PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İletişim Formu hatası

istbal
21-01-2013, 13:55
Merhaba Arkadaşlar

Her zamanki gibi iletişim formu için joomlada form oluşturdum..Ekteki gibi görüntü verdi ilgili dosyadan yabancı yazıları düzelttim.belki ondandır diye ancak formu dolduruyorum gerekli alanları doldurun hatası veriyor..Çalışmayan bir form oluştu ne yapabilirim.

Not:Genel ayarlardan mail ayarlarını smtp olarak kaydettim..Sorun devam ediyor..1239

istbal
21-01-2013, 14:41
Form normalde türkçe ve hatasız oluşurdu..Nedeni Ne Olabilir. ? Ne yapmam gerekir.

istbal
21-01-2013, 15:22
Form normalde türkçe ve hatasız oluşurdu..Nedeni Ne Olabilir. ? Ne yapmam gerekir.

Arkadaşlar yönlendirebilecek biri yok mu? Normal iletişim sayfası oluşturuyoruz ve formumuz zaten geliyor..Farklı yazılar çıktı temadan mı kaynaklanıyor sizce ? Yani formu gönder dediğimde hata veriyor.zorunlu alanları dolmadı gibi algılıyor.

Nasıl çözebilirim.?

burakveelif
21-01-2013, 22:35
Joomla sürümünüz nedir? Ayrıca joomla sürümünüzle dil dosyası sürümü uyuşuyor mu?
Resimdeki hataların sebebi, karşılık gelen dil dosyası yok veya dil dosyasındaki verileri çekemiyor.
Diğer sorun için bir yorum yapamayacağım. Zira siteniz bakım modun da...

istbal
22-01-2013, 10:57
2.5.2 sürüm türkçe dil paketi içinde hazır.Ayrıca bu sürümde daha önceki sitelerde böyle problem vermedi..Tema'dan kaynaklanabilir ancak bu kadar hazırlıktan sonra baştan yapmak istemem bir yolu varsa iyi olur.

İletişim formunu Türkçeleştirmek yetmedi çalışmıyor form ne yapmak lazım ?

Akar
23-01-2013, 00:42
2.5.2 sürüm türkçe dil paketi içinde hazır.Ayrıca bu sürümde daha önceki sitelerde böyle problem vermedi..Tema'dan kaynaklanabilir ancak bu kadar hazırlıktan sonra baştan yapmak istemem bir yolu varsa iyi olur.

İletişim formunu Türkçeleştirmek yetmedi çalışmıyor form ne yapmak lazım ?Sürümünüzü güncellerseniz sorun kalmaz. Güncelleme için şuradaki yama paketinin kullanın:
JoomlaCode > Projects > Türkçe Joomla > Files > Browse Releases (http://joomlacode.org/gf/project/turkcejoomla/frs/)

Eklenti kurar gibi kurabilirsiniz.

istbal
23-01-2013, 13:08
Merhaba

Kurdum ama aynı şekilde devam ediyor.

burakveelif
24-01-2013, 02:13
Formu kaldırmışsınız sanırım...
Eğer hala çözemediyseniz, joomla eklenti dizininden bir form ile geçici çözüm üretebilirsiniz...
Kalıcı çözüm için ise detaylı incelemeden birşey söylemek güç