PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Popupda Türkçe Karekter sorunu ?

jooomlayalım
07-12-2012, 20:44
Merhaba,

1. Aşağıdaki kodu phpformail içinde tıklamayla mesaj vermede kullanıyorum. Mesaj tıklandığında açılan popup uyarı mesajında İE ve Google Crome tarayıcısında türkçe karekter sorunu oluyor. Firefoxda ise normal.

Carset kısmını sadece UTF-8 yaparak da denedim yine sorun devam ediyor. Çözüm olarak ne yapabilirim.

if(!$mail->Send())

{"Content-Type: text/html; Charset=iso-8859-9\r"."\n"."Content-Type: text/html; charset=windows-1254"."\n";
echo "<script language='javascript'>alert('Mesaj iletilemedi. Lütfen Sonra Tekrar Deneyiniz.'); </script>";
echo "<script language='javascript'>history.back();</script>";
}else {"Content-Type: text/html; Charset=iso-8859-9\r"."\n"."Content-Type: text/html; charset=windows-1254"."\n";
echo "<script language='javascript'>alert('Mesajınız Alınmıştır. Müşteri Temsilcimiz Sizinle İrtibata Geçecektir. Bizi Tercih Ettiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.'); </script>";
echo "<script language='javascript'>history.back();</script>";
}

2. Popup mesajın Bizi tercih ettiğiniz için kısmını alt satırda nasıl gösterebilirim. ?

echo "<script language='javascript'>alert('Mesajınız Alınmıştır. Müşteri Temsilcimiz Sizinle İrtibata Geçecektir. Bizi Tercih Ettiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.'); </script>";

jooomlayalım
09-12-2012, 17:55
Sorun çözüldü.

Çözüm için formun gönder tuşuna bastığımda işlem yapan php formail kodumun sayfasının en üstüne

<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8" />

Yazdım. Karekter sorunu ortadan kalktı.

Benzer sorun yaşayanlar için faydası olması dileğimle...