PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Mijosef - K 2 ve Joomla başarısı

angelaus
26-11-2012, 12:47
Merhaba

Aslında burası eklenti sorunları bölümü ama ben sorundan değil başarıdan bahsedeceğim.

öncelikle durumu genel özetleyeyim. Avukat olan arkadaşım İzmirde bir firmadan seo(google) uyumlu olduğu söylenen bir cms alıp sitesini yapmış ve 2 yıldır az da olsa kendi başına "izmir avukat" kelimesinde tırmanmaya çalışıyor. 1 ay önce benden yardım istedi ve site harıtası, google analitic gibi bir kaç ipucu vererek kendisine yardımcı oldum. 15. sayfalardan 6. sayfaya kadar geldi. Sonrasında ise ben ona sormadan bir süpriz niyetiyle sitesini joomlaya aktardım

yeni bir domain alıp içerikleri K2 ve onun muhteşem tag sistemine, sef url işini ise Denis kardeşimin MIJOSEF eklentisine bırakarak siteyi tamamen diğer sitedeki içerikleri ve menü sistemi kullanarak siteyi 2 hafta önce bitirdim. Mijosef K2 linklerini mükemmel bir şekilde sef yaptığı gibi sitemap özelliği ile her yeni url de kendisi site haritamı güncelliyor, boylece ben google'a tekrar harita göndermiyorum

VE Sonuç eski 2 yıllık site 5.- 6. sayfalarda.
Yeni domainim ise 2. sayfa ortalarına kadar geldi.

Buradan Denis kardeşime ve Mijosef ekibine saygılarımı sunuyorum

angelaus
18-01-2013, 20:52
Mijosef başarısı devam ediyor.

izmir avukat Google (http://www.google.com.tr/#hl=tr&tbo=d&sclient=psy-ab&q=izmir+avukat&oq=izmir+avukat)

izmir avukat kelimesinde 1. sayfa 1. sıraya çıkmayı başardık.

Mijosef ekibine tekrar teşekkürlerimi sunmayı borç bilirim

Ümit
19-01-2013, 17:56
Bende 2. sırada çıkıyor. 1. İzmir Barosu. :) Şu an itibari ile çok iyi iş çıkarmışsın. Tebrikler.

Site için yapardım dediklerim;
"display:none" kullanımı ve sayfa içeriğine uymayan backlink çalışmaları yeni alan adları için faydalı olur ama ileri de sorunlarda yaşatabilir.

Eğer başvurmamışsan, site yeterli içeriğe sahip olduğu için Dmoz'a başvuru yapmalısın. Site Dmoz listelerinde görünürse dalgalanmalarda sıra kaybını daha aza indirir.

Sosyal alanlara yönelinmemiş veya bağlantı verilmemiş. Sosyal backlink çalışmalarının faydası vardır.