PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Slider Modülde transparan Bölüm?

Fatih_Turk
19-11-2012, 18:47
Arkadaşlar resimdeki sliderda resimlerin ustune yazı yazmak için ekli olan transparan bölümü tamamen nasıl kaldırabılırım?
1159

angelaus
19-11-2012, 21:41
resimden bişey söylenemez.

mimicom
19-11-2012, 22:15
modül klasorünün içinde xx.png ya da xx.jpg adlı dosyayı sildiğinizde o transparan görünmez.
ayrıca modülün ayarlarında da transparan resim üzerine gelen yazıyı da kaldırabiliyorsunuz.
Modülün hangisi olduğunu bilmediğimiz için direkt adını veremiyoruz. Ama genel mantık bu.
Bu tür modüllerin çalışma prensipleri genellikle aynı. bu nedenle ilgili modülün içined arayıp bulup kaldırmanız yeterlidir. zaten o transparan öğenin adını öğeyi incele mantığı ile de görebilirsiniz.

Fatih_Turk
20-11-2012, 00:07
Teşekkürler cevaplarınız için arkadaşlar. Modülün ismi BTSlideshow seceneklerde kaldırmak icin bi secenek yok malesef :S

angelaus
20-11-2012, 00:22
BT Slideshow module for Joomla | Joomla Extensions (http://extensions.bowthemes.com/joomla-modules/bt-slideshow-best-images-slideshow-module-for-joomla.html)

bu görüntü ile seninki pek benzemiyor ama. kendi lnlini versen daha hoş olacak

Fatih_Turk
20-11-2012, 00:28
Bunun aynısı o altta cıkan siyah transparan yazıların oldugu bölüm ayarlardan sagda solda üstte altta vs. cıkartılabılıyor. Sag ve soldakı oklarda ıstersenız durabılıyor ıstersenız kalkıyor. Ben transparanın boyutunu 0 olarak belırledım ancak o kadar kuculuyor. Ama kaybedemıyorum.

angelaus
20-11-2012, 00:31
kolay gelsin, yardım eder çıkabilir

veysi
20-11-2012, 10:57
sitenin ftp adresine gidiniz. modules/modülismi/.... klasör yolunu takip edip; ilgili transparan bandın isminin bulunduğu .png veya .jpg resmini tamamen kaldırın. Ya da resmi photoshop benzeri bir program ile açıp tamamen transparan (şeffaf) bir şekilde kaydedin ve ftp ile aktarın. Bu durumda siyah bant görünmez olacaktır.
Zaten Mimocom adlı üyenin yaptığı yoruma göre işlem yapsaydınız sorununuz büyük ihtimalle çözülürdü.

Fatih_Turk
20-11-2012, 11:10
Teşekkürler arkadaşlar yardımcı olduğunuz için.