PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sitemiz ie9 da sorunlu, chrome ve firefoxta sorunsuz.

mesen15
16-11-2012, 12:56
Arkadaşlar sitede ie9 da sorun çıkıyor. Şöyleki aşağıdaki bağlantıda yer alan sitede "videolar" bölümünde küçük resimler kocaman çıkıyor. Aynı şekilde haber detayına tıklandığında da resimler kocaman çıkıyor. Mesela vieolar sayfasında küçük resimler 120 x 90 olmalı. Ama kocaman. Kısacası küçük resimler boyutlandırıldığı gibi değil, gerçek boyutlarında çıkıyor.

Ama google chrome ve mozilla firefox ta hiçbir sorun yok..
Bu arada kullanılan tema Gantry

SİTE (http://www.kocarlitarim.gov.tr)

muratyil
16-11-2012, 18:32
video eklenti dizininde legacy.js adlı scriptin 70.satırında yada altında resize yazan yerin üstünde bir satır var orada sorun var gibi. osatırdaki sorundan dolayı altındaki resize yani yeniden boyutlandırmayı yapamıyor olabilir. yedek alarak o satırı silin deneme yapın düzelecek mi bakalım.1153

mesen15
17-11-2012, 00:34
video eklenti dizininde legacy.js adlı scriptin 70.satırında yada altında resize yazan yerin üstünde bir satır var orada sorun var gibi. osatırdaki sorundan dolayı altındaki resize yani yeniden boyutlandırmayı yapamıyor olabilir. yedek alarak o satırı silin deneme yapın düzelecek mi bakalım.1153

Denedim ama değişen bir şey olmadı. joomlanın bu tarz hataları yoruyor insanı. Murat Bey, bir css uzmanı olarak başka fikriniz var mı? Çok önemli değil ama can sıkıyor. Bu arada manşet haberde yer alan makalelerin detay sayfasında da aynı şey oluyor. Ben 300 x 150 olarak boyutlandırıyorum. ama detay sayfasında orjinal boyutta yani 700 x350 çıkıyor.