PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Drupal Dersleri

soranadam
10-01-2012, 16:46
drupaldersleri kapandımıki ne oldu, drupal dersleri istiyoruz bol bol...tamda biraz öğrenmişken yarıyoldamı kaldık. ben bütün cmsleri kurcalıyorum ençokda joomla 2 senedir, wp 2 aydır, drupal 6-7 aydır. drupal dersi istiyoruz hakkınızı helal edin ihtiyacımız var çok. hazır dersler varmı indireceğimiz öylede olur. ama burada olursa akımıza takılanları sorarızda.

Mehmet ULUÇ
10-01-2012, 22:17
Doğrusu drupaldersleri isimli siteye ne olduğunu bilmiyorum, ama bildiğim tek şey şu an için erişilemediği. Biz zaten burada Drupal ile ilgili derslerimizi yoğunlaştıracağız ve sizlere elimizden geldiğince, gücümüz yettiğine yardımcı olacağız Allah'ın izniyle. İçiniz rahat olsun :) Size düşen görev de bize sorularınızla hangi derslere yoğunlaşmamız gerektiği hususunda yol göstermek.

Hoşgeldiniz, sefalar getirdiniz, umarım memnun kalırsınız.

soranadam
10-01-2012, 22:48
teşekkür ederim. proje dersleri çokiyi olur. mesela bir öğrenci grubu sitesi yada blog sitesi yada şirket sitesi adan zye nasıl yaparız. bunlar için ayrı ayrı uzun uzun bölüm bölüm anlatan dersler olsa bu derslerin her biri bölüm böümde olabilir dizi gibi.çokiyi olur.

yasin
24-05-2012, 15:47
Drupal'i bir kaç kez yükleyip kurcalamaya çalıştım kafam karıştı,
joomladaki alışkanlıklardan mı bilemiyorum :) cms'e drupal ile başlamak daha mı kolay olurda acaba?
Drupal Terimlerini, neyi nerede bulacağımı, eklentileri kurmayı ve özelleştirmeyi, site yönetimini çözmek joomlaya göre daha zahmetli görünüyor.

Drupal7 ile bir haber sitesi yapamadım mesela,
içerik ekledim, içerikler altalta çıkıyor dümdüz bir blog site.
Slider eklentisi var mı diye baktım var, Views Slideshow
Views Slideshow'u buldum kurdum ama kullanamadım. Neyi yanlış yaptığımı bile bilmiyorum :)

yasin
25-05-2012, 01:31
Geriye dönüp herşeye sıfırdan, hatta -1'den başladım "hiç cms görmemiş" gibi... :D
sanırım daha iyi oldu. Joomladan gelen alışkanlıklarım değişiyor.
Kavramaya başladım sanırım :)