PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ÇÖZÜLDÜ acesef htaccess sorunu

seri_ac
09-01-2012, 17:00
iyi günler acesef ücretsiz versiyonunu kurdum
Arama Motoru Dostu Adresleme ve Apache mod_rewrite özelliklerini evet yaptım
htaccess.txt yi .htaccess oalrak değiştirdiğimde hata veriyor..
ana sayfa haricinde diğer sayfalar açılmıyor.
acesef bileşen sayfasındada .htaccess dosyanızda bir sorun var olarak hata veriyor.
.htaccess içinde kendimmi düzenleme yapmalıyım ?

mhusty
09-01-2012, 17:05
Hangi sürümü kullanıyorsanız o sürümün saf halini indirin ve içinde htaccess dosyasını sitenizdekiyle değiştirip bir deneyin

Akar
09-01-2012, 17:06
iyi günler acesef ücretsiz versiyonunu kurdum
Arama Motoru Dostu Adresleme ve Apache mod_rewrite özelliklerini evet yaptım
htaccess.txt yi .htaccess oalrak değiştirdiğimde hata veriyor..
ana sayfa haricinde diğer sayfalar açılmıyor.
acesef bileşen sayfasındada .htaccess dosyanızda bir sorun var olarak hata veriyor.
.htaccess içinde kendimmi düzenleme yapmalıyım ?Hayır, dosya orijinal olarak kalmalı. AceSEF kullanmadan evvel sef kullandınız mı? Suncuda başka bir problem olmasın?

seri_ac
09-01-2012, 17:12
yok daha önce sef kullanmadığım siteyi yeni kuruyorum.acesefi kurmadan joomlanın kendi seo sunu kullanmayı denedim ondada hata veriyor

Akar
09-01-2012, 17:18
yok daha önce sef kullanmadığım siteyi yeni kuruyorum.acesefi kurmadan joomlanın kendi seo sunu kullanmayı denedim ondada hata veriyorSunucunuzda Apache mod_rewrite aktif değilse htaccess dosyasının adını eskisi gibi bırakmanız ve sef seçeneklerinde de bunu şart koşan seçeneği kullanmamanız gerekir.

Sunucu windows ise yapılandırma şekli de başka olacak. Belirtirseniz ona göre bakalım.

seri_ac
09-01-2012, 17:24
sunucu linux aynı serverdan örnek verdiğim diğer sitenin ftp sine baktım şimdi .htaccess şeklinde
Apache yi şimdi sordum birazdan cevap verirler.

seri_ac
09-01-2012, 17:40
156
joomla kurulumunda bu hataları almıştım şimdi düzelticekler muhtemelen bunlardan kaynaklanıyordur.
Apache mod_rewrite ' ta aktifmiş

Akar
09-01-2012, 19:49
Üçünün de sef çalışmasına mani olmaması lazım.

Ramazan SAKİN
09-01-2012, 20:06
Tam hata kodunu yazar mısınız?

seri_ac
10-01-2012, 17:08
server şirketi ile iletişime geçerek sorunu çözmelerini rica ettim ki sorun onlardan kaynaklanıyormuş,hallettiler.Şuan herşey düzgün bir şekilde çalışıyor ilginiz için çok teşekkürler.

Akar
10-01-2012, 17:12
Geçmiş olsun.