PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Joomla 2.5 - 3.0 Seo

ShamyL
19-11-2012, 10:18
arkadaşlar merhaba;
joomla 1.5 in seodaki konumunu ve wp ile karşılaştırıldığındaki durumu az çok biliyoruz. joomla 2.5 sürümü bu konuda test edilebilecek kadar zamandır yayında ve kendini gücelliyor sürekli. peki deneyen arkadaşlar varsa seo konusunda J 2.5 veya 3 ile wordpress arasındaki durum hakkında görüşlerini söyleyebilirler mi ? Joomla bu konuda kendini geliştirebildim mi ?

M.Enes AYDÜZ
19-11-2012, 18:23
Joomla 2.5'in standart seo'su gayet yeterli. Artı olarak ücretli seo bileşenleri kullanarak bazı şeyleri daha kolay yapabiliyorsunuz.

Wordpress'in seosunun güzel yanı all in seo paketi. Birde birkaç eklentiyle ping gönderme olayıdır.

angelaus
19-11-2012, 21:51
Mijosef de hepsi var açıkçası, sitemap oluşturmadan , site içi linklere, ping göndermeden sosyal bookmarklara herşey var.

Wordpress de kullanıyorum bence fazlası var eksiği yok

mehmettan
20-11-2012, 00:13
Google PageRank1 Domain Yaşı 0 yıl 2 ay Bu joomla bir site. Aslında google siteleri joomla wp ya da html olarak ayırmıyor. Özgün içerik olması çok değerli. Yapılandırmada da bir kaç konuya dikkat etmek gerekli. Sitenin içinde yapılacaklardan ziyade, sanal alemdeki çalışmalarınız google tarafından daha elzem görünüyor

ShamyL
20-11-2012, 11:24
bu konuda daha önce wp ile joomla 2.5 i bir yazıda denedim. Joomla sitede yazdığım bir makeleden 20 gün sonra wp sitemde aynı başlıkta farklı bir makale yazdım. içerik boyutları metalar aynı. yazı yayınlandıktan 3 gün sonra sıralamadaki yeri değişti. Bunu 3-4 kere daha denedim. Joomlada MijoSef (ücretiz) kuruluydu wp de standart. Joomla 1.5 den biraz daha iyi 2.5 in seosu. Ben joomlacıyım ve joomlada tek eksiğin seo olduğunu düşünüyorum. Heleki şu son 2 ayda yaptığım içerik denemelerinden sonra. Bu konuda deneme yapmışların fikirlerini almak adına açtım zaten konuyu. Joomla 4.5 te bu seo olayına kalıcı birşeyler yaparlar ümidindeyim.