PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 1.7 oturum açma sorunu

okyanus41
10-01-2012, 00:40
Merhaba arkadaşlar. 1.7'yi yeni yeni tanıyoruz.
Bir sitemde üye kayıt olduktan ve onay verildikten sonra, site önyüzden giriş yapılamıyor.
"Kullanıcı adı ve parola örtüşmedi veya henüz bir hesabınız yok." uyarısı alıyorum. Halbuki herşey doğru. Kullanıcı var ve etkin. Bu sorunu acaba nasıl çözebilirim? Çok teşekkürler şimdiden herkese...

Akar
10-01-2012, 00:41
Merhaba arkadaşlar. 1.7'yi yeni yeni tanıyoruz.
Bir sitemde üye kayıt olduktan ve onay verildikten sonra, site önyüzden giriş yapılamıyor.
"Kullanıcı adı ve parola örtüşmedi veya henüz bir hesabınız yok." uyarısı alıyorum. Halbuki herşey doğru. Kullanıcı var ve etkin. Bu sorunu acaba nasıl çözebilirim? Çok teşekkürler şimdiden herkese...Merhaba kardeşim, hoş geldin.
Parolasını yönetimden değiştirerek bir dener misin?

okyanus41
10-01-2012, 00:46
Merhaba kardeşim, hoş geldin.
Parolasını yönetimden değiştirerek bir dener misin?
saol abi. hoşbulduk :) denedim abi halen aynı

Akar
10-01-2012, 00:48
saol abi. hoşbulduk :) denedim abi halen aynı1 üyede mi bu, tüm üyelerde mi? Anlayamadı tam orasını :)

okyanus41
10-01-2012, 00:53
1 üyede mi bu, tüm üyelerde mi? Anlayamadı tam orasını :)
tüm üyelerde abi. hatta yönetici bile site önyüzden giriş yapamıyor.

kaderebak
10-01-2012, 04:30
Veri tabanından user group ve user group map tablolarını kontrol edermisin..

okyanus41
18-01-2012, 21:38
Veri tabanından user group ve user group map tablolarını kontrol edermisin..
merhaba. bu tabloları nasıl kontrol edebilirim? sorun devam ediyor. çok ilginç ama sitenin önyüzünden hiçbir kullanıcı giriş yapamıyor. yardımınızı bekliyorum. teşekkür ederim...

BozTurk
18-01-2012, 22:27
phpmyadminden girip bahsi geçen tabloları kontrol etme komutu verin ardından onar komutu gönderin veritabanına birde böyle denedikten sonra aldığınız sonucu burada paylaşın

okyanus41
18-01-2012, 23:58
phpmyadminden girip bahsi geçen tabloları kontrol etme komutu verin ardından onar komutu gönderin veritabanına birde böyle denedikten sonra aldığınız sonucu burada paylaşın
dediklerinizi yaptım ama hiçbir değişiklik yok :(
site: Alacahan Beldesi Web Sitesi - alacahan.org (http://www.alacahan.org) isterseniz birde siz deneyin. acaba nasıl çözebiliriz? teşekkür ederim...

M.Enes AYDÜZ
19-01-2012, 00:09
Üyelik için bir bileşen kullanıyor musunuz? community builder gibi?

Birde Alacahan Beldesi Web Sitesi - Your Profile (http://www.alacahan.org/your-profile.html?view=registration) buradaki liste için ne kullanıyorsunuz? Eklenti mi, bileşen mi?

Sorun burada kullandığınız bileşenden yada yetki karmaşasından kaynaklanıyor.

Sitenizde alınan farklı farklı hatalar. Giriş yapamama problemiyle aynı sebepten

XML Parsing Error at 1:445. Error 9: Invalid character
JUser: :_load: Kullanıcı bu id ile yüklenemedi: 42

okyanus41
19-01-2012, 00:31
Üyelik için bir bileşen kullanıyor musunuz? community builder gibi?

Birde Alacahan Beldesi Web Sitesi - Your Profile (http://www.alacahan.org/your-profile.html?view=registration) buradaki liste için ne kullanıyorsunuz? Eklenti mi, bileşen mi?

Sorun burada kullandığınız bileşenden yada yetki karmaşasından kaynaklanıyor.

Sitenizde alınan farklı farklı hatalar. Giriş yapamama problemiyle aynı sebepten

XML Parsing Error at 1:445. Error 9: Invalid character
böyle bir durumla ilk kez karşılaşıyor olabiliriz:(
şu linkten girildiğinde Alacahan Beldesi Web Sitesi - Alacahan Beldesi Web Sitesi (http://alacahan.org/index.php?option=com_users&view=login)giriş yapılıyor ama yukarıdaki login modülünden giriş yapılamıyor :(

kaderebak
19-01-2012, 00:39
merhaba. bu tabloları nasıl kontrol edebilirim? sorun devam ediyor. çok ilginç ama sitenin önyüzünden hiçbir kullanıcı giriş yapamıyor. yardımınızı bekliyorum. teşekkür ederim...

190

191

192

Sorununuz üyelerinizin user_usergroup_map tablosunda olmamasından kaynaklı.. Tablolar böyle olmalı..

okyanus41
19-01-2012, 01:00
190

191

192

Sorununuz üyelerinizin user_usergroup_map tablosunda olmamasından kaynaklı.. Tablolar böyle olmalı..
tüm tablolar dediğiniz şekilde. user_usergroup_map tablosunda üyeler görünüyor. bi sorun yok gibi

kaderebak
19-01-2012, 01:09
Sorun yok gibi diyorsunuz fakat sitenize girince

yani 42 Id ye sahip üye bulunamadı hatası veriyor , yazıyı yazan xxx isimli üye nin ıd si 42 ama toploda 42 ıd ye sahip bir kullanıcı yok diyor :)

Çözeceğiz sorunu merak etme :)

M.Enes AYDÜZ
19-01-2012, 01:17
Phpmyadmin'deki üyelere bakın, 42'li IDli üye var mı? Eğer yoksa mevcut bir üyenin ıdsini değiştirin. sonrasında user_usergroup_map tablosunda da düzenle yapın bakalım

YsfBahar
19-01-2012, 01:25
Hesapları yönetici panelinden mi oluşturdunuz? Eğer cevabınız evetse birde normal siteniz. com/component/users/?view=registration bağlantısından kayıt olarak deneyin. Aynı sorunu ben de yaşadım.

okyanus41
19-01-2012, 01:39
yeni bir giril modülü kurdum. giriş yapılabiliyor gibi. umarım çözülmüştür