PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Modül ile başlık arası gereksiz boşluk

akyazilim
03-12-2012, 12:53
Arkadaşlar şu an bir site yapım aşamasındayım ilk defa joomla kullanıyorum desem yeridir. Araştırmalarıma rağmen modül bloklarında olan boşlukları bir türlü bulamadım. Sıkıntımı detaylı bir şekilde anlatmak istiyorum.

Örneğin şöyle bir modül kullanıyorum,
1175
Gördüğünüz gibi Başlık ile modül başlangıcı arasında epey boşluk var.

1177
Bu modülde de yine aynı boşluk var.

1178
Chrome ile ögeyi denetle diyorum boşluk kısmında uzunca bir tırnak arası boşluk gözüküyor.

1179
Bu tırnak arasındaki boşlukları silince boşluk kalkıyor ama temada nereye baksam bir boşluk göremedim. padding ayarları ile de oynuyorum hiç bana mısın demiyor. Var mı yardımcı olabilecek. Siteyi yayınlamadığım için adres veremiyorum yardımcı olabilecek arkadaşlara özelden gönderebilirim.

akyazilim
05-12-2012, 12:56
arkadaşlar cevap yok mu?

temayı komple taradım en ufak bir kod yok. dosyaları sıra ile sildim baktım maalesef bloklarda herhangi bir değişme yok. bende sorunun modül bloklarında olduğunu düşündüm.
hemen giris yap modülünü açtım tüm kodları silip normal yazı yazınca aradaki boşluk kalkıyor ama en ufak bir kod eklediğim zaman (mesela table> araya boşluk geliyor. var mı yardımcı olabilecek bir üstad.

nizamgl
05-12-2012, 14:00
varsa html klasöründeki modules.php dosyasına bi bak

akyazilim
05-12-2012, 16:16
yok hocam çözdüm sorunu çok şükür. ben bu modülleri düzenlemiştim. düzenlerken utf8 e çevirdiğim için kendi kendine boşluk bırakmış. tekrar ANSI yaptım düzeldi. ne alaka bende bilemedim ama düzeldi.