PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ÇÖZÜLDÜ 1.7.x 'den 2.5.x Sürümüne Güncelleme Sorunu

hugeboss
24-11-2012, 22:33
Merhabalar Arkadaşlar.

Yaklaşık 1 yıl önce kurduğum joomla 1.7.x sürümlü sitenin güncellemesinde sürekli sorun yaşıyorum.

Sorun sitenin bi türlü 1.7 den çıkartılamaması günlemmeyi her türlü yapmayı denedim. yükseltme paketi ile güncellemeyi denedim yeni sürümün bütün dosyalarını üstüne yazdırmayı denedim, otomatik güncellemeyi denedim ama olmuyor. yönetim panelin görüntüsü halen 1.7.x sürümünde ki gibi , admin panelin ekran görüntüsü aşşağıda ki gibi :

http://img69.imageshack.us/img69/7929/joomlayonetimpaneli.jpg

eklentiler > eklenti yöneticisinden güncelleme yapılabiliyor hattta güncellemi buluyor ve 2.5.x sürümüne güncellendi diyor ama admin panel görüntüüsü ve işlevi aynı 1.7.x sürümünde ki gibi :blink: kısacası bi türlü güncelliyemedim..

Bu konu hakkında bilgi sahiib arkadaşların yardımlarını bekliyorum. Şimdiden çok teşekkür eder herkese iyi çalışmalar dilerim...

Akar
24-11-2012, 23:02
Görüntü olarak aradaki farklar sadece bazı yeni eklenen özelliklerin erişim düğmeleri falandır zaten. Dolayısıyla, güncelleme sonunda Eklentiler > Eklenti Yöneticisi altındaki Keşfet sekmesine gelip, paketle açılmış ama kurulamamış şeyler var mı kontrol etmelisiniz. Burada Keşfet dediğinizde beliren eklentiler varsa seçip Kur diyerek kurdurmalısınız. Bundan evvel Veritabanı sekmesinde hata bildirimi varsa Düzelt ile düzeltmelisiniz.

hugeboss
24-11-2012, 23:07
Görüntü olarak aradaki farklar sadece bazı yeni eklenen özelliklerin erişim düğmeleri falandır zaten. Dolayısıyla, güncelleme sonunda Eklentiler > Eklenti Yöneticisi altındaki Keşfet sekmesine gelip, paketle açılmış ama kurulamamış şeyler var mı kontrol etmelisiniz. Burada Keşfet dediğinizde beliren eklentiler varsa seçip Kur diyerek kurdurmalısınız. Bundan evvel Veritabanı sekmesinde hata bildirimi varsa Düzelt ile düzeltmelisiniz.

Hocam Allah razı olsun keşfet ile dediğiniz gibi 15 yeni eklenti buldu. Şimdi bunların hepsini seçip kurmu demeliyim yoksa teker tekermi seçip kurmalıyım ?

Akar
25-11-2012, 16:19
Hocam Allah razı olsun keşfet ile dediğiniz gibi 15 yeni eklenti buldu. Şimdi bunların hepsini seçip kurmu demeliyim yoksa teker tekermi seçip kurmalıyım ?Her ikisi de olur ama toplu kurulumda çeşitli sorunlar yaşamanız daha mümkün. Tek tek kurmakta fayda var.