PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Joomla 2.5.x serisinde manuel güncelleme nasıl yapılır?

horoz nuri
13-11-2012, 17:04
Joomla 2.5.x serisinde otomatik güncelleme özelliği var. Fakat sunucuda allow_url_fopen ayarı devre dışı bırakılmış bu nedenle manuel (ele ile) güncelleme yapmak istiyorum. En doğru şekilde nasıl yapılır?

Joomla.org'da Joomla_2.5.x_to_2.5.8-Stable-Patch_Package.zip isimli bir dosya var. Zannediyorum ki bu güncelleme bir dosyası. Bunu nasıl kullanmak gerekir?

Eklenti kurar gibi mi kurmalıyız yoksa zip'ten çıkartarak eski dosyaların üzerine yazarak mı kullanılmalıdır?
En doğru şekli nasıldır?

angelaus
13-11-2012, 22:33
eklenti kurar gibi kurmayı dene

ucarwebnet
13-11-2012, 23:03
HOCAM ZİPTEN ÇIKAR FTP'DEN/home/XXX/Public_html/tmp ATTIKTAN SONRA YÖNETİM PANELİNDEN KUR BÖLÜMÜNDEN /home/XXX/Public_html/tmp/2.50 YAZARAK KUR BUTONUNA TIKLIYORUZ.

NOT: klasör ismi 2.50 örnekti siz istediğiniz ismi yazın.

horoz nuri
14-11-2012, 02:39

HOCAM ZİPTEN ÇIKAR FTP'DEN/home/XXX/Public_html/tmp ATTIKTAN SONRA YÖNETİM PANELİNDEN KUR BÖLÜMÜNDEN /home/XXX/Public_html/tmp/2.50 YAZARAK KUR BUTONUNA TIKLIYORUZ.

NOT: klasör ismi 2.50 örnekti siz istediğiniz ismi yazın.
Daha önce bu iki yöntemi de denemiştim şöyle sonuç veriyordu:

XML dosyasının yüklenmesi başarısız.
C:\wamp\www\deneme/templates/atomic/templateDetails.xml
XML: failed to load external entity "file:///C:/wamp/www/deneme/templates/atomic/templateDetails.xml"
XML dosyasının yüklenmesi başarısız.
C:\wamp\www\deneme/templates/atomic/templateDetails.xml
XML: failed to load external entity "file:///C:/wamp/www/deneme/templates/atomic/templateDetails.xml"

Dosya başarıyla kuruldu.
Joomla! 1.6 İçerik Yönetim Sistemi

Madem dosya başarıyla kuruldu diyor. Niye hata veriyor diyordum ki: Ben "Atomic, Beez_20, Beez5" temalarını sildiğim için bu hatayı veriyormuş.

Peki Joomla! 1.6 İçerik Yönetim Sistemi yazısı çıkıyor bu nedir? Ben Joomla 2.5.x kullanıyorum.

ucarwebnet
14-11-2012, 11:17
hocam bu hatalar localhostta olur

sen sunucuda dene.

horoz nuri
14-11-2012, 19:50
hocam bu hatalar localhostta olur

sen sunucuda dene.
Dediğim gibi kullanmadığım temaları sildiğim için hata veriyormuş. Artık localhostta da hata vermiyor.

ucarwebnet
14-11-2012, 20:23
Sorunun çözümünü anlattığın için teşekkür ederim. kolay gelsin

kemalettin
22-05-2013, 22:11

İşe yarıyor ben denedim fakat dosya izinlerini ayarlamanız gerekiyor :cokguzel: