PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Chronoform ile üye kayıt formu

angelaus
02-12-2012, 18:19
How to create a Joomla! registration form - ChronoEngine.com (http://www.google.com.tr/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=4&ved=0CFUQFjAD&url=http%3A%2F%2Fwww.chronoengine.com%2Ftutorials% 2Fv4-tutorials%2F167-cfv4joomlaregistration%2Fdownload.html&ei=Q3C7ULbNKcnJsgaTiYDYBA&usg=AFQjCNFDmmexRAHMyW7NNlkNOxPLZKs53A&sig2=Yw6qgWu2f2gyJ2SAeZOSig&cad=rja)
Chronoform ile üye kayıt formu oluşturum üyeyi istediğiniz üye grubuna otomatik kaydedebilirsiniz.

Her üye grubu için bir form yapmanız gerek

ahmethero
02-12-2012, 20:31
Hocam döktürmüşsünüz maşallah hemen uygulamaya başlıyorum

ahmethero
02-12-2012, 20:34
her uye grubu için ayrı uye formu yapmanız gerekıyr demişiniz burada ziyaretçi uye olacagı zaman olacagı sayfadan mı uye olacak yanı her sayfanın uyelık paneli ayrımı olacak yoksa bır kayıt panelı olacak ve herkes buradan grubunu mu sececek ?

angelaus
02-12-2012, 20:58
her uye grubu için ayrı uye formu yapmanız gerekıyr demişiniz burada ziyaretçi uye olacagı zaman olacagı sayfadan mı uye olacak yanı her sayfanın uyelık paneli ayrımı olacak yoksa bır kayıt panelı olacak ve herkes buradan grubunu mu sececek ?

Bir makale yaratıp bu 10 formun linkini istrdigin sekilde yayınlarsın. İsteyen ziyaretci istedigi linke tıklar kayıt olur

ahmethero
02-12-2012, 22:29
Hocam cok tuaf olmazmı düşünün senize 50-100 sayfa bunun her biri için bir forum olusturupta bu forumları bir makalede yayınlamak belki kaba olmaz ama 200-250 sayfada sizce verımli olabilirmı düşünülür aslında?

Nasıl bir şey diye düşünuyırsun dıye soracak olursanız hocam bu joomlanın kayıt ol formunda

kullanıcı adı
eposta
şifre
şifre tekrar

var ve buraya bir blok daha ekletip
jomladakı mevcut grubların yanına bısım ekledıgımız grublardan her hangı bırını sectırme hakkı tanıyamayızmı cunku bu dediğiniz forumda
bir kaç forum yaptıgımızda cok hos olur ama dediğim 100 un üstune cıktıgımızda problem teşkil eder bence tabi siz nasıl olmasını istersenız oyle yapalım.Saygılarımla

angelaus
02-12-2012, 22:45
tek form olsa varsayalım 100 tane gruptan birini nasıl seçtireceksin.

muhtemelen aşağı açılan dropbox modeli ile.

bu mantıkla 100 tane formu 1 tane dropbox açılır modulun içine koyabilirsin. Böylecek hangi gruba kaydolacaksa gider açılır menüden o grubun kayıt formunu seçer

ahmethero
02-12-2012, 23:41
tek form olsa varsayalım 100 tane gruptan birini nasıl seçtireceksin.

muhtemelen aşağı açılan dropbox modeli ile.

bu mantıkla 100 tane formu 1 tane dropbox açılır modulun içine koyabilirsin. Böylecek hangi gruba kaydolacaksa gider açılır menüden o grubun kayıt formunu seçer

Hanı söyle diyelim hocam kullanıcı kayıtda grubunu sec demeyızde üniversiteni sec deriz ((((Grubun adı üniversite adı olur))) ilk olarak üniversitenin bulundugu ili secer ili sectiğindede o ile iyit üniversiteler cıkar onu secer boylelikle grubunu sectirmiş oluruz kayıtdada zorunlu kılarız işaretlemeden kayıt olmamış olur boyle birşey yapabilrmıyız hocam

angelaus
02-12-2012, 23:55
varsa bile ben bilmiyorum

ahmethero
03-12-2012, 00:09
hocam sankı bişeyler buldum bakın linke deli olacagım vallhı saygısılık yaptıysam kusura bakmayın ltfen:

Auto Group (http://www.selfget.com/products/autogroup.html)

ahmethero
03-12-2012, 00:12
varsa bile ben bilmiyorum

bunu gorunce içim cok rahatladı ulaşma şansımız nedir hocam buna
eger bu olusa formda metin yollama formu yaparız ilğili formu ilğili sayfaya atamasını yaparız erişimde ilğili grubu atarı sorun çözülürmu

angelaus
03-12-2012, 00:14
evet o plugin ile CB kullanarak grup ataması yapılıyor.

ahmethero
03-12-2012, 00:16
Hocam yardımlarınız için cok sagolun sayenızde çok şey öğrendım bu plugin indire bilirmıyız

angelaus
03-12-2012, 00:19
ücretli yazıyor orda

ahmethero
03-12-2012, 00:26
Benbi araştırayım hocam free bulrsam deneyecegım

ahmethero
04-12-2012, 12:18
ücretli yazıyor orda

Ustadım bu chronede yapılan login formunda şife bolumunde şifreleri nasıl gizleriz.