PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kunena mı Easy Discuss mu

thex
12-12-2012, 09:56
Arkadaşlar malumunuz kunena ücretsiz forum bileşeni. Easy discuss ise soru-cevep bileşeni. ama sanki 2side aynı işi yapıyormuş gibi geliyor.
easy discuss için 59 dolar para vermenin diğerine göre ne avantajı var sizce

MuratKONDAK
12-12-2012, 13:12
ben kunena yı bu şekilde yaptım bi bakın anneler soruyor gibi ama ziyaretçilerin konu açmasını bir türlü aktiflerştiremedim nedense ziyaretçiler yazı yazabilir evet seçiyorum ama olmuyor nedense

Anneler Cevaplıyor :: En Son Tartışmalar (1/1) (http://www.herkadinannedir.com/index.php/forum.html)

thex
12-12-2012, 13:58
Arkadaşlar malumunuz kunena ücretsiz forum bileşeni. Easy discuss ise soru-cevep bileşeni. ama sanki 2side aynı işi yapıyormuş gibi geliyor.
easy discuss için 59 dolar para vermenin diğerine göre ne avantajı var sizce

Kunenayı kullanıyorum bende. DuzceUni.com (Düzce Üniversitesi) (http://www.duzceuni.com) sitemdeki forum bu şekilde.
Ama Easy discuss un avantajı nedir acaba?
Neden kunena yerine onu tercih etmeliyiz?

MuratKONDAK
13-12-2012, 01:58
ben kunena son sürüm kullanıyorum ama ziyaretçilerin konu açmasını aktif hale getiremedim bir türlü

Ümit
13-12-2012, 22:22
Kunena'yı bir ara denemiştim ama vbulletin, smf ve phpbb gibi gerçek forum sistemlerini kullandığım için yetersiz gelmişti. Belki onlara yakın bir sistem beklediğim için benim hatamdı veya fireboard 'dan sonra kunena ismi ile daha iyi işler çıkabileceğini umuyor olmam olabilir.

Easy Discuss 'a biraz önce göz attım. Bence hem ön yüz hem yönetim alanı basit ve daha iyi. Ayrıca, o zaman ki kunena için eklentiler kullanmanızı gerektiren özellikleri ve daha fazlasını içerisinde barındırıyor. İyi bir tema ile çok iyi işler çıkarılabilir.

Ben her zaman bağlantı yapısını sevdiğim için, ID 'siz bağlantılar sunan Easy Discuss'u tercih ederim. Ama ücretli olduğu için ise gözünün yaşına bakmam yapımcının sitesine bir daha girmem. :)

thex
15-12-2012, 23:33
Kunena'yı bir ara denemiştim ama vbulletin, smf ve phpbb gibi gerçek forum sistemlerini kullandığım için yetersiz gelmişti. Belki onlara yakın bir sistem beklediğim için benim hatamdı veya fireboard 'dan sonra kunena ismi ile daha iyi işler çıkabileceğini umuyor olmam olabilir.

Easy Discuss 'a biraz önce göz attım. Bence hem ön yüz hem yönetim alanı basit ve daha iyi. Ayrıca, o zaman ki kunena için eklentiler kullanmanızı gerektiren özellikleri ve daha fazlasını içerisinde barındırıyor. İyi bir tema ile çok iyi işler çıkarılabilir.

Ben her zaman bağlantı yapısını sevdiğim için, ID 'siz bağlantılar sunan Easy Discuss'u tercih ederim. Ama ücretli olduğu için ise gözünün yaşına bakmam yapımcının sitesine bir daha girmem. :)

Kunenadan daha güzel bir forum sistemi bakıyorum. Ama sadece forum sitesi olmadığı için internet sitem, joomla bileşenleri ile entegre olabilen bir soru-cevap bileşenin sıradan bir forumdan daha iş göreceğini düşünüyorum. Lakin easy discuss ücretli olunca ne yapacam bilemedim.
Easy discuss joomla.org ta bile soru-cevap bölümünde. yani forum bölümünde değil. acaba neden böyle bi ayrım koydular.

Ümit
16-12-2012, 23:21
Joomla.org phpBB kullanıyor. Easy Discuss, kunena veya şu an bulunan joomla forum eklentileri bu kadar başarılı olamazlar. Easy Discuss 'un JED dizinine eklenme tarihi 17 Mart 2011, Joomla ve phpBB ise bundan yıllar önce kullanılıyordu. Joomla phpBB ile açık kaynak kod kullanımına verdiği desteği anlatıyor.