PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Joomla ile forumun yerine geçecek bir şeyler yapılabilir mi ?

realperest
10-01-2013, 01:39
Selam.

sitemin adı : KULLANICI YORUMLARI, Tarafsız tüketici yorum ve önerileri (http://www.kullaniciyorumlari.com)

Bu forum ile kullanıcıların aldıkları ürünler hakkında bilgi paylaşımı yapacakları bir platform oluşturmak için yola çıktım. Üyeler bilgi paylaştıkça forumda bilgiler çoğalacak ve daha çok kişinin işine yarar hale gelecek.

Ancak her yer forum ve öyle saçma şeyler için yüzlerce forum kurulmuş durumda ki, artık insanlar forum sayfası görünce ciddiyetlerini kaybediyorlar. Diğer taraftan, bence planladığım bilgi paylaşımını da sağlamanın en iyi yolu da forum.

Ancak forumun yerine geçecek , ancak forumla yapmak istediklerimi yapabileceğim bir şey bulursam en azından denemek isterim. Acaba Joomla ile bu istediğime ulaşabileceğim türde bir site oluşturulabilir mi ?

İstediğim şöyle olabilir: hepsi burada gibi detaylı bölümleri olan envai çeşit bölüm ve alt bölümü istediğim zaman kolayca açabileceğim geniş bir menü, her bölümün içine kullanıcıların forum mantığı ile bir konu başlatabilir olması, konunun altına yeni konular eklenmesi gibi bir şey yapılabilir mi ?

tabii ki site içinde ve google da süper çalışan bir arama sistemi olmazsa olmazım.

Bu konuda fikir verebilecek arkadaşlara teşekkür ederim. hatta iyi bir fikir çıkarsa partner olarak yapabiliriz.

millisite.net
11-01-2013, 20:35
Jcomment kur. Her makalenin altında çıkacaktır kullanıcılar da istedikleri yorumu yazabilirler...

burakveelif
11-01-2013, 22:49
Ücretli olarak easydiscuss ı öneririm. Soru-cevap bileşenidir ancak dil dosyasında ufak bir düzenleme ile sizin amacınıza hizmet eder hale gelecektir... Fiyatı yanılmıyorsam 39 usd civarı bişey...

Yok, ücretsiz olsun derseniz şu konu (http://forum.joomla.gen.tr/genel-konular/3150-joomla-2-5-ile-soru-cevap-sitesi-yapalim.html)ya göz atmanızı öneririm. Zira orada yukarıda bahsettiğim işi yapan ücretsiz bir bileşen tanıttım...

Kolay gelsin...

realperest
12-01-2013, 12:23
Jcomment kur. Her makalenin altında çıkacaktır kullanıcılar da istedikleri yorumu yazabilirler...

bu uygulamanın olduğu bir sayfa biliyormusunuz ?

realperest
12-01-2013, 12:44
Ücretli olarak easydiscuss ı öneririm. Soru-cevap bileşenidir ancak dil dosyasında ufak bir düzenleme ile sizin amacınıza hizmet eder hale gelecektir... Fiyatı yanılmıyorsam 39 usd civarı bişey...

Yok, ücretsiz olsun derseniz şu konu (http://forum.joomla.gen.tr/genel-konular/3150-joomla-2-5-ile-soru-cevap-sitesi-yapalim.html)ya göz atmanızı öneririm. Zira orada yukarıda bahsettiğim işi yapan ücretsiz bir bileşen tanıttım...

Kolay gelsin...

teşekkürler. okudum. ancak yeterli bilgim olmadığı için, tam kavrayamadım.

bana bu dediğiniz uygulamayı aktif kullanan bir web sayfası var ise verebilirmisiniz. direkt çalışma mantığını anlayabilirim böylece.

burakveelif
12-01-2013, 14:03
teşekkürler. okudum. ancak yeterli bilgim olmadığı için, tam kavrayamadım.

bana bu dediğiniz uygulamayı aktif kullanan bir web sayfası var ise verebilirmisiniz. direkt çalışma mantığını anlayabilirim böylece.

easydiscuss için askhikayeleri.net'e bakabilirsiniz...
Ücretsiz olan kurulu değil ancak benzer mantık... Sadece modulleri yok.

efsane86
20-09-2013, 10:40
bu bileşeni yeni kullanmaya başladım fakat eposta işleyicisinde şu hatayı alıyorum

"Failed, imap is not compiled with PHP" eposta ayarları doğru yapılandırıldı epostayı sına dediğimde bana mail gelmesi lazım ama ekranda

hata mesajı veriyor bunu nasıl düzeltebiliriz acaba ön yüzde herşey çalışıyor adminde eposta sına dediğimde eposta ayarlarında hata
veriyor