PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Remository & CB hakkında

KKKK
18-01-2013, 16:58
Selamlar. Elimde j1.5.23 bir site var. Bu siteyi 2.5.8 olarak değiştireceğim fakat güncelleme ile değil tamamen yeni bir site olarak. İçerikler vs. kısmında sıkıntı yok ama Remository ve CB ile ilgili kısmı nasıl yapabilirim çözemedim. Eski sitede 300 kadar üye, 100 civarında da dosya var. Ben ilgili bileşenlerin güncel versiyonlarını yeni siteye boş olarak kurdum veri kaybı yaşamadan dosyaları ve üyeleri nasıl yeni siteye aktarabilirim.

Teşekkürler.

angelaus
18-01-2013, 21:10
kullanıcı + CB + makale + kategory gibi şekleri Jupgrade ile aktarırsın. Sonra istersen bunların veritabanı tablolarını yeni kurduğuna taşırsın.

Remository is J1.5 son sürümüne güncelleyin ve veritabanını (uygun önek ile) yeni J2.5 a aktarıp orda yeni kurulum yapın muhtemelen aktarılmış olacaktır. Eğer yapısan farklılıklara gitmediler ise ?

KKKK
23-01-2013, 23:35
Selamlar. Bu kısmı direk veritabanından tabloları yükleyerek hallettim. Ama şimdi şöyle bir sıkıntı var. Eski versiyon sitede yönetici olan üye yeni sitede administrator girişi yapmak isteyince Bu sitenin yönetici alanına erişim hakkınız bulunmamaktadır. uyarısı alıyor. bu kısmı nasıl halledebiliriz acaba. Şuanda sitenin administrator paneline giriş yapılamamakta.

angelaus
23-01-2013, 23:59
jupgrade olmadan veritabanı aktarımı ile üyeleri aktaramazsın.

burakveelif
24-01-2013, 02:02
Selamlar. Bu kısmı direk veritabanından tabloları yükleyerek hallettim. Ama şimdi şöyle bir sıkıntı var. Eski versiyon sitede yönetici olan üye yeni sitede administrator girişi yapmak isteyince Bu sitenin yönetici alanına erişim hakkınız bulunmamaktadır. uyarısı alıyor. bu kısmı nasıl halledebiliriz acaba. Şuanda sitenin administrator paneline giriş yapılamamakta.

Aşağıda anlattıklarımı deneyebilirmisiniz?

Veritabanına ulaşınız.
user tablosundan superadmin i bulun
Yanındaki "düzenle" seçeneğine tıklayın
Password alanına: "e10adc3949ba59abbe56e057f20f883e" yazın (tırnaklar olmadan) (bunu yazmadan önce eski yazanı her ihtimale karşı bir yere not alın)
Kaydedin...

Daha sonra admin panele girerken
Kullanıcı adı: super user kullanıcı adınız
Şifre: 123456

yazarak girebilirsiniz....

Not: Eğer başarılı giriş yaparsanız ilk işiniz şifreyi değiştirmek olsun...

Kolay gelsin...

KKKK
27-01-2013, 03:11
jupgrade olmadan veritabanı aktarımı ile üyeleri aktaramazsın.
Aslında yapılabiliyormuş bunu öğrenmiş olduk sanırım jupgradenin işlevide benim manuel yaptığım işlemleri otomatik olarak yapması. Sorunumun çözümünüde biraz uğraşarak buldum. J2.5 serisinde 1.5 serisinden farklı olarak user_usergroup_map tablosu mevcut ve üyelerin izinleri bu tabloda tutuluyor. Ben bu tabloda istediğim üyenin group_id sini değiştirerek (1-8 arası default) admin, süperuser vs. olmasını sağlayabiliyormuşum :)

angelaus
27-01-2013, 13:57
zaten kastım oydu.

Joomla 1.5 de olmayan access ve usermap tabloları var.