PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Joomla Facebook duvarı yapmak

ahmethero
04-11-2012, 10:56
Merhaba arkdaşlar,
Ya kafama birşeytakıldı ve yapmak istıyorum acıkcası şimdi anlatayım size ne yapmak istediğimi:
Joomla kurulumunu yaptım guzel bir tema ayrladım lakin istediğim şu diyeliimki her kurum için bir sayfa acmak istıyorum ve bu kurumun sayfasına üye olanlar admine yazacak Adminde (Yada benim o kuruma atadıgım editor v.b) BU gelen mesları o kurumun sayfasında yayınlayacak yanlız dediğim gibi o kururma uye olan msj olarak yazacak kurumun yoneticiside yayınlarken kurumun adında yayınlanacak gorunum facebokk sayfa düzeni olacak gibi birde diyelim ziyeretcı uye olacakken uye kurumu sececek ve onaylandıgında sadece o kurum yoneticisine msj ata bilecek diğer kuruluma mudahale edemıyecek.Kurumların
sayfasını farklı tasarım ile dizayn edebilecem.
Yardımlarınızı ve görüşleriniz bekliyorum arkadşlar.

millisite.net
04-11-2012, 20:42
Hocam bu söylediklerin çok teferruatlı işler. Anlatmakla bitmezki.

mehmettan
05-11-2012, 06:52
Hocam Sayfa kısmını Yeni Kullanıcı kategorileri oluşturarak halledebilirsin sanırım. Ama her kurum kendi admin paneline erişsin kısmı sanırım çok ama çok karmaşık olur. Yeniden bir cms yazmak gibi bişey olur sanırım

ahmethero
05-11-2012, 20:06
Peki tamam tüm bunları gectik sadece normal uye olsunlar artık istedikleri konuyu hangı kuruma gonderecklerse onu k2 kategorılerınmden kendileri secsın dıyelim derken buradada bir sorun var.Yni ben k2 den direk uye olanlar yazı gondere bilsin dedim ve yapa bildim ama sorun su k2 de oge yollarken kategorı sorunu var
Uye olanlar dırek k2 de atadıgım gurba uye oldu amaburada yazı yollarken bunlar kategorı sececekler ama
yazamalarını istediğim kategorı sunlar

1. Kurum a
2. Kurum b
3. kurum c
4.kurum d
5.kurum e

Şidi bunlar k2 deki yazabileckleri kategorler yazabiliyortlar sorun yok

1.haberler
2.ekonomi
3.siyaset

bunlarda direk uye olanların yazamadıhgı benım yazmasını ıstedıgım gurub yazabiliyor

Buraya kadar hepsi tamam fakat

bu ıkı gurub normalde her gurub kendı kategorısıne yaza bılır ama yazarken kategorı secerken o kullanıcıuya o kategorılerın hepsı gelmekte bu sıkıntıyı nasıl gıderırız tamam yazabilyorlar ama k2 kategorısını secerken yazamadıkları kategorılerı gormesını istemıyorum

Son olarakta bu k2 kategoriler has sayfa yaptım ve her kategori bir İliğili sayfasında son iletileri içermekte guzel ama bu kategırsını atadıgım sayfanın tasarımı farklı olabılırmı yani a sayfası araba sayfası olsun ve araba tasarımı olsun b sayfası turızm sayfası olsun turızm tasarımlı olacak şekilde yapabilirmıyız

İlğinizi ve guzel düşünbcelerinizi bekliyorum.

YsfBahar
09-11-2012, 07:12
Yazılarınızı anlamakta zorluk çekiyorum, bilmiyorum sorun bende mi acaba?...

ahmethero
10-11-2012, 18:14
Yazılarınızı anlamakta zorluk çekiyorum, bilmiyorum sorun bende mi acaba?...

Hocam anlamadıgınız yerleri söyleyin duzeltirim.
Kısaca ben k2 nın girişini site ön yuzunden aktıf edeceım ve zıyaretsı sıtede uye olacagı zaman uyelık formuna tıklyıp uye olunurken kendısıne oradan bır üye grubu sececek ve tek sefere mahsuz secebilecek bir daha değişiremıyecek.
2. Sorum ise kişi uye oldukan sonra secmıs olacagı guruba atadıgım kategoriye yazı yollaya bilecek (bunu yapıyorum)ama sorun su sadece o gruba atadıgım kategorıyı gore bilecek. Diğerlerine yazma izni vermıyorum ama sonucta yazamasada kategorıyı goruyor bense bunun gorunmesını izemıyorum.
UMARIM COK BİRŞEY İSEMIYORUM.....