PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Cizgi-Tagem tarafından Joomla 1.6, 1.7 için ücretsiz Video Dersler

kerimsarigul
09-01-2012, 02:43
Çizgi Tagem (http://www.cizgi-tagem.org/) tarafından hazırlanan ve ücretsiz olarak tüm kullanıcılara sunulan video dersleri ister Çizgi-Tagem (http://www.cizgi-tagem.org/kerimsarigul/education.aspx?key=joomla) sitesine üye olarak online olarak izleyebilirsiniz, isterse aşağıda vereceğim bağlantılardan bilgisayarınıza indirerek elinizin altında bulundurabilirsiniz. (Çizgi Tagem Milli Eğitim Bakanlığı “Fatih Projesi” çerçevesinde tüm eğitimlerini -2011 itibarı ile toplam 1,000 saat- bağışlamayı kabul etmiştir.)
Bu arada sadece Joomla değil bir çok program ve sistemlerle ilgili ücretsiz video dersleri ilgili siteden takip edebilirsiniz.

Joomla 1.6 Video Dersler 1 - İndir (42 Video Ders) (http://hotfile.com/dl/121799458/05010d5/Joomla1.6_VideoDersler1.rar.html)
Joomla 1.6 Video Dersler 2 - İndir (42 Video Ders) (http://hotfile.com/dl/121800696/6e47c09/Joomla1.6_VideoDersler2.rar.html)
152

Video Ders İçerikleri
Giriş
Hoşgeldiniz
Alıştırma Dosyalarını Kullanma
Joomla'yı Anlama !
Web Sitenizi Planlama
Joomla'nın Farklı Sürümlerini Anlama !

Joomla'yı Kurma!
Kurulum Aşamasını Anlama
Joomla'yı Lokalde ve Hosting Üzerinde...
Web Hostinge Genel Bakış
Joomla'yı Lokal Bilgisayarda Kurma
Joomla'yı Türkçeleştirme

Joomla'ya Genel Bir Bakış!
Joomla Arayüzüne Hızlı Bir Bakış
Genel Yapılandırmaları Düzenleme
Ortam Yöneticisini Kullanma
Joomla Yardım Dosyalarını Kullanma
Joomla'da İçerik Oluşturma

Kategoriler Oluşturma
Siteniz için Kategoriler Oluşturma
Kategorileri Düzenleme

Makaleler Oluşturma
Bireysel Makaleler Oluşturma
Makaleleri Biçimlendirme
Harici Bağlantı Ekleme
Dahili Bağlantı Ekleme
Makeleye Resim Ekleme
Makeleye Video Ekleme
Pdf veya Diğer Belgelere Bağlanma
Devamını Okuyu Kullanma
Sayfa Sonlarını Kullanarak Uzun Makal...
Makaleleri Anasayfada Görüntüleme
Makaleleri Silme ve Geri Getirme
Makalelerle Pratik Yapma

Menüler Oluşturma
Menüleri Anlama ve Yapılandırma
Bir Makaleyi Menüye Bağlama
Üst ve Alt Menü Öğelerini Anlama
Kategori Bloklarını Yapılandırma
Gelişmiş Kategori Blok Yapılandırması
Kategori Listelerini Yapılandırma
Gelişmiş Kategori Listeleri Yapılandırma
Sayfa Başlıklarını, Makale Başlıklarını Düzenleme
Alt Menüleri Yapılandırma
Yeni Bir Menü Öğesi Oluşturma ve Web sitesinde görüntüleme

Ekran Seçeneklerini Ayarlama
Makaleler için Genel Yapılandırma Seçenekleri
Menü Seçeneklerini Ayarlama
Bireysel Makale Yapılandırma Seçenekleri

Modülleri Kullanma
Modülleri Yapılandırma
Özel Bir HTML Modülü Oluşturma
Siteye Bir Modül Atama
Bir Kırıntı Modülü Oluşturma
Rasgele Resim Modülü Oluşturma
Anasayfada Bir Newsflash Modülü Oluşturma

Bileşenleri Kullanma
İçerik Bileşenini Kullanma
İletişim Bileşenini Kullanma
Reklam Bileşenini Kullanma
Web Bağlantısı Bileşenini Kullanma

Şablonları Kullanma
Şablonları Kullanarak Sitenin Görünümünü Değiştirme
Varsayılan Şablon Stilini Ayarlama ve Şablon Stili Atama
HTML ve CSS Editörlerini Kullanarak Ana Şablonu Ayarlama
Yeni Stil Şablonu Oluşturma
Yönetim Şablonunu Değiştirme
Üçüncü Taraf Sağlayıcılar Tarafından Joomla Şablonları

Erişim Seviyesi Kontrolü Temelleri
Erişim Seviyesi Kontrolüne Giriş
Varsayılan Grupları Anlama
Yeni Grup Oluşturma
Kullanıcı Oluşturma
Kullanıcı Gruplarına İzinler Atama
Yeni Erişim Seviyeleri Oluşturma
Erişim Seviyesi Kontrolü için İçerik ...
Giriş Bağlantısı Oluşturma
Kullanıcıların Profil Bilgilerini Düzenleme

Joomla! 1.6 'yı Genişletmek
Joomla Eklentilerinin Değerlendirilmesi
Akeeba Backup'ı Yükleme ve Yedek Oluş...
Phoca Gallery Fotoğraf Galerisini Yü...
Güncelleştirmeler

Sitenizi Başlatma ve Ötesi
Müşterilere Ön Uç Düzenleme Eğitimi
Yedeklemenin Önemi ve Yedekleri Web H...
Joomla Ek Kaynakları

Sonuç
Hoşçakalın

Akar
09-01-2012, 09:20
Teşekkürler kerimsarigul, gerçekten faydalı anlatımlar. Yalnız eğer varsa kendi indirme bağlantılarını verelim, yoksa indirme adreslerini tümden kaldıralım.

kerimsarigul
09-01-2012, 09:28
Kendi indirme bağlantıları giriş yapıldığında görünür durumda. Öğrenci olarak giriş yapıldığında online video dersler takip edilebilmekte. Ekte görüntü ekranını da paylaştım. Ancak uygun görülmüyorsa bağlantıyı veya başlığı kaldırabilirsiniz... 153

Akar
09-01-2012, 09:41
Yoo hayır, son derece faydalı bir paylaşım. Ben indirmediğim için bilmiyorum. O sebeple, eğer kendileri paylaşmıyorsa biz de paylaşmayalım, girip izleyerek faydalanalım diye bu uyarıda bulundum. Sİz buna göre gerekiyorsa düzenleme yapabilirsiniz. Neticede kendi sitesinde indirme paylaşımı yapılıyorsa pek sorun olmaz.

ugurus
09-01-2012, 16:03
Dersler Kendi Orjinal Sitesinde de yayında. sitelerinden indirme varmı bilmiyorum ama büyük ihtimal var.
bu dosyaların indirilip kopyalanıp paylaşılmasında hiçbir sakınca yoktur. kendisi söylüyor indirin kopyalayın dağıtın paylaşın diye.
Sitenin Sahibi bunu para veya hit için yapmıyor.
bilgi paylaşımı için yapıyor.

Akar
09-01-2012, 16:38
Dersler Kendi Orjinal Sitesinde de yayında. sitelerinden indirme varmı bilmiyorum ama büyük ihtimal var.
bu dosyaların indirilip kopyalanıp paylaşılmasında hiçbir sakınca yoktur. kendisi söylüyor indirin kopyalayın dağıtın paylaşın diye.
Sitenin Sahibi bunu para veya hit için yapmıyor.
bilgi paylaşımı için yapıyor.Faydalı bir paylaşım olunca amacı pek önemli değil. Para kazanmak ve hit beklemek de kötü bir şey değil zaten. Zaten paylaşılma izni yoksa kendi sitelerine bağlantı verilmesi gerekeceğini belirtmiştim yukarıda. Yani biz onlara hit sağlayalım daha iyi...eğer paylaşma izni yoksa. Yani burada bizim yapmaya çalıştığımız şey yayıncının hakkını tanımak. Arkadaş da paylaşım izninin ve sitede indirme bağlantılarının bulunduğunu söyleyince durum netleşmişti zaten :)

Ramazan SAKİN
09-01-2012, 17:27
Çok faydalı bir paylaşım. Çok teşekkürler.

ugurus
10-01-2012, 00:46
Faydalı bir paylaşım olunca amacı pek önemli değil. Para kazanmak ve hit beklemek de kötü bir şey değil zaten. Zaten paylaşılma izni yoksa kendi sitelerine bağlantı verilmesi gerekeceğini belirtmiştim yukarıda. Yani biz onlara hit sağlayalım daha iyi...eğer paylaşma izni yoksa. Yani burada bizim yapmaya çalıştığımız şey yayıncının hakkını tanımak. Arkadaş da paylaşım izninin ve sitede indirme bağlantılarının bulunduğunu söyleyince durum netleşmişti zaten :)

evet haklısınız ben extradan vurgulama amaçlı açıklama yapmak istemiştim.

kolay gelsin.

soranadam
10-01-2012, 16:15
çokiyi.

Fatih
17-01-2012, 10:18
Çizgi Tagem in eğitimleri gerçekten takdire şayan, bilgiler için teşekkürler.

kaderebak
17-01-2012, 12:08
evet haklısınız ben extradan vurgulama amaçlı açıklama yapmak istemiştim.

kolay gelsin.

Bu arada bir hatırlatma :) uğur (ugurus) ve ben çizgi söğüt gölgesi ve önceki projelerde beraberdik. Çok güzel zamanlarımız olmuştu.. Umarım oradaki aynı ortamı burada da oluştururuz..

Akar
17-01-2012, 21:45
Bu arada bir hatırlatma :) uğur (ugurus) ve ben çizgi söğüt gölgesi ve önceki projelerde beraberdik. Çok güzel zamanlarımız olmuştu.. Umarım oradaki aynı ortamı burada da oluştururuz..Ben de temenni ediyorum. Joomla Portalı olarak il il dolaşmaya hazır bir oluşumuz. Zaman içinde bunu gerçekleştireceğiz inşeallah.

seri_ac
18-01-2012, 09:33
Çizgi Tagem ve Chip işbirliği ile Chip dergisi bu ay ki sayısında Videolu Microsoft Visual eğitim setini ücretsiz veriyorlar..
bilginize...