PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Joomla içeriklerini başka bir Joomla'ya taşımak

YsfBahar
14-11-2012, 13:58
Selamun aleykum arkadaşlar,

Aktif olarak çalışan bir Joomla! sitedeki içeriklerin tamamını farklı bir Joomla! siteye nasıl taşıyabilirim?
Yardımınız için teşekkür ederim.
İyi çalışmalar, hayırlı günler.

ucarwebnet
14-11-2012, 14:34
Konuyu biraz açarmısınız.

Örneğin: joomla sürümü nedir?

M.Enes AYDÜZ
14-11-2012, 20:27
Phpmyadmin'den content tablosunun çıktısını alın, diğer joomlanın content tablosu içerisine import edin.

Tabi kategori ID'leri ve yazar ID'lerinin her iki sitede de aynı olması lazım.

ucarwebnet
14-11-2012, 20:38
esasında bütün siteyi alıp o diğer hosta kuracak teması değiştirecek biticek. ama sürüm farkı yoksa

YsfBahar
15-11-2012, 01:10
Şöyle izah etmeye çalışayım:

Site çalışıyor fakat bazı sorunları var. Mesela mail yollayamıyor. Mail yollandı diyor fakat yollanmıyor.

Sitenin içeriğini alıp yeni kurulan bir Joomla!'ya geçirmek istiyorum. Joomla! 2.5.8 sürümü ve yine 2.5.8 e aktarmayı planlıyorum.

Site şimdiye kadar bir çok arbede atlattı. Saldırı yedi, yedekten yüklendi, 1.5 ten yükseltildi falan.

PhpMyAdmin'den kategori ve içerik tablolarını alıp aktarmayı bir deneyeyim bakalım...

YsfBahar
15-11-2012, 01:44
Olay tamamdır.

Şöyle yaptım:

PhpMyAdmin'den eski Db ye girip Menu_type, Menu, Kategori ve İçerik tablolarının yedeğini aldım
Yine PhpMyAdmin'den yeni Db ye girip aldığım yedeği yükledim.
Yeni Db de bulunan söz konusu orjinal tabloların Db ön uzantısını değiştirdim.
Yedekten yüklediğim söz konusu tablolara yeni db ön ekini yazdım.
Sonuç: Tam istediğim şey. Tüm Kategori, içerik ve menüler yeni kurduğum Joomla!'ya yüklenmiş oldu.
Teşekkürler Joomla!.gen.tr.

ucarwebnet
15-11-2012, 22:50
Dönüş İçin Sağol Yararlı Bir Bilgi.

M.Enes AYDÜZ
16-11-2012, 00:33
Daha önceden sitesinde problem yaşamış ama içeriklerini kaybetmek istemeyenler için güzel bir çözüm.