PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Joomla Portalı - Beklentileriniz/Önerileriniz/İstekleriniz?

Ümit
10-01-2012, 20:08
Joomla Portalı (http://www.joomla.gen.tr) ile ilgili beklentilerinizi/önerilerinizi/isteklerinizi bizler ile paylaşmanızı rica ediyoruz.

Beklentilerinizi/Önerilerinizi/İsteklerinizi dikkate alarak herkes için daha çok faydalı olmak istiyoruz.

Lütfen, ben yazsam ne olur diye düşünmeyin.

Not: Forum ile ilgili konuları lütfen burada belirtmeyin. Forum için; http://forum.joomla.gen.tr/53-oneri-ve-sikayet/ adresini kullanabilirsiniz.

soranadam
10-01-2012, 20:13
Bol bol ders yanında bol bol makale ve anlatım bekliyoruz. Portalınız mükkemmel görünüyor, içinde başka yerde olmayan şekilde dolarsa süperdir. Makale yok hiçbiryerde. Makaleler çok iyi olur. Yurtdışında kaynaklar genelde makale ve detaylı anlatımlar şeklinde. Birde bu içerikleri üyelerde gönderebilirse süper olur.

M.Enes AYDÜZ
10-01-2012, 20:18
Bol bol ders yanında bol bol makale ve anlatım bekliyoruz. Portalınız mükkemmel görünüyor, içinde başka yerde olmayan şekilde dolarsa süperdir. Makale yok hiçbiryerde. Makaleler çok iyi olur. Yurtdışında kaynaklar genelde makale ve detaylı anlatımlar şeklinde. Birde bu içerikleri üyelerde gönderebilirse süper olur.

Öneriniz için teşekkürler, dikkate alacağız fakat demek istediğinizi biraz daha özenli şekilde anlatmanızı bekliyoruz. Ben yazınızdaki imla hatalarını düzeltmeye çalıştım ama baktım düzelt düzelt bitmiyor :), dedim bari buradan bilgi vereyim.

soranadam
10-01-2012, 20:25
Diyorumki bol bol makale bekiyoruz. Yurtdışında en iyi kaynak siteler hep makale ağırlıklıdır. Ders herkes hazırlayabilir tabi oda lazım. Kusura bakmayın, Türkçeyi biraz geç öğrendim.

YsfBahar
11-01-2012, 22:43
HTC'nin üç boyutlu telefonu EVO 3D - Joomla Portalı (http://www.joomla.gen.tr/teknoloji/8-htcnin-uc-boyutlu-telefonu-evo-3d)
burada başlık farklı içerik farklı...

Akar
11-01-2012, 23:03
HTC'nin üç boyutlu telefonu EVO 3D - Joomla Portalı (http://www.joomla.gen.tr/teknoloji/8-htcnin-uc-boyutlu-telefonu-evo-3d)
burada başlık farklı içerik farklı...Bizim Joomla Portalı ile CMSTÜRK Forumunu beraber düşündüğümüz zamandan bir test içeriği. Salih niyetimizin kanıtı mahiyetinde kalmış orada :) Şimdi kargalar şarkı söylesin dursun kimin umurunda, Allah'ın katipleri her ne varsa kaydediyor.

M.Enes AYDÜZ
11-01-2012, 23:14
O haberle ilgili düzeltmeyi yaptım

--
Nazarlık olarak dursun diye geri aldım haberi

batuhansaglam
15-01-2012, 18:36
Bence örneğine az rastlanır sıradışı bir forum joomla.gen.tr . Hele anasayfaya bayıldım, tasarım mükemmel, içerikler modern ve doyurucu.

seri_ac
17-01-2012, 05:10
Portal da yayınlanan makalelere yorum atılsa iyi olur bence..

Fatih
17-01-2012, 10:29
Videolu dersler etkileyici oluyor daha zihinde kalıcı tabi zamanla olacağına inanıyorum.

M.Enes AYDÜZ
17-01-2012, 12:35
Videolu dersler etkileyici oluyor daha zihinde kalıcı tabi zamanla olacağına inanıyorum.

Bunun için çalışmamız devam ediyor. Yakın zaman içerisinde bunu da sunacağız.

Akar
17-01-2012, 23:13
Evet arkadaşlar, Joomla Portalı hakkındaki tüm önerilerinize uygulansın ya da uygulanmasın ihtiyacımız var. Bize eksik gördüklerinizi, fazla ve gereksiz bulduklarınızı, daha değişik olması gerektiğini düşündüğünüz alanları...iyileştirme yönündeki tüm fikirlelerinizi bildirebilirsiniz. Mesela bir arkadaş twitter üzerinden, portaldaki arama alanımızın yetersiz olduğunu, başarılı bulmadığını iletmiş. Bence mükemmel derecede iyi bir eleştiri ve geliştirme önerisiydi. Özellikle, neticelerinin tüm kullanıcıları olumlu ymnde etkileyecek bir noktaya değinilmiş olması önemliydi.

Ramazan SAKİN
17-01-2012, 23:45
Amacı dışında konular olmasın. Polemiklerden uzak, ben yerine BİZ olabileceğimiz, saygının-sevginin olduğu bir ortam olsun. (ki zaten öyle olduğuna inandığımız için burdayız.)
1- Resimli ve videolu dersler olsun.
2- Forumdan faydalanan arkadaşlar bir teşekkürü çok görmesin.
3- Telif haklarına dikkat edilsin.
4- Bu işten ekmek yiyen arkadaşlar için ayrı bir bölüm olsun. (Ticari bölüm)
5- Site yönetiminin sırtındaki maddi manevi yükü paylaşalım.

Kısaca şu an aklıma gelenleri yazmaya çalıştım. Allah yar ve yardımcımız olsun.

Fatih
02-02-2012, 00:25
Eklenti dizinini gezerken aklıma şöyle bir fikir geldi acaba eklentiler ve temalar bölümünde yayınlanan kaynakları misal eklenti.joomla.gen.tr'ye demo joomla kurulup yayınlanan eklentilerin demoları yayınlanabilir mi acaba? veya farklı bir şekilde bilemiyorum demolara gösterilirse çok daha iyi olur diye düşünüyorum.

mhusty
02-02-2012, 01:04
Eklenti dizinini gezerken aklıma şöyle bir fikir geldi acaba eklentiler ve temalar bölümünde yayınlanan kaynakları misal eklenti.joomla.gen.tr'ye demo joomla kurulup yayınlanan eklentilerin demoları yayınlanabilir mi acaba? veya farklı bir şekilde bilemiyorum demolara gösterilirse çok daha iyi olur diye düşünüyorum.

Demoların gösterilmesi çok zahmetli olabilir nede olsa eklenti üreticisi değil eklenti dizini burası... Tabi olsa çok iyi olur ama biraz zor o kadar eklentinin demosunu yayınlamak =) onun yerine eklentilerler ilgili derslerin hazırlanması ve bu hazırlananan derslerinde uygulama olarak demo siteler üzerinde yapılması daha mantıklı geliyor =)

Akar
02-02-2012, 01:17
Eklenti dizinini gezerken aklıma şöyle bir fikir geldi acaba eklentiler ve temalar bölümünde yayınlanan kaynakları misal eklenti.joomla.gen.tr'ye demo joomla kurulup yayınlanan eklentilerin demoları yayınlanabilir mi acaba? veya farklı bir şekilde bilemiyorum demolara gösterilirse çok daha iyi olur diye düşünüyorum.Biz binlerce eklenti yayınlamayı düşünüyoruz. Bunların tamamının demolarının bulunması demek hepsinin demo kurulumlarının sürekli güncellenmesi gerekir demek ki bu da mümkün değil. Güncellenmezse hacklenir. Her güncelleme, demolarda getirilen kısıtlamaların da uygulanması demektir. Pek mümkün değil. Ancak sadece çok büyük, yaygın eklentiler belki olabilir ama ona da ne kadar gerek olduğu biraz tartışılır :)

Fatih
02-02-2012, 01:53
Benimki sadece bir fikirdi :p

oxyge_n
07-02-2012, 23:31
en iyi siteler bölümünde aday sitelerden en iyisi seçildikten sonra o site sahibine joomla.gen.tr en iyi site seçimi sertifikası gönderseniz nasıl olur sayın site yöneticileri.....

mesela ben böyle bir sertifikayı alıp çerçeveletip duvara asmak bana onur ve mutluluk verir... tabi şöyle gösterişli bir sertifika olursa daha hoş olur yani.....

Şenol
08-02-2012, 14:13
en iyi siteler bölümünde aday sitelerden en iyisi seçildikten sonra o site sahibine joomla.gen.tr en iyi site seçimi sertifikası gönderseniz nasıl olur sayın site yöneticileri.....

mesela ben böyle bir sertifikayı alıp çerçeveletip duvara asmak bana onur ve mutluluk verir... tabi şöyle gösterişli bir sertifika olursa daha hoş olur yani.....

Bu fikir gerçekten güzel ayın sitesi seçilen sitelere joomla portalı adına bir sertifika verilirse muhteşem olur