PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Modül deaktif edildkten sonra, içerik kısmın full ekran olmaması ?

jooomlayalım
06-11-2012, 14:19
merhaba,

1. 1140 Bu sorumu, Enes Beyin bir anlatımında kullandığı resimle sormak istiyorum.
Temada sol ve sağ kısımlar var. Bir taraf içerik diğer taraf reklam vs için modüller.
Yaşadığım sorun şu: temayı hazırlarken sol ve sağ için belli bir genişlik veriyorum. örn. sol için 300px, sağ 600px gibi. Bazen içerik kısmında yayınladığım kısım, sol ve sağ kısmıda kapsayacak şeklide olmak zorunda. Yani 300pxlik modülleri, full olmasını istediğim sayfada deaktif ediyorum ama diğer içerikteki kısım yine kendi alanında kalıyor. Modüllerin deaktif olduğu kısım boş gözüküyor.

Modülleri oluştururken ;

<?php if($this->countModules('reklam')) : ?>
<div class="reklam">
<jdoc:include type="modules" name="reklam" style="xhtml" />
</div>
<?php endif; ?>

php if lerle yaptım. Normalde bu kodlardan dolayı bu modüller aktif değilken içerik tüm safyaya yayılmalı değilmi ? bunu nasıl yapmalıyım..

2. Joomla 2.5 la sitemi yapmaya çalışıyorum. Sitemde eklenti kullanmadan çoklu dil ayarlaması yapmaya çalışacağım. sitemin index.php başında

defined('_JEXEC') or die;
JHtml::_('behavior.framework', true);
$app = JFactory::getApplication(); var.

Bu çoklu dil konusu için uygunmu. Veya başka bir kodmu koymak gerekir ? Bu kısmı Beez5 ten kopyaladım. Temayı wampta yapıyorum. Bu çoklu dil konusunu sunucuda yapmakmı gerekir ?