PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Subdomain'e Joomla Kurmak

Şenol
29-10-2012, 15:17
Arkadaşlar şöyle bir düşüncem var mantıklı olabilirde,olmayabilirde bu konudaki düşüncelerinize ihtiyacım var. Blog'um da joomla konusunda elimden geldiği kadarı ile bilgiler paylaşmaya çalışıyorum,fakat joomla'yı ayrı bir konumda daha fazla bilgi ve belge paylaşımı ile yorumlamayı düşünüyorum.
Bunun içinde bir alt alan adı oluşturup,yeni bir veritabanın da yeni bir joomla kurarak burada joomla ile ilgili birçok bilgiyi paylaşmak istiyorum. Şimdi sormak istediğim şudur alt alan adında oluşturduğum yeni veritabanı ve joomla şuan kullandığım blogumla her hangi bir çakışma yaparmı acaba.

angelaus
29-10-2012, 17:27
Hayır yapmaz

M.Enes AYDÜZ
29-10-2012, 19:22
Yeni bir veritabanı oluşturacaksınız, yeni bir veritabanı kullanıcısı oluşturacaksınız. Bu ikisini birbiriyle yetkilendireceksiniz. Böylelikle 2 ayrı site için 2 ayrı veritabanı olacak. Bu şekilde bir problem yaşamazsınız

Şenol
29-10-2012, 20:41
bende o şekilde yapmayı düşünüyorum enes

angelaus
29-10-2012, 21:11
aynı veritabanı içinde DB öneki farklı olarak da kurabilirsiniz

Şenol
29-10-2012, 23:19
hazır konu açılmışken şunuda sorayım arkadaşlar,quickstart paketi olarak kurulum yapıcam. quickstart paketini kurduktan sonra yapılması gereken nedir malum kurulumda gelen içerikleri ve kategorileri silicem bunun haricinde birşey yapmak gereklimi. ayrıca SEO eklentisi kurmak gereklimi sizce hangi SEO bileşenini önerirsiniz.

angelaus
29-10-2012, 23:22
içerik ve kategorileri silmek yerine kendi içerikleriniz ile değiştirmek bence daha mantıklı.

Mijosef öneriyorum

Şenol
30-10-2012, 11:40
Şöyle bir sorunum var arkadaşlar subdomain'e quickstart paket kurulumu yaptım,K2 ile kategorileri oluşturup bir kaç içerik ekledim. Her hangi bir SEO eklentisi şuan için kurmadım. adres satırında konulara girince şu şekilde bir bağlantı çıkıyor.

http://d1210.hizliresim.com/12/y/ffr5d.png

Sormak istediğim domain isminden sonra çıkan tarih kısmı neden çıkıyor direkt kategori adı ve konu ismi çıkması lazım değilmi,bu bir sorunmudur yoksa quickstart kurulumu yapmamızdan dolayımı bu şekilde çıkmakta. Bu sorunu nasıl gideririz.

angelaus
30-10-2012, 12:31
bağladığınız menünün üstmenüsü muhtemelen bir "Text seperator." onu gerçek bir link yaparsanız düzelir

Şenol
30-10-2012, 12:36
angelaus konuyu biraz açman mümkünmü acaba,nasıl ayarlanıyor kafa dolu şuan.

angelaus
30-10-2012, 12:59
menülere gidin.

bu verdiğiniz linkin menüsü alt menü olmalı. o hangi menüye bağlı ise o üstmenüyü gerçek bir menü linki yapın. Şu anda text seperator ( ayraç ) dır o menü türü

Şenol
30-10-2012, 13:04
Teşekkürler,demek'ki insan beyni'nin çalışmaması böyle birşey oluyor :D

sukruak
30-10-2012, 13:56
Joomla konusunda sitede bir çok ders mevcut fakat zaman zaman yazılanların anlaşılması zor olabiliyor. BURADA (http://www.expodizayn.com/blog/expo-dizayn-destek/gorsel-destek.html) video dersler var. İnceleyebilirsiniz.