PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : .po uzantılı dil dosyası işlemiyor

ShamyL
13-12-2012, 14:54
Bir wp temanın ücretsiz versiyonunu indirdim. Footer gibi bazı dosyalarda üretici kodları şifrelemiş. Sistem içinde bulunan lang klasörüne ise en_US.po dosyası koymuş değiştirmek için. Fakat bu dosyadaki düzenlemeler sitede aktif olmuyor. dosyayı tr_TR olarka kaydedip de attım ama yine bir faydası olmadı. Bu dosya çalışmıyorsa niye koymuşlar buraya, çalışıyorsa nerede hata yapıyorum.

Ümit
13-12-2012, 21:35
Ön belleği silmek için, CCleaner (http://piriform.com/ccleaner) programını kullanmıyorsanız denemenizi tavsiye ederim.

angelaus
13-12-2012, 22:38
po dosyasıı nasıl editliyorsun.? Poeditor tarzı bişey kullanman gerekiyor bildiğim kadarı ile

ShamyL
14-12-2012, 01:45
Poeditor ile düzenledim zaten Norpad++ da da açıyor. Ama mesela düzenleme falan değil düzenledikten sonra onu yerine atıyon çalışmıyor. Dosyaların bazıları şifreli. O yüzden ilgili yerleri değiştiremiyorum. Çoğu yerini değiştim gerçi. Düşün adam eklenti koymuş twitter diye gelen verileri listeliyor. ona bile şifre koymuş. Hadi footerı falan anlarım da ...

angelaus
14-12-2012, 11:47
poeditör ile çoğu yeri değişti bazı yerler değişmedi ise o yerler PO dan olmayabilir.

ShamyL
15-12-2012, 11:44
yok heryerini düzenleyebiliyorum fakat dosyayı tekrar göndediğimde düzenlediğim yerlerin hiçbirisi aktif olmuyor. zaten çoğu yerini php dosyalarından türkçeleştirdim ama şu .po dosyasının işlememe olayını anlamadım..

angelaus
15-12-2012, 16:44
hangi tema ve nereleri değiştireceğini gösterirsen ben bi bakayım

ShamyL
17-12-2012, 11:08
Ayaz Şamil | Seyir Defteri (http://www.ayazsamil.com) un teması. Ücretsiz versiyonu bu. Smartnews teması. Anasayfadaki ... saat ago. 0 comments yazan kısım mesela. bir de anasayfada çıkan yazıların karakter sınırlaması.. Sağdaki twitter ve tab pluginlerinde de aynı zaman olayı..

angelaus
17-12-2012, 14:51
evet baktım. en pis şifreleme yöntemi ile şifrelemişler. 25 dolar verip almak en akıllıcası

ShamyL
18-12-2012, 18:08
Zamanı gelince inşallah.. :)