PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Modül içerisinde yayınlanan haberlerin linklerine tıklayınca ana sayfaya dönüyor.

Gurkut
20-11-2012, 13:59
Merhaba,
Sitemi bir süre önce Jupgrade eklentisi ile update ettim ve Jupgrade klasörünün içerisinde joomlanın yeni sürümünün ayarlarını, denemesini vs yapıyorum. Tüm ayarlamalar bitmek üzere siteyi yeni sürümle yayınlamadam önce son bir sorunum kaldı. Yaklaşık bir haftadır bu sorunla ilgili aramadığım yer ve okumadığım konu kalmadı.

Sayfada kullandığım tema sj news (demo) ve Joomla'nın 2.5.8 sürümünü kullanıyorum. Örneğin Lof ArticlesSlideShow Module kullanmaktayım ve resimli haberleri bu modülün içerisinde ana sayfada sunuyorum. Fakat haberdeki başlığa veya resime tıklandığında haberin yeni sayfada açılması gerekirken ana sayfa yenilenip tekrar açılıyor.Bu sorun sadece bu modülle değil örneğin başka bir modül olan Global News ile denediğimde de aynı şekilde oluyor. Dediğim gibi bu sorunla bayağı uğraştım ve geçenlerde farkettiğim iki şey var.

1.si Tüm sayfalarında aktif olan üst menülerde aynı durum geçerli değil.Yani onlara tıkladığımda normal olarak sayfa değişiyor ve tıkladığım bölüm açılıyor.

2.si bu modül içerisindeki başlıklara tıkladığımda sayfa yenileniyor demiştim ya. O yenilenen sayfanın linki aslında değişiyor ve haberin linkini alıyor. ama tıkladığım haberin açılmamasına sebep ise esas linkin sonuna ekstra bir bölüm ekleniyor. aşağıya bakarsanız sanırım daha iyi anlayacaksınız.

Olması gereken link : *****/jupgrade/index.php?option=com_content&view=article&id=360:kttb-coep-atk-tehlike-salk&catid=44

Modül içerisinde tıkladığımda gelen link : *****/jupgrade/index.php?option=com_content&view=article&id=360:kttb-coep-atk-tehlike-salk&catid=44:basn-acklamalar-&Itemid=228

Kısacası burda eklenen ve sorun çıkaran bölüm : Itemid=228

Bu itemid=228 nedir bulamadım. Her yere baktım ama :( Bir türlü çözemedim. Sizce problem nerden kaynaklanıyor olabilir ?

Gurkut
25-11-2012, 23:09
Sj news temasını değişince sorun çözüldü.. Teşekkürler..

Ümit
26-11-2012, 02:22
Sorununuzu çözdüğünüz için sevindim ama;
Sorun çıkardığını söylediğiniz temanın yapımcıları gerçekten bu işi hakkı ile yaptıkları için tema ile ilgili bir sorun olduğunu düşünmüyorum.

Yazdıklarınıza göre joomla sürüm yükseltmesi yapmışsınız. Yükseltme yapıldıktan sonra bu tür sorunlar maalesef olağan sorunlardır. 3.x sürümlerinden sonra bu tür sorunların olmayacağını umuyorum. Çözüm için temayı değil de hatanın kaynağı eklentiyi güncellemeyi veya değiştirmeyi denediniz mi diye merak ediyorum?

Gurkut
26-11-2012, 14:15
Sorununuzu çözdüğünüz için sevindim ama;
Sorun çıkardığını söylediğiniz temanın yapımcıları gerçekten bu işi hakkı ile yaptıkları için tema ile ilgili bir sorun olduğunu düşünmüyorum.

Yazdıklarınıza göre joomla sürüm yükseltmesi yapmışsınız. Yükseltme yapıldıktan sonra bu tür sorunlar maalesef olağan sorunlardır. 3.x sürümlerinden sonra bu tür sorunların olmayacağını umuyorum. Çözüm için temayı değil de hatanın kaynağı eklentiyi güncellemeyi veya değiştirmeyi denediniz mi diye merak ediyorum?

Merhaba,

ilginiz için teşekkür ederim. Evet göç sonrasında bu olayı yaşadım fakat bir çok modül denedim ve bu türde olanların hepsinde aynı sorun çıktı maalesef.. Sjnews güzel bir tema. tamamen size katılıyorum fakat değişince o sorun da ortadan kalktı.. Bazen bazı şeyleri yapabilmek için feragat etmek gerekiyor maalesef.. Şimdi yougrid kullanıyorum ve bu sefer sorunum başka :( hemen alttaki konuyu okudunuz mu bilemiyorum ama 2 gündür aynı şeyle uğraşıyorum. (modül içinde makaleye tıklayınca açılan makale sayfasında modül durmaya devam ediyor)