PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Adsense Hesabım alacaklı adı düzenleme

güngör
03-12-2012, 20:57
Aslında bu soruyu sormak için çok düşündüm. Belki bir çok platformda sorulmuştur. Araştırdım ama doğru bir cevap bulamadım. Burada değerli adminlerimin bu konuda tatminkar bir cevap vereceklerini umuyorum.
Adsense hesabımı kardeşimin adına. Şimdi değiştirmek istiyorum. Alacaklı adı ve banka hesap numarasını değiştirmem gerekiyor. Öncelike mümkün müdür. Mümkünse tam olarak nasıl yapılır. Daha önce yapan var mı acaba

Ümit
03-12-2012, 21:27
Adsense > Hesap Ayarları > Hesap Bilgileri altında yer alan Alacaklı Adı alanını değiştirmeden önce zaten adsense alacaklı adı düzenleme kuralları belirtiliyor. Eğer o kurallara uygunsuz bir iş yapmıyorsanız, alacaklı adını değiştirmeniz sorun teşkil etmeyecektir.

Burada dikkat edilmesi gereken nokta, daha sonra kardeşiniz adına açılacak bir hesap iki hesabın da silinmesine (banlanma) neden olabilir.

Bu değişikliği yapmadan önce, dikkatinizi aşağıdaki önemli bilgilere çekmek istiyoruz:

Program Politikalarımız (https://support.google.com/adsense/bin/answer.py?answer=48182&utm_source=aso&utm_medium=link&utm_campaign=ww-ww-et-asfe_ww-ww-et-asui) uyarınca, AdSense hesapları devredilemez veya satılamaz. Böyle bir durumda alacaklı adınızı güncelleyemeyiz.
Yeni adla oluşturulmuş başka bir AdSense hesabınız varsa, alacaklı adınızı değiştiremezsiniz.
Alacaklı adınızı güncelledikten sonra, vergi bilgilerinizi ve ödeme biçiminizi yeniden girmeniz gerekir.
Ödemeleri her ayın 16'sında işleme koymaya başlıyoruz. Bu ay bir ödeme bekliyorsanız ve alacaklı adınızı ayın 16'sında veya daha sonra güncellerseniz, ödeme eski alacaklı adınıza yapılır.
Geçmiş ödemeleriniz artık kullanamadığınız eski alacaklı adına yapıldıysa, tekrar ödeme isteğinde bulunmanız (https://support.google.com/adsense/bin/answer.py?answer=53936&utm_source=aso&utm_medium=link&utm_campaign=ww-ww-et-asfe_ww-ww-et-asui) gerekir.
Devam etmek ve alacaklı adınızı değiştirmek istiyorsanız, aşağıdaki Hüküm ve Şartları okumanız ve kabul etmeniz gerekir:
AdSense hesabımı devretmiyorum veya satmıyorum.
Bu yeni adla oluşturulmuş başka onaylı AdSense hesabım yok.
Vergi bilgilerimi ve ödememin biçimini yeniden girmem gerekeceğini biliyorum.

Yukarıdaki hükümleri ve şartları kabul ediyorum.

güngör
03-12-2012, 21:35
alacaklı adı düzenleyince hesap numarasıda değişecek tabi ki bunda da sorun olmaz sanırım

Ümit
03-12-2012, 21:41
Sorun olmuyor.

güngör
03-12-2012, 21:47
teşekkür ediyorum ilginize

Akar
04-12-2012, 21:07
Yeni hesap açabiliyorsanız iyi olur. Biri cepte durur ne olur ne olmaz.