PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Joomla 2.5 sitemin veri tabanında hata mı var?

bolluk
19-12-2012, 08:36
1. Joomla 2.5 ile yaptığım web sitemin veritabanını kontrol ettiğimde aşağıdaki gibi normal görmediğim bir görüntü alıyorum. Bu bir veritabanı hatası mıdır.?

acan.fit_finder_tokens repair note
The storage engine for the table doesn't support r...

acan.fit_finder_tokens_aggregate repair note

2. Web sayfasındaki iletişim formundan gönderilen mesajlar mailime ulaşıyor.
hotmail ve mynetten gönderilen mailler de mailime ulaşıyor.
Ama başka bir siteme ait mail adresinden bu sitenin mailine gönderiyorum ama ulaşmıyor. Tersine bu sitenin mailinden diğer sitedeki maillere mail de gönderemiyorum.

Biraz karışık oldu ama umarım cevap verebilecek bir arkadaşımız çıkar.
Saygılarımla.

bolluk
19-12-2012, 22:03
Merhaba Arkadaşlar;
Yukarıdaki 2.soruma bir açıklama daha getirmek istiyorum.

Tasarımını yapmaya çalıştığım bir site var. Bunun xxx@uzkopsutbirlik.com adında bir maili var.
Bu maile, gmail,hotmail,mynet gibi mail adreslerinden mail gönderip alabiliyorum.
Home (http://www.uzkopsutbirlik.com) sitesindeki iletişim formu da çalışıyor.
Buraya kadar bir sorun yok.

Bir de benim kendime ait sitemin mailleri var. xxx@dolucap.com gibi.
Bu xxx@dolucap.com mailinden, xxx@uzkopsutbirlik.com mailine mail gönderiyorum ama gitmiyor. Gitmediğine dair olumsuz bir mesajda göstermiyor. Ama yerine ulaşmıyor.
Aynı şekilde xxx@uzkopsutbirlik.com mailinden xxx@dolucap.com mailine de mail gitmiyor.
Oysa xxx@dolucap.com maili gayet normal çalışıyor.
Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar.

M.Enes AYDÜZ
19-12-2012, 23:08
1- Phpmyadmin üzerinden tüm tabloları seçin ve Tabloları Onar kısmını seçerek tabloları onarın. Bu yazılar gidene kadar 1-2 sefer onarmanız gerekebilir.

2- Bu sorun joomla kaynaklı değil. İki sitede aynı hosting firmasında barınıyor. Hosting firmasına durumu bu şekilde izah edin, onlar bir kaç deneme yaparak sorunu tespit edebilirler.

1. Joomla 2.5 ile yaptığım web sitemin veritabanını kontrol ettiğimde aşağıdaki gibi normal görmediğim bir
görüntü alıyorum. Bu bir veritabanı hatası mıdır.?

uzkopsut_damacan.fit_finder_tokens repair note

uzkopsut_damacan.fit_finder_tokens_aggregate repair note

2. Web sayfasındaki iletişim formundan gönderilen mesajlar mailime ulaşıyor.
hotmail ve mynetten gönderilen mailler de mailime ulaşıyor.
Ama başka bir siteme ait mail adresinden bu sitenin mailine gönderiyorum ama ulaşmıyor. Tersine bu sitenin mailinden diğer sitedeki maillere mail de gönderemiyorum.

Biraz karışık oldu ama umarım cevap verebilecek bir arkadaşımız çıkar.
Saygılarımla.

bolluk
20-12-2012, 01:23
Merhaba Enes Kardeşim,
İlginiz için öncelikle teşekkür ederim.
1. Maddeyi denedim ama madem siz de öyle diyorsunuz. Birkaç defa daha denemekte yarar var sanırım.
2. Madde de haklısınız. İlk defa joomla 2.5 kurduğum için, acaba atladığım, bilmediğim birşey mi var diye düşündüm.
O nedenle siz değerli arkadaşlarıma sormak istedim.

Konuyu hostuma bildirdim. Umarım yardımcı olurlar.
Ama sebebini bilmesemde, basit bir şey olduğunu düşünüyorum.

Saygılar Kardeşim.

bolluk
20-12-2012, 21:24
Bilgi:
Arkadaşlar, mail sorunum host firması sayesinde çözülmüştür. Bilgilerinize.

Veritabanı sorunu, Enes Bey'in söylediklerini yapmama rağmen çözülmedi. Bu arada şunu da söylemek isterim.
Aynı joomla 2.5 'u localhosta kurmuştum. Orada da aynı veritabanı hatası var. (hata mesajı vermiyor)
Aşağıdaki iki satır diğerlerinden farklılık gösteriyor.
acan.fit_finder_tokens
acan.fit_finder_tokens_aggregate

ekteki fotoğraf gibi.
1198

angelaus
20-12-2012, 23:07
sunucudaki veritabanı özelliklerinde bir şey eksik. hatanın devamında yazıyo. hatanın tamamnı hostunuza gösterin

bolluk
21-12-2012, 01:05
sunucudaki veritabanı özelliklerinde bir şey eksik. hatanın devamında yazıyo. hatanın tamamnı hostunuza gösterin

Merhaba angelaus;

Önerin için teşekkürler. Joomla 2.5'u ilk defa kurduğum için bunun neden kaynakladığını tam çözemedim ve sizlere danışmak istedim.
Bunu hostuma bildireceğim. Ama 2-3 gündür başka sorunlarla ilgili olarak kendilerini çok yordum. 3-5 gün geçmesini bekleyeceğim artık.

İlginiz ayrıca teşekkürler.
Saygılar.