PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Siteme giremiyorum!!

March
18-01-2013, 14:40
Merhaba Arkadaşlar,

Siteme girdiğimde admin olsun ön yüz olsun bu hatayı alıyorum:

Database Error: Unable to connect to the database:Could not connect to MySQL

Yardımcı olabilirmisiniz nasıl düzeltebilirim?

angelaus
18-01-2013, 21:11
veritabanı sorunu.

ya user /pass bilgileri yanlış. yada mysql veritabanı durmuştur

March
18-01-2013, 22:36
veritabanı sorunu.

ya user /pass bilgileri yanlış. yada mysql veritabanı durmuştur

Nasıl çözerim? PhpMyadminden yapabileceğim bi çözüm var mı?

angelaus
18-01-2013, 22:39
phpmyadmini açabiliyorsan sorun configuration.php içerisindeki db dbuser ve dbpass kısımlarına bakman lazım

March
18-01-2013, 22:54
configuration.php aşağıdaki gibidir;

Bu dosyada gerekli yerleri maskelemeden dosya içeriğini paylaşmayın! Joomla!'nın korunması gereken tek dosyası kalırsa o da bu dosya olur. (Akar)

angelaus
18-01-2013, 22:56
üstad acil sil yukarıdaki mesajını. tüm bilgilerin bu şekilde açık etme

public $host = 'localhost';
public $user = 'xxxxxxx';
public $password = 'xxxxxx';
public $db = 'xxxxxxx';
public $dbprefix = 'u9cvn_';

bunları kontrol et

March
18-01-2013, 22:59
Afedersiniz bu eski yedek. baştan kurmuştum aynı hatayı verince çalıştığım yerden yedek istemiştim. eski yedeği atmış.

Ümit
19-01-2013, 18:09
public $dbtype = 'mysqli';

Configuration.php içindeki yukarıdaki satırı aşağıdaki ile değiştirin.

public $dbtype = 'mysql';

Bu sorunu çalıştığınız yere, kullanmakta olduğunuz "configuration.php" dosyanız ile birlikte iletirseniz yardımcı olacaklarını sanıyorum.

KLAMP
22-01-2013, 00:16
Unable to connect to the database:Could not connect to MySQL

yukarıdaki uyarıyı çalışır durumdaki websitenizde alıyorsanız webhosting servis sağlayıcınızın sunucusundaki mysql servisi durmuş veya mysql servisi saldırı alıyordur Webhosting servis sağlayıcınıza ilgili konuyu belirtin mysql servisini restart etsin yeniden başlatsın sorun düzelicektir

March
22-01-2013, 11:19
Unable to connect to the database:Could not connect to MySQL

yukarıdaki uyarıyı çalışır durumdaki websitenizde alıyorsanız webhosting servis sağlayıcınızın sunucusundaki mysql servisi durmuş veya mysql servisi saldırı alıyordur Webhosting servis sağlayıcınıza ilgili konuyu belirtin mysql servisini restart etsin yeniden başlatsın sorun düzelicektir

Söyledim çalıştığım firmaya. Şöyle bir cvp aldım:

Şuan mysql sunucusunda herhangi bir yoğunluk yada sorun bulunmamakta. Belirttiğiniz şekilde restart mümkün değil maalesef.

İyi çalışmalar.

KLAMP
22-01-2013, 14:45
bence hostingle ilgili sorun gibi geliyor ama şunlarıda deneyin
1. Yol
PhpMyadmine girin ilgili veritabanına tıklayın veritabanındaki bütün tabloları seçi işaretleyin aşağıdan onar seçeneğine tıklayın tablolar onarılıcaktır

2.yol

Fp'ye yeni bir configaration.php dosyası aktarın veritabanı kullanıcısını silip başka bir kullanıcı oluşturun ve yeni şifre tanımlayın db'yi silmeyin sonra veritabanı kullacısıyla db'yi yetkilendirin cpanel kullanıyorsanız daha sonra YENİ configaration.php dosyasının içine veritabanı bilgilerini girin ftp aktarın dosya değerini 644 yapın sitenize göz atın çalışıp çalışmadığını bunları yapmanıza rağmen hala aynı uyarıyı alıyorsanız hosting kaynaklı sorundur