PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Aşırı kaynak kulanımı, aşırı yüklenme

sakarya06
05-12-2012, 22:58
Merhaba
Aynı sorunu jommla 1.5 sitemde yaşadım. Şimdi Joomla 2.5.8 sitem de de yaşıyorum.
Sunucum aşırı kaynak kulanımı nedeniyle sitemi kapatıyor. (Database connection error (2): Could not connect to MySQL.)
Ve mail de uzun bir hata kodu gönderiyor. Daha önceden tecrüblerim olduğu için. Sorunun Popüler içerikler, Son Eklenenler ve Benzer içerikler modüllerinden kaynaklandığını biliyorum. İlk sitemde bunları kaptıım sorun giderildi.

Sormak istediğim bu eklentiler neden böyle bir şey yapar. Bunları kullanmaktan vaz mı geçmeliyim Çözüm konusunda neler yapabilirim.
Teşekkürler

neyzen
05-12-2012, 23:05
Ben de BU KONUDA (http://forum.joomla.gen.tr/multimedya/2986-yuksek-cpu-kullanimi-sorunum-var-supheli-hwdvideoshare.html) aynı şeyi sormuştum. Ben de bu sorudan muzdaribim.

mesoftbilisim
06-12-2012, 01:09
aynı sorunu yaşadım host değişikliği ile çözüm buldum bazı host makinaları jooma uyumu olsada ekentilerde cok sql sorgu yapıyor buda makina ayarlarından kaynaklanıyor daha esnek yaplı bir makinada sorun kalmayacakstır.

bir sitem durmadan suspend oluyordu ama aynı sitenin orjinai baska yerde demosu yani temanın sorunsuz çalışıyor belirtiyorum firmaya demosunu gösteriyorum ama fayda yok sonunda o siteyi baska hosta cektim ve sanıırım 1 yıldır sorunsuz çalışıyor.

not : konu makinanın esnekiginden yani ayarlardan kaynaklanıyor