sorun google'a. Bunların ne işe yaradığını öğrendikten sonra Joomla! İlk Adım Dersleri - Joomla Portalı (http://www.joomla.gen.tr/joomla-cms/joomla-ilk-adim) sayfasından Joomla ilk adım dersleri ile yola çıkmanız daha kolay olacaktır.

Alan adı (Domain) kiralanır. Yer sağlayıcı (hosting) hizmeti alınır. Joomla kurulur ve sitenizi oluşturmaya başlarsınız...

Joomla 'nın ne olduğu anlamak için, http://demo.joomla.org/ sayfasının sağ tarafında bulunan "Sign up for a free 30 day Joomla! Demo" başlıklı formu doldurarak joomla 'yı ücretsiz test edebilirsiniz.

GNCTürk
17-10-2012, 19:18
Ümit abiye ek olarak wamp server programını bulup nasıl kullanıldığını öğrenip joomla denemelerine başlayabilirsiniz,host domain işine hemen buluşmayın,önce joomla temeli sağlam atmak lazım. Dersleri takip edip birebir uygulama yapmak lazım.Burada da arama yapmanız yararınıza olacaktır. Mutlaka yardım eden biri çıkacaktır.Saygılar..

traver
18-10-2012, 11:03
ben şahsen scriptlerle tanışmamı hatırladığımda kazara öğrendiğimi hatırlıyorum. php nuke sistemini local (appserv) ile çalıştırmayı başardığımda içine girdiğim dünyanın farkında bile değilmişim. nukeden mambo sonra da joomla ile yola devam etmek mutluluk verici.

yeni başlayan bir kişinin yukarıdaki tavsiyelerle yola devam etmesi işini kolaylaştırır. ben deneme yanılma yoluyla yapabilmiştim ama az çok araştırmak zaman ayırmak önemli.

kolay gelsin

VentoFM
18-10-2012, 15:43
Cevaplarınız İçin Teşekkür Ederim Ama Kendime İzah Edemedim Sanırım Demek İstedigim Siteye Joomla'dan Mı Açıyoruz Yoksa Joomla
Düzenlemeğe Yarıyan Bir Portal'mı Benim Aradıgım Şey .com .net Uzantılı Free Bir Site Açmak Radyom İçin ??

GNCTürk
18-10-2012, 20:00
Joomla bir içerik kontrol sistemi kısaca CMS diye tabir edilen sistemlerden wordpress,drupal vb. sistemlerde var. .com .net bir domain uzantısıdır.Önce bir host alınır sitenizin dosyaları buraya yüklenir sonra bir domain adresi alırsınız(misal radyom.com,.net gibi) aldığınız bu adresi ayarlarından hostunuza yönlendirirsin bukadar. Bunların hiçbirini bilmiyorsanız internette çok bulunan web sitesi nasıl yaparım makalelerine bakabilirsiniz.İsterseniz ücretli de yaptırabilirsiniz .Bilmiyorsanız.Saygılar...