PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Illegal variable _files or _env or _get or _post or _cookie or _server or... hatası

soranadam
10-01-2012, 20:08
Aldığım Joomla hatası:
Illegal variable _files or _env or _get or _post or _cookie or _server or _session or globals passed to script.
Böyle bir hata alıyorum nedendir? teşekkürler.

mhusty
10-01-2012, 20:13
nerde veriyor bu hatayı ?

soranadam
10-01-2012, 20:14
Site yerine bu hata geliyor.

Ümit
10-01-2012, 20:20
JSecure kurulu mu?

soranadam
10-01-2012, 20:31
hayır kurmadım, ona baktım internette hep jsecure sonuçları çıkmış

Ramazan SAKİN
10-01-2012, 20:41
JConnector bu modül kurulu mu?

Akar
10-01-2012, 20:41
hayır kurmadım, ona baktım internette hep jsecure sonuçları çıkmışAslında bu konuda jsecure diye çok kesin bir şey yok. İllegal variable demek, kabul edilmeyen değişken demek. Bu değişken veri alım-gönderimi ile ilgili, tarayıcı adres çubuğunda gözüken bir şey olması lazım. Joomla API'sine uymayan bir şey. Herhangi bir eklentinin oluşturduğu hash sebep olabilir. Bu hash dosya gizleme ya da oturum için yahut veri gönderimi esnasında gizleme için yapılıyor olabilir. Genelde tarayıcıda bu durum gözlenebilir.

Ümit
10-01-2012, 21:05
Jsecure 'yi belki hızlı sonuç alınabilir diye yazmıştım. Olmadı. :)

Sunucunun Joomla gereksinimlerini karşılamadığı zamanlar veya PHP sürümünden kaynaklı olabilen veya Ajax ile ilgili sorun olarak görünüyor. (Hata alanlar bunlardan sonra düzeltmiş ama genel bir cevap yok.) Genel hata değil. Yani bir eklentinin buna neden olması söz konusu olabilir ama daha sonra aynı sorunla karşılaşmamak için yukarıdakiler kontrol edilmeli.

Akar
10-01-2012, 22:13
Evet, yaygın olarak jsecure kullanıcıları bu hatadan bahsediyor.

Technology
13-01-2012, 18:11
Bu konu da açıkcası net cevap bulmak çok zor.

Kendi kurdugum web sitelerinin ,gerek 1.5.24 gerekse 1.7 sürümlerininin tümünde bu hata mesajı karşılaşıyorum..

Kurulu olan ne Jsecure plugini nede başka bir modül var. Eskiden çalışan hiçbir sorun çıkartmayan websitelerim artık bu

hata mesajı ile karşılaşmaktadır.

Cookileri silip tekrar F5 ile yeniledigimde hata mesajı gelmemektedir ,fakat gerek admin panelinde bir seçenege girişte gerekse ön sayfada herhangi bir menüden seçenege girdigim an bu hata mesajı yine karşıma gelmektedir.

Bende cookileri silip tekrar sayfayı yeniledigimde Login Formdan oluşan Secure key anahtarının içerigine baktıgımda numeric bir log tuttugunu görüyorum. Bu verinin PHP tarafından mı okunamıyor yoksa MYSQL tarafından derlenmesimi hatalı bulamadım bir türlü.

Şuan ne yapacagımı şaşırmış durumdayım. 2011 yılının 12.ayına kadar çalışan sistem şuan çalışmamakta.

İşin ilginç yanı ise daha başka.

Örnegin 1.7 sürümlü bir websitesini kuruyorum bitiriyorum,herşey gayet düzgün çalışıyor. Aradan 1 gün geçiyor

ve sistem bu hata mesajını vermeye başlıyor. Ne oluyorda 1 gün içerisinde birşeyler degişiyor anlamış degilim.

1.7 sürümünde kullandıgım şey widget modülleridir başkada birşey kullanmıyorum. (modülleri yayından kaldırsamda hata devam ediyor)

1.5 sisteminde ise joomlanın haber modülünü kullanıyorum.

Bu konuda nokta atışı yapılmalıdır diye düşünüyorum.

Kolaylıklar dilerim.

Saygılarımla

cemalimmm
23-03-2012, 00:51
jconnector yüklü sitem kilitlendi ve baştan kurmak zorunda kalmıştım.